M. Tubelytė niekada nesudvejojo savo meile muzikai ir sunkus darbas atsipirko – ji buvo pastebėta ir įvertinta Vokietijos operos scenoje.

Muzikinės dovanos gimtadienio proga

Muzikinės dovanos gimtadienio proga

Panevėžio muzikinis teatras, įsitraukęs į miesto 520 metų jubiliejaus sūkurį, rudens sezoną pradeda žymių panevėžiečių kūrybos vakarais ir įspūdingu baigiamuoju koncertu su teatro orkestru, solistais ir net dviem dirigentais.

„Norėdami, kad muzikos ir pokalbių vakarai būtų jaukūs, pilni gyvų prisiminimų ir prieinami visiems miesto gyventojams bei svečiams, nusprendėme į juos bilietų nepardavinėti ir teatro duris atverti visiems norintiems išgirsti, pasidalinti ir įsikvėpti, – sako Panevėžio muzikinio teatro vadovė Kotryna Nekrošiūtė. – Paskelbę apie pirmuosius „Garsai gimtajam miestui“ renginius su Milda Tubelyte ir Laimiu Vilkončiumi, sulaukėme ypač gausaus panevėžiečių susidomėjimo, todėl miesto jubiliejaus proga padovanosime dar vieną išskirtinį nemokamą renginį.“

Rugsėjo pabaigoje Panevėžio muzikinis teatras pakvies visus į baigiamąjį koncertą su šio teatro orkestru, solistais G. Jakaičiu (altas), P. Vaitekučiu (klarnetas), A. Jesaulkovu (fortepijonas), J. K. Jonušu (violončelė), T. Kasperavičiumi (trombonas), E. Rodionova (smuikas) ir dviem dirigentais – Erkiu Pehku bei Martynu Bražu.

Sugrįš į gimtinę

Projektas „Garsai gimtajam miestui“ – tai žymių, iš Panevėžio kilusių įvairių kartų ir skirtingas sritis atstovaujančių muzikų kūrybos vakarai.

Miestas gali didžiuotis nemažu būriu Panevėžyje augusių ir profesine prasme subrendusių menininkų, kurie reziduoja kituose Lietuvos regionuose ar net užsienio valstybėse ir į gimtinę grįžta itin retai.

Savo gimtąjį miestą šalyje ir pasaulyje garsinantys menininkai panevėžiečiams pažįstami fragmentiškai, todėl miesto jubiliejus – puiki proga juos pristatyti.

Projekto pabaigą žymės įspūdingas simfoninės muzikos patyrimas, kuriame Panevėžio muzikinio teatro orkestras, išskirtinio profesionalumo solistai bei du dirigentai atliks sudėtingą, tačiau itin malonią ausiai ir sielai programą.

Sėkmingo kelio pradžia

Pirmajame Panevėžio muzikinio teatro rudens sezono organizuojamame kūrybiniame vakare, rugsėjo 2 dieną, panevėžiečiai ir miesto svečiai turės galimybę susitikti su Vokietijoje gyvenančia ir prestižiniam apdovanojimui nominuota operos soliste Milda Tubelyte.

„Panevėžys buvo mano sėkmingo kelio pradžia. Čia pamilau muziką ir sutikau nuostabių pirmųjų mokytojų, be kurių nebūčiau ten, kur esu dabar. Be galo smagu grįžti, kad ir vienai dienai, ir pasidalinti savo muzikine patirtimi, turėti galimybę gyvai padainuoti gimtojo miesto klausytojams, šeimai ir draugams, kurie progų mane išgirsti turi, deja, labai mažai“, – sako M. Tubelytė.

Operos solistė pasakoja niekada nesvajojusi apie tokią karjerą – tiesiog mėgo dainuoti ir itin giliai jautė muziką.

„Vaikystėje, kaip ir visi vaikai, dainavau ir šokau, bet darželio muzikos mokytoja pasiūlė dalyvauti tuometinės Panevėžio konservatorijos pagrindinės muzikos mokyklos stojamuosiuose egzaminuose. Pavyko, baigiau smuiko specialybę, dainavau mokyklos choruose ir ansambliuose, sėkmingai dalyvavome „Dainų dainelė“ konkursuose. Dainuoti norėjau, bet tikrai niekada nesvajojau apie operą. Ir tik po 12 klasės, kai turėjau išskirtinę galimybę dalyvauti pamokoje su profesoriumi Virgilijumi Noreika, įsidrąsinau pabandyti stoti į dainavimą Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje. Po stojamojo egzamino buvau tokia laiminga, negalėjau patikėti savo sėkme ir talentu, iš to jaudulio net pravažiavau savo stotelę“, – pasakoja nuoširdumu spinduliuojanti operos solistė.

„Studijuojant, po perklausų, su kolegomis buvome atrinkti į vasaros dainininkų akademiją Vokietijoje. Bakalauro studijoms einant į pabaigą, tos akademijos vadovai pasiūlė suteikti man stipendiją, jei įstosiu į magistrantūros studijas Vokietijoje ar Austrijoje. Ilgai dvejojau, jaudinausi, bet paskutinę minutę užpildžiau dokumentus į Hamburgo ir Liubeko akademijas. Pasirodo, įstojau į abi. Pasirinkau akademiją Hamburge, kur stojamųjų egzaminų pirmame etape konkuravau su 240 pretendentų. Baigiantis studijoms, pradėjau dairytis vietos, kurioje galėčiau realizuoti savo talentą. Braunšveigas ieškojo ansamblio nario, kuris atliktų Cherubino iš „Figaro vedybos“ vaidmenį, – aš jiems idealiai tikau“, – atviravo M. Tubelytė.

Įvertinta Vokietijos operos scenoje

Įspūdingo balso savininkė M. Tubelytė niekada nesudvejojo savo meile muzikai, vertina talentą ir sako, kad visus pasiekimus lėmė ne kas kita, o ilgas ir labai sunkus darbas, kuris, atliekant jį nuoširdžiai ir nuosekliai, visada atsiperka.

Šiemet ji buvo pastebėta ir įvertinta Vokietijos operos scenoje.

„Būti nominuotai „Der Faust“ apdovanojimui buvo visiškai netikėta ir nelaukta. Niekada nesivaikiau apdovanojimų ar pripažinimo, tiesiog dirbu šį darbą, nes man patinka ir sekasi, o žiūrovai ir teatro vadovai mano, kad sugebu. Aš net nesupratau, koks reikšmingas šis apdovanojimas, kol nepamačiau, kokios operos žvaigždės nominuotos kartu su manimi. Būti tarp trijų geriausių operos solistų Vokietijoje yra fantastika“, – įspūdžiais dalinosi M. Tubelytė.

Mato besikeičiantį miestą

Rugsėjo 2-ąją Panevėžyje pasirodysianti solistė niekada nenutraukė ryšių su savo gimtuoju miestu ir džiaugiasi kaskart pastebimais pokyčiais.

„Lygiai pusę gyvenimo praleidau Panevėžyje ir be galo džiaugiuosi, kad miestas toks išgražėjęs, vakarais galima sutikti daug jaunų veidų. Panevėžys iš mirusios pramonės ir pastatų vaiduoklių miesto virsta į jauną, patrauklų ir perspektyvų. Esu dėkinga Panevėžio muzikiniam teatrui už kvietimą dalyvauti tokiame man, kaip buvusiai panevėžietei, svarbiame projekte. Be galo smagu grįžti ir pasidalinti sukaupta patirtimi ir nuoširdžiai bei artimai pabendrauti su klausytojais. Labai laukiu visų, norinčių susitikti, pasikalbėti, paklausti apie viską: muziką, gyvenimą, Vokietiją“, – sako operos solistė.

Susitikimas su operos soliste Milda Tubelyte ir Panevėžio styginių kvartetu – Panevėžio muzikiniame teatre rugsėjo 2 d. 18 val., o rugsėjo 7 d. 18 val. laukia susitikimas su kompozitoriumi ir atlikėju Laimiu Vilkončiumi, rugsėjo 29 d. 18 val. – Panevėžio muzikinio teatro orkestro, solistų G. Jakaičio (altas), P. Vaitekučio (klarnetas), A. Jesaulkovo (fortepijonas), J. K. Jonušo (violončelė), T. Kasperavičiaus (trombonas), E. Rodionovos (smuikas) ir dviejų dirigentų Erkio Pehko bei Martyno Bražo koncertas.

Visi renginiai nemokami.

 

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų