Laidotuvių organizavimas: ką reikia atlikti patiems, o kuo gali pasirūpinti laidotuvių organizatoriai?

Laidotuvių organizavimas: ką reikia atlikti patiems, o kuo gali pasirūpinti laidotuvių organizatoriai?

Laidotuvių organizavimas tikrai nėra kasdienis procesas. Todėl natūralu, kad mirusiojo žmogaus artimiesiems kyla nemažai klausimų, susijusių su laidotuvių organizavimu. Šiais laikais laidotuvės dažniausiai organizuojamos ne savarankiškai, o bendradarbiaujant su viena ar kita, laidojimo paslaugas teikiančia įstaiga. Visgi, ne visi žmonės žino, kokiais laidotuvių organizavimo procesais gali pasirūpinti laidojimo namai, o kokius darbus reikia atlikti patiems. Trumpai aptarkime, kokios laidojimo paslaugos yra teikiamos daugelyje laidojimo namų, ir, ar yra darbų, kuriuos gali atlikti tik mirusiojo artimieji.

Mirties liudijimo išdavimas

Medicinine pažyma, liudijančią velionio mirties faktą, turi pasirūpinti patys artimieji, laidojimo namai tokios paslaugos neteikia. Tokią pažymą išduoda mirusiojo asmens pirmine sveikatos priežiūra rūpinęsis gydytojas. Gavus tokią pažymą, reikia kreiptis į seniūniją arba savivaldybės civilinės metrikacijos skyrių, tam, kad mirusysis žmogus būtų išregistruotas.

Dokumentų, susijusių su pašalpomis, paruošimas

Kai kurios laidojimo paslaugas teikiančios kompanijos tokio pobūdžio paslaugas teikia. Jie padeda užpildyti reikiamus dokumentus ir pateikti juos atitinkamoms institucijoms. Tokia laidojimo paslauga pasinaudoti tikrai verta, nes įvairių, su laidotuvėmis susijusių dokumentų pildymo procesas, daugeliui žmonių nėra pažįstamas, tad jie dažnai privelia įvairių klaidų ir dokumentacijos tvarkymas tikrai užsitęsia. Pasinaudojus laidojimo namų pagalba, dokumentaciją galima sutvarkyti efektyviai ir operatyviai, taigi pašalpos gaunamos greičiau.

Velioniui skirti laidojimo rūbai

Daugelis žmonių galvoja, kad laidojimo kompanijos pasirūpina tik mirusiojo aprengimu, sušukavimu ir grimavimu, tačiau velionio apranga ir avalyne reikia pasirūpinti patiems. Visgi, bene visi laidojimo namai gali pasiūlyti įvairių dydžių, skirtingo dizaino laidojimo rūbus – nuo suknelių ar kostiumų iki kaklaraiščių ar pačių įvairiausių aksesuarų. Todėl mirusiojo artimiesiems tikrai nereikia savarankiškai ieškoti velioniui tinkamų drabužių.

Palaikų parvežimas iš užsienio šalių

Tikrai pasitaiko atvejų, kai žmogus miršta svečioje šalyje. Tokia aplinkybė artimiesiems kelia papildomą stresą, nes jie net nenutuokia, kaip elgtis tokioje situacijoje ir į ką reikėtų kreiptis norint parsivežti velionį į savo šalį. Tokio pobūdžio laidojimo paslaugos taip pat yra teikiamos daugelyje laidojimo namų. Todėl į juos verta kreiptis ne tik tuomet, kai reikia pradėti patį laidojimo organizavimo procesą, bet ir tada, kai reikia parvežti palaikus iš svečių šalių. Laidojimo įstaigos velionį į šalį parveža specializuotu automobiliu, kuriame yra sumontuota šaldymo įranga. Be to, palaikai yra transportuojami cinkuotame karste, todėl velionis parvežamas itin saugiai. Reikėtų nepamiršti, kad atvejais, kai žmogus miršta užsienio šalyje, visų pirma reikia sutvarkyti tam tikrus dokumentus. Laidojimo paslaugas teikiančios įmonės taip pat teikia profesionalias konsultacijas ir padeda gauti reikiamus leidimus, todėl mirusiojo artimieji išvengia papildomų rūpesčių bei problemų.

Gedulingų pietų organizavimas

Mirusiojo artimieji gedulingus pietus dažnai organizuoja patys. Visgi, sunkią gyvenimo akimirką, net ir gedulingų pietų organizavimas gali pasirodyti kaip labai sudėtinga užduotis. Pasikonsultavusios su mirusiojo artimaisiais, laidojimo kompanijos gali organizuoti ir gedulingus pietus, rezervuoti vietas valgymo įstaigoje, užsakyti maisto patiekalus, gėrimus ir pan.

Iš esmės, šiais laikais laidojimo paslaugos apima bene visus laidojimo organizavimo procesus. Svarbiausia surasti tinkamus, aukštą klientų aptarnavimo kokybę demonstruojančius laidojimo namus, kurie ne tik teikia visas laidojimo paslaugas, bet ir moka užjausti, paguosti. Būtent tokiomis savybėmis pasižymi laidojimo namai Gedulas. Juose dirba puikiai šio darbo specifiką išmanantys specialistai, kurie kruopščiai ir atsakingai pasirūpina visais laidotuvių organizavimo darbais, ir, žinoma, visada suteikia emocinę paramą.

 

 

 

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų