Sekmadienį „Siemens“ arenoje Vilniaus „Lietuvos rytas“ metė iššūkį LKL lyderiui Kauno „Žalgiriui“.

LKL grandų dvikovoje – „Žalgirio“ pergalė

Sekmadienio vakarą žiūrovai išvydo tikrą krepšinio desertą Vilniuje. Sostinėje susikovė „Lietuvos ryto” ir „Žalgirio” ekipos.

LKL čempionato lyderiams iš Kauno pavyko išsivežti pergalę iš Vilniaus – 79:72 (17:12, 19:23, 20:19, 23:18).

Nuo pat rungtynių pradžios aikštelėje užvirė bekompromisė kova. Vienu metu pirmajame kėlinyje kovodami dėl kamuolio ant parketo atsidūrė net septyni krepšininkai.

Kad aistrų aikštelėje netrūksta, buvo galima spręsti ir iš krepšininkų apsižodžiavimų. Puikiai „Žalgirio“ gretose žaidė Renaldas Seibutis: tiksliai atakavo krepšį ir neprametė nė karto, pataikė visus 4 dvitaškius ir 4 baudų metimus bei surinko 12 taškų.

Jei pirmame ir antrame kėliniuose tai viena, tai kita komanda surengdavo spurtą, tai trečiajame kėlinyje vaizdas pasikeitė. Nė vienai komandai nepavyko atitrūkti, o kova vyko taškas į tašką. Rimtu „Žalgirio” ginklu tapo toliašaudė artilerija. Kauniečiai realizavo 11 tritaškių metimų iš 23 bandymų. Brockas Motumas ir Kevinas Pangosas pataikė po 3 tolimus metimus.

Lemiama tapo paskutinė mačo minutė. Iki rungtynių pabaigos likus 42 sekundėms ir „Žalgiriui” pirmaujant 4 taškais, Artūras Gudaitis padarė grubią klaidą. Vidurio puolėjas prasižengė prieš iš tritaškio metusį Artūrą Milaknį. Tiesa, žalgirietis realizavo du baudų metimus iš trijų.

Kitoje atakoje dar sekė ir Davido Logano klaida. Rungtynių pabaigoje „Lietuvos rytas“ dar bandė kabintis „Žalgiriui“ į atlapus, tačiau kauniečiai vėl buvo stipresni – 72:79.

12 pergalę Klaipėdos „Neptūnas“ pasiekė Alytuje 69:66 (15:9, 10:23, 27:16, 17:18) įveikę „Dzūkiją“, kuriai tai jau buvo šešioliktoji nesėkmė. Vienuoliktąją pergalę iškovojo „Vytauto“ ekipa. Virginijaus Šeškaus auklėtiniai savo žiūrovų akivaizdoje ganėtinai lengvai 83:61 (26:16, 20:20, 20:13, 17:12) susitvarkė su buksuojančia Šiaulių „Šiauliai“ komanda.

12-ąją pergalę iškovojo Utenos „Juventus“ komanda. Ji išvykoje 102:74 (23:22, 23:16, 28:17, 28:19) nugalėjo Kėdainių „Nevėžį“, kuriam tai jau buvo septintasis pralaimėjimas iš eilės.