Miesto širdyje šurmuliuoja netradicinė mugė

Miesto širdyje šurmuliuoja netradicinė mugė

Laisvės aikštėje vakar jau nuo ankstaus ryto ėmė rinktis amatininkai, tautodailininkai bei įvairius gaminius siūlantys prekybininkai. Išskirtinė mugė čia dar šurmuliuos ir šiandien, ir penktadienį, o per ją surinktas pelnas atiteks maitintojų netekusiose šeimose augantiems vaikams.

Jau antrą kartą Panevėžyje vykstanti mugė vilioja savo gausa, nosį kutenančiais kvapais, išskirtiniais rankų darbo gaminiais ir kitomis grožybėmis – mugėje dalyvauja per aštuonios dešimtys prekybininkų bei amatininkų iš įvairių Lietuvos kampelių. Nemažai jų yra iš Panevėžio krašto, tačiau pirkėjai gali pamatyti bei įsigyti ir kitų šalies regionų auksarankių darbų.

Pasak šios mugės organizatoriaus, Našlių fondo – labdaros ir paramos fondo įkūrėjo Algio Raginskio, apribojimų, kuo galima prekiauti mugėje, nėra, tačiau stengiamasi, kad nebūtų visokių pigių ir dažnai nesaugių kiniškų žaislų bei kitų niekučių. Lietuvoje yra daug kūrybingų žmonių, kurie gamina išskirtinę produkciją – nuo medinių žaislų, originalių papuošalų iki grožybių namams ar lietuviško kulinarinio paveldo produktų.

Galerija

„Šiemet, palyginti su praėjusiais metais, kai mugė Panevėžyje vyko pirmą kartą, prekybininkų ir amatininkų gerokai daugiau. Tad panevėžiečiai tikrai turės, kur paganyti akis ar kai ką ir įsigyti. Mugė išskirtinė tuo, kad čia bus galima rasti produktų, kurių nėra jokiame prekybos centre“, – į netradicinę mugę kviečia organizatorius.

Iki pat penktadienio Laisvės aikštėje veiksiančioje mugėje dalis surinkto pelno atiteks labdarai. A. Raginskis jau beveik dešimtmetį rūpinasi mažaisiais, kurie auga nepilnose šeimose. Tvarkingose, tačiau sunkiai besiverčiančiose, netekus vieno iš maitintojų. Pats A. Raginskis savo pavyzdžiu patyrė, kaip sunku vienam tėvui auginti vaikus. Daugiau kaip prieš penkiolika metų mirus jo žmonai, jis vienas liko su septynmečiu sūneliu, tad puikiai suprantantis tokių šeimų vargus. Norėdamas bent kiek suteikti džiaugsmo nepilnose šeimose augantiems vaikams – nors per Kalėdas ir Velykas juos palepinti mažomis dovanėlėmis – prieš beveik dešimt metų pradėjo organizuoti muges. Iš pradžių glausdavosi prekybos centrų patalpose, o vėliau persikėlė į pagrindines miestų aikštes. Ši mugė keliauja po įvairius Lietuvos miestelius.

Galerija

 

Komentarai

 • Tai kad tradicinė ta mugė…. tas pats kaip visada…

 • Dalyvauti mugėse yra sunku ir brangu, sakyčiau nereikalaukit rinkliavos iš tų mūsų darbštuolių,tegul nors rodo savo darbus,tegul jiems apsimoka nors už benziną, o mums atgaiva, gera nuotaika.Praeitą kartą grojo
  muzika,patiko, gali groti ir gyvi muzikantai.

 • ….tas pat turgus…

  • Atsakyti
  • prieš lyginant reiktų apsilankyti turguje – ar centriniame, ar žemdirbių.
   Viasai kitoks vaizdas. Ui, kaip kitoks.

Rodyti visus komentarus (4)

Jūsų komentaras

Sponsored Video

Daugiau leidinio naujienų