P. Židonio nuotraukos

Naujoji kultūros meka – finišo tiesiojoje

Naujoji kultūros meka – finišo tiesiojoje

Panevėžyje praeivių akis labiausiai traukiančioje statybvietėje, būsimajame naujos kartos muziejuje – Stasio Eidrigevičiaus menų centre kaip kokiame bičių avilyje dūzgia statybininkai. Jiems beliko baigiamieji apdailos darbai ir, planuojama, jau birželį statybininkai užleis vietą kultūrininkams.

Architektų komandos – Aurimo Syruso, Gretos Šidlauskaitės ir Ričardo Bertašiaus – projektuotas menų centras išsiskiria savo drąsiais architektūriniais sprendiniais, atskleidžiančiais „stasiškumą“.

Nors lankytojams dar teks palaukti, kol SEMC atvers duris, į savotišką ekskursiją kviečia „Sekundės“ žurnalistės Linos Dranseikaitės ir fotografo Pauliaus Židonio reportažas.

Šalia pagrindinio SEMC pastato – kubas su stikline terasa parodoms ir įvairiems kultūriniams renginiams. O po terasa – kino centras su 80 vietų kino sale. Jau netrukus čia bus sumontuotas ir kino teatro „Garsas“ pavadinimas.

Pirmame aukšte numatyta vieta kavinei ar restoranui. Šiltuoju metų laiku pasimėgauti kultūra ir kava bus galima ir kieme. Dalis šiame aukšte esančių patalpų skirtos meno dirbinių saugykloms. Taip pat įrengiama nedidelė požeminė automobilių stovėjimo aikštelė.

Keliauti po menų centro erdves bus galima kopiant laiptais arba pasinaudoti liftu.

SEMC kolektyvui baigiamos įrengti darbo vietos antresolėje bei atskiras stiklinis kabinetas vadovui. Šalia numatyta vieta konferencijų ir susitikimų kambariui.

Antrame aukšte baigiamos ruošti erdvės įvairioms edukacinėms veikloms, o trečias ir ketvirtas aukštai bus skirti menininko Stasio Eidrigevičiaus meno kolekcijai eksponuoti.

Kol triūsia statybininkai, jaukiausia vieta – ant SEMC stogo.

Nuo SEMC stogo, kuriame bus įrengta apžvalgos aikštelė, atsiveria ne tik įspūdinga miesto panorama, bet ir skauduliai – itin akį rėžia apleistas ir bebaigiantis griūti paveldas – konservų fabrikas.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų