Jau lapkričio 15 dieną miesto poliklinikoje duris atvers naujas socialinių paslaugų centro Asmeninės higienos paslaugų teikimo poskyris.V. Bulaičio nuotr.

Nauja paslauga – paskutinė vinis į pirties karstą

Nauja paslauga – paskutinė vinis į pirties karstą

Sunkiai gyvenantys panevėžiečiai netrukus turės daugiau galimybių nusiprausti bei išsiskalbti. Šias paslaugas miesto poliklinikoje, naujai įrengtose patalpose, teiks Panevėžio socialinių paslaugų centras. O viešąją miesto pirtį ketinama parduoti.

Lapkričio 15 dieną Panevėžio miesto poliklinikoje duris atvers naujas socialinių paslaugų centro Asmeninės higienos paslaugų teikimo poskyris. Čia įrengti trys atskiri dušai vyrams, moterims ir neįgaliesiems. Pastatyta drabužių skalbyklė ir džiovyklė.

„Plečiame savo paslaugas ir naujose patalpose teiksime asmens higienos bei priežiūros paslaugas. Mūsų klientai čia galės nusimaudyti ir išsiskalbti drabužius. Iš pradžių iki naujų metų tai padaryti nemokamai galės tik socialiai remtini asmenys ir šeimos. Vėliau galbūt už tam tikrą mokestį tokią pagalbą teiksime ir kitiems gyventojams“, – „Sekundei“ teigė Panevėžio socialinių paslaugų centro direktorė Lina Kazokienė.

Iki šiol socialiai remtini gyventojai nusiprausti galėdavo miesto pirtyje. Tačiau naujas centras, pasak pašnekovės, dirbs patogiau. Poskyris paslaugų neteiks tik sekmadieniais ir pirmadieniais. O šeštadieniais dirbs ilgiau.

Lankytojus čia pasitiks asmens higienos paslaugų teikimo administratorė, o švara rūpinsis valytoja.

„Kaip ir viešojoje pirtyje, poskyryje socialiai remtini gyventojai galės apsilankyti keturis kartus per mėnesį. Specialių talonų jiems nebereikės eiti į miesto Savivaldybę – viską mes sutvarkysime vietoje. Tuo pasirūpins administratorė. Kartą per metus jai reikės pateikti minėtai pagalbai reikalingus dokumentus“, – aiškino L. Kazokienė.

Į naujus dušus lankytojai higienos priemonių bei rankšluosčius turės atsinešti patys. O štai skalbyklė reikalingomis priemonėmis jau bus užpildyta šeimininkų.

„Iki šiol skalbimo paslaugų socialiai remtini asmenys Panevėžyje negalėjo gauti. Mes pastatėme 9 kg drabužių vienu metu skalbiančią skalbyklę. Jos turėtų pakakti“, – mano direktorė.

Galerija

Taupys

Pagal panaudos sutartį išnuomotoms patalpoms suremontuoti ir įrengti reikėjo per 30 tūkst. eurų. Šias paslaugas suteikė mažiausią kainą pasiūlęs viešųjų pirkimų laimėtojas.

„Poskyris įrengtas miesto poliklinikos patalpose, tačiau įėjimas į jį atskiras ir su ligoniais mūsų lankytojai nesusitiks“, – patikino L. Kazokienė.

Kiek centrui kainuos išlaikyti poskyrį, dar neapskaičiuota. Tačiau, pasak direktorės, bus taupoma. Todėl ir dušai įrengti su dozatoriais.

Skaičiuojama, kad naujų paslaugų centre reikės iki 300 asmenų. Tiek paprastai tokių pačių klientų turėdavo ir miesto viešoji pirtis.

„Žmonėms, kurie ateis pas mus, tikriausiai nebereiks pirties“, – pripažino L. Kazokienė, paklausta, ar miesto pirtis neištuštės dar labiau.

Pirtį parduos

Panevėžio miesto pirties direktoriaus Jono Kubiliaus duomenimis, iki šiol jo vadovaujamoje įstaigoje socialiai remtini asmenys sudarė 15–20 proc. visų čia apsilankiusių klientų. Todėl jis abejoja, ar miesto valdžia teisingai sprendžia panevėžiečių higienos klausimus.

„Geriau pinigus būtų skyrę pirčiai, o ne naujoms paslaugoms kurti ir dar už tokias lėšas“, – trumpai komentavo J. Kubilius.

Tačiau Panevėžio miesto savivaldybės administracijos direktorius Rimantas Pauža patikino, kad poskyriui skirtų pinigų tikrai nepakaktų viešajai pirčiai atgaivinti, o ir prasmės esą tai daryti nėra.

Todėl jau šį mėnesį miesto Tarybai bus pavesta spręsti, ar leisti minėtos įstaigos pastatą įtraukti į privatizuojamų objektų sąrašą ir vėliau jį parduoti.

O už pinigus maudynių pageidaujantys panevėžiečiai, direktoriaus teigimu, galės naudotis naujuoju Panevėžio socialinių paslaugų centro poskyriu.

„Niekas nedraus pirties atgaivinti privatininkams“, – pridūrė direktorius.

Komentarai

  • Kuo mažiau socialinių paslaugų- tuo daugiau prieš rinkimus yra ko žadėti, jei visos būtų, tada žmonės nebeturėtų lūkesčių. Žiūrėsim kas pirmas pažadės miestui pirtį. Jokia čia ne paslaugų plėtra. Kokias jūs čia paslaugas didinat? Skalbykles visi turi. Keistuoliai, kam tie dušai reikalingi? Be vandens ir vandentiekio gyvenančių likę nedaug. Panaikinot paslaugą, kurios ir nuosavų namų ,ir daugiabučių gyventojai neturi galimybės turėti, padarėt paslaugą, kuria naudotis gali tik soc remtini ir neturintys vandentiekio. Kiek tokių?

    • Atsakyti
Rodyti visus komentarus (1)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų