P, Židonio nuotr.

„Lietkabelis“ krito Prienuose

Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe–LKL“) čempionate Panevėžio „Lietkabelis“ (7/5) patyrė antrąją nesėkmę paeiliui. Šeštadienį Prienuose panevėžiečiai neatsilaikė prieš aktyvią gynybą pademonstravusį „Cbet“ (6/7) klubą – 80:74 (13:14, 20:19, 20:11, 27:30).

Abi ekipos taškus stengėsi pelnyti iš baudos aikštelės. Prienų komandos aukštaūgis Laurynas Birutis pelnė pirmus penkis savo klubo taškus, „Lietkabelį“ į priekį taip pat vedė puolėjai. Po Martyno Sajaus dvitaškio su pražanga panevėžiečiai pasiekė 7 taškų pranašumą – 5:12. Šeimininkai į tai atsakė spurtu 8:2 ir po pirmojo ketvirčio „Cbet“ atsiliko tik vienu tašku – 13:14.

Antrasis kėlinys sėkmingiau prasidėjo Panevėžio ekipai. Tomas Dimša tritaškiu padidino savo ekipos persvarą iki 6 – 17:23. Tačiau svečiai niekaip nepajėgė sustabdyti L. Biručio – vidurio puolėjas kelias atakas iš eilės dominavo po krepšiu, taip leisdamas „Cbet“ persverti rezultatą – 25:23. Atkakli kova vyko iki pat ilgosios pertraukos – po dviejų ketvirčių rezultatas buvo lygus (33:33).

Panevėžio ekipai pirmauti neleido prastas pataikymas iš žaidimo – Nenado Čanako auklėtiniai realizavo vos 12 metimų iš 33 (36% taiklumas).

Trečiasis ketvirtis vaizdo aikštelėje nepakeitė. Abi komandos toliau aktyviai kovojo taškas į tašką, neleisdamos viena kitai atitrūkti. Situacija pasikeitė kėlinio pabaigoje, kai sudėtingus tritaškius pataikė „Cbet“ gynėjai Donatas Sabeckis bei Arnas Velička. Po šių metimų Prienų komanda pasiekė rekordinę persvarą (48:39). Vos 11 taškų per trečiąjį kėlinį sukrapštęs „Lietkabelis“ turėjo 9 taškų deficitą – 53:44.

Paskutinis kėlinys panevėžiečiams nieko gero nežadėjo – Kerras Krisa tritaškiu šeimininkams suteikė rekordinę 12 taškų persvarą (58:46). „Lietkabelio“ žaidėjams nesisekė priartėti prie varžovų ir sumažinti deficitą. Sužaidus pusę kėlinio laiko, Karolis Guščikas dvitaškiu iš po krepšio vėl sugrąžino prieniškiams dviženklį pranašumą – 64:53. Lyg to būtų maža, T. Lekūnas užsidirbo ir techninę pražangą. Nors Tomas Dimša baudų metimais sumažino Panevėžio klubo atsilikimą iki 7 taškų likus žaisti 3 minutes, Regimantas Miniotas į tai atsakė dvitaškiu su pražanga (69:60). Viltį svečiams sugrąžino Željko Šakičiaus dvitaškis su varžovo pražanga – tai leido sumažinti atsilikimą iki 6 taškų – 73:67. Paskutinę rungtynių minutę V. Lipkevičius užsidirbo diskutuotiną asmeninę pražangą, o su šiuo sprendimu nesutikęs „Lietkabelio“ strategas N. Čanakas buvo nubaustas ir technine pražanga. Po šių epizodų panevėžiečiams perlaužti rungtynių eigos nepavyko – „Cbet“ šventė sudėtingą pergalę.

„Cbet“: Laurynas Birutis, Regimantas Miniotas ir Arnas Velička po 15.

„Lietkabelis“: Tomas Dimša 21, Željko Šakičius 17, Paulius Valinskas 12.