M. Garucko nuotr.

Miesto pakrašty įsisiautėjusi ugnis kėsinosi į visą gatvę

Miesto pakrašty įsisiautėjusi ugnis kėsinosi į visą gatvę

Panevėžiečius trečiadienį išgąsdino net už 15-os kilometrų matomas virš miesto kylantis milžiniškas dūmų debesis.

Miesto pakrašty užsidegus didžiuliam žolės plotui, ugnis pavojingai priartėjo prie gatvės su gyvenamaisiais namais ir gamybiniais pastatais. Ugniagesiams pavyko liepsną sustabdyti iki statinių belikus vos kelioms dešimtims metrų.

Pranešimo apie vakarinėje Panevėžio dalyje, už „Ryo“ prekybos centro, netoli metalinių garažų degantį žolės plotą Bendrasis pagalbos centras sulaukė apie 10.50 val.

Į įvykio vietą išsiųstos keturios ugniagesių autocisternos.

Su ugnimi, dėl sausros ir vėjo sparčiai plintančia link Tvenkinio gatvės, gelbėtojai galynėjosi liedami vandenį ir daužydami liepsną mušekliais.

Panevėžio priešgaisrinės gelbėjimo valdybos vyresniojo specialisto Aido Bložės teigimu, vis didesnį žolės plotą pasiglemžiančios ugnies plitimą pavyko sustabdyti, kai iki pastatų bebuvo likę vos 20–30 metrų – liepsnos ėjo link Tvenkinio gatvės, kur įsikūrę septyni gyvenamieji namai ir aštuoni gamybiniai pastatai.

Iš viso išdegė apie 45 hektarus žolės.

Sustabdę ugnies plitimą, gaisravietėje ugniagesiai ketino dar darbuotis iki vakaro. Pasak A. Bložės, ilgą laiką teko gesinti atskirus židinius – smilkstančias sukrautas šakas, išverstus kelmus, sumestų padangų, šiukšlių krūvas.

Kam priklauso išdegęs apleistas plotas, dar nustatinėjama.

Aplinkos apsaugos departamento prie Aplinkos ministerijos Panevėžio valdybos viršininko Valdemaro Jakšto teigimu, ir padegėjui, ir sklypo savininkui gresia administracinė bauda nuo 30 iki 350 eurų. Be to, teks atlyginti ir gamtai padarytą žalą, tai yra 100 eurų ir po 8 centus už kiekvieną išdegusį kvadratinį metrą.

Galerija

 

 

Komentarai

  • Kas per pasakymas-„kam priklauso apleistas plotas-dar nustatinėjama“. Sakykite tiesiai-priklauso piniguočiui,kuris turi užnugarį valdžioje.Kodėl tik tokios baudos?Visiems aišku,kad už tokią sumą žolės nenušienausi. Būtų baudos už neprižiūrimus plotus kaip reikiant-tikrai mažiau gaisrų būtų.Ir dar.Tegul savininkas sumoka už darbą ugniagesiams,už stresą gyventojams.Kaipo mat praeitų noras laikyti prisipirktus plotus,opastatus ir apleisti juos,padaryti šiukšlynais.Čia viskas miesto valdžios valioje.Jei trūksta įstatymų-siūlykite-tegul Seimas sprendžia.Juk čia buvo grėsminga situacija miestui.Ne koks pagriovio padegimas.

Rodyti visus komentarus (1)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų