Naudotos žemės ūkio technikos įsigijimas: privalumai ir trūkumai

Naudotos žemės ūkio technikos įsigijimas: privalumai ir trūkumai

Nemažų finansinių investicijų reikalauja ne tik nauja, bet ir naudota žemės ūkio technika. Žinoma, naudotos technikos kaina yra žymiai palankesnė nei naujos, visgi, išlaidos, susijusios su tokios įrangos įsigijimu tikrai nėra nereikšmingos, o rizikos faktorius – didesnis. Šiame straipsnyje apžvelgsime naudas ir grėsmes, susijusias su naudotos žemės ūkio technikos įsigijimu.

Naudotos žemės ūkio technikos įsigijimo pranašumai

Pagrindinis veiksnys, dėl kurio ūkininkai ir žemės ūkio bendrovės nusprendžia investuoti į naudotą techniką, žinoma, yra kaina. Visgi, toks sprendimas turi ir daugiau privalumų. Trumpai juos apžvelkime.

  • Mažesnės išlaidos. Savaime suprantama, kad esminis naudotos žemės ūkio technikos pranašumas yra žemesnė kaina. Naudota įranga įprastai yra du ar net tris kartus pigesnė už naują, todėl finansinė atskirtis yra tikrai didelė. Net ir vienerių ar kelių metų senumo naudota technika bus ženkliai pigesnė už naują įrangą. Taigi, naudota žemės ūkio technika yra puiki išeitis ūkininkams, kurie nori sutaupyti ar tiesiog turi labai ribotą biudžetą.
  • Nebūtinai didelis nusidėvėjimas. Nereikia manyti, jog naudota žemės ūkio įranga yra labai susidėvėjusi ir visiškai nefunkcionali. Jeigu nauja įranga yra išvežama iš pirminės pardavimo vietos, ji iš karto įgauna naudotos technikos statusą. Per pirmuosius 12 eksploatavimo mėnesių, nauja įranga praranda didžiausią savo vertės dalį, nors jos nusidėvėjimas būna tikrai nedidelis. Taigi, naudotos technikos pasiūloje tikrai galima rasti itin mažą nusidėvėjimą turinčių darbo įrankių už žymiai palankesnę kainą.
  • Atsiperkančios investicijos. Jeigu naudota įranga bus tinkamai prižiūrima ir eksploatuojama pagal gamintojo rekomendacijas, jos vertė per eilę metų beveik nesumažės. Įsigijus naudotą įrangą, galima išvengti didelio pradinio nusidėvėjimo, kuris, dažniausiai niekada neatsiperka. Jei įsigyjama geros būklės naudota įranga, ją galima parduoti beveik už tą pačią kainą, tokiu būdu užtikrinama didesnė investicijų grąža.
  • Greitas įsigijimas. Nauja žemės ūkio technika dažniausiai yra užsakoma. Kartais jos reikia laukti savaitę, o kartais – mėnesius. Naudotą techniką įprastai galima įsigyti čia ir dabar.

Naudotos žemės ūkio technikos įsigijimo trūkumai

Naudotos žemės ūkio techniką įsigyjantis žmonės susiduria ir su tam tikromis grėsmėmis. Pagrindiniai trūkumai, lydintis naudotos įrangos įsigijimą yra:

  • Negaliojanti gamyklinė garantija. Ne visais, tačiau daugeliu atvejų, naudota žemės ūkio technika nebeturi aktyvios gamyklinės garantijos. Žinoma, jei įsigyjama metų ar kelių metų senumo įranga, garantija dažniausiai dar būna galiojanti. Visgi, jeigu garantijos nebėra, tuomet ūkininkas susiduria su didesne rizika, jog atsiradę žemės ūkio technikos gedimai pareikalaus nemažų finansinių išlaidų.
  • Trumpesnė tarnavimo trukmė. Naudotos įrangos tarnavimo trukmei, kitaip tariant eksploataciniam laikotarpiui, didžiausią įtaką daro jos amžius. Jei įsigyjama naujesnio modelio įranga, tuomet ji gali efektyviai savo paskirtį atlikti lygiai tiek pat metų, kiek ir nauja technika. Visgi, jeigu perkama labai sena, prastos būklės žemės ūkio technika, tuomet jos gyvavimo trukmė yra nenuspėjama.

 

Didesnių trūkumų, naudotos žemės ūkio technikos įsigijimas daugiau neturi. Jeigu naudota technika įsigyjama iš patikimų kompanijų, kurios sąžiningai apibūdina naudotos technikos būklę bei įvardina visus privalumus ir trūkumus, dažniausiai nesklandumų pavyksta išvengti ir toks pirkinys suteikia daugiau naudos nei vargo. Puikios būklės naudota technika žemės ūkiui​​​​​​​ prekiauja įmonė Audrokesta. Jų asortimente galima rasti naudotus, tačiau tikrai geros būklės noraginius skutikus, purkštuvus, prikabinamas sėjamąsias ir kitus žemės ūkio agregatus, kurie nereikalauja milžiniškų investicijų, tačiau patikimai atlieka savo darbinę paskirtį.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų