LKL čempionate – užtikrinta panevėžiečiai pergalė (foto galerija)

Panevėžio „Lietkabelis“ (12/5) Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe–LKL“) čempionate iškovojo dar vieną pergalę. Panevėžiečiai namuose 87:69 (24:17, 20:16, 23:14, 20:22) įveikė Prienų „Labas Gas“ (1/16).

Šio sezono LKL čempionate komandos tarpusavyje susitiko jau antrą kartą. Pirmąjį susitikimą išvykoje rungtyniavęs „Lietkabelis“ laimėjo rezultatu 92:65.

Šiam susitikimui prieniškiai registravo vos aštuonis krepšininkus – dėl pandemijos ir traumų svečių ekipai rungtynėse Panevėžyje negalėjo rungtyniauti visa eilė žaidėjų. Šeimininkams padėti negalėjo Nikola Radičevičius bei Gediminas Orelikas.

Aikštės šeimininkai nuo pat mačo pradžios perėmė iniciatyvą į savo rankas. Sužaidus pusę laiko pirmajame kėlinyje „Lietkabelis“ pirmavo rezultatu 6:2. Nors panevėžiečių žaidime jautėsi atsipalaidavimas, tai nesutrukdė jiems po pirmojo ketvirčio turėti 7 taškų pranašumą – 24:17.

Antrajame kėlinyje taip pat visą laiką priekyje buvo „Lietkabelio“ ekipa, bet svečiai nebuvo linkę be kovos pasiduoti. Sužaidus penkias minutes antrajame ketvirtyje panevėžiečiai pirmavo 7 taškų persvarą – 31:24. Neturėdami ko prrasti svečiai aikštėje demonstravo kovingumą, o šeimininkų persvara ištirpo iki 3 taškų – 30:33. Tuomet „Lietkabelio“ vyriausiasis treneris Nenadas Čanakas paprašį minutės pertraukėlės, po kurios panevėžiečiams pavyko įgyti dviženklį pranašumą. Poilsio komandos išėjo šeimininkų ekipai tutint 11 taškų persvarą – 44:33.

Po ilgosios pertraukos trenerio N. čanako auklėtiniai nuolat didino savo pranašumą. Įpusėjus trečiajam kėliniui komandas skyrė jau 21 taškas – 57:36. Po trijų kėlinių panevėžiečiai „Lietkabelis“ prieš „Labas Gas“ pirmavo rezultatu 67:47, o rungtynes laimėjo 87:69.

„Lietkabelis“: Džordže Gagičius 22, Kristupas Žemaitis 13, Grantas Vasiliauskas 11, Gabrielius Maldūnas 10, Karolis Giedraitis 9.

„Labas Gas“: Juwanas Durhamas 18, Vasilije Pušica 16, Tahjus Eaddy 10, Ivanas Perasovičius ir Giedrius Stankevičius – po 9.

Artimiausią mačą panevėžiečiai žais sausio 26 dieną. „Lietkabelis“ Europos taurės rungtynėse išvykoje susitiks su Krasnodaro „Lokomotiv-Kuban“.