Kur naudojama medvilnė?

Kur naudojama medvilnė?

Turbūt nėra žmogaus, kuris būtų negirdėjęs žodžio medvilnė. Tai yra viena iš populiariausių tekstilės pramonėje naudojamų medžiagų, iš kurios galima pagaminti daugelį drabužių ir kitų tekstilės gaminių. Ją visuotinai vertina už natūralią kilmę ir patrauklią kainą. Medvilnė taip pat yra laikoma viena iš kokybiškiausių medžiagų apskritai. Šis natūralus pluoštas pasižymi tvirtumu, ilgaamžiškumu ir gera oro cirkuliacija. Reikėtų pabrėžti ir aukštą pluošto kokybė už tikrai prieinamą kainą. Kur medvilnė yra naudojama ir kokie jos privalumai bei trūkumai?

Medvilnės istorija

Tikrai neperdedame sakydami, kad medvilnė yra vienas seniausių žmogaus naudojamų pluoštų įvairiems daiktams pasigaminti. Medvilnės auginimo ženklų galima rasti jau senovėje, net 6000 m. pr. Kr. Mokslininkai nustatė, kad tuo laikotarpiu medvilnė buvo auginama daugiausia Pakistane bei Indijoje. Tačiau senovėje medvilnę tikrai žinojo ir egiptiečiai, ir persai bei kinai. Europą šis natūralus augalinės kilmės pluoštas pasiekė kiek vėliau, tikriausiai dėl įvairių karinių konfliktų mūsų žemyne, nes tik viduramžiais medvilnė buvo pradėta masiškai importuoti.

Kam naudojama medvilnė?

Kaip žinote, medvilnė dažniausiai naudojama gaminant drabužius, taip pat tokius gaminius kaip pirkinių krepšiai, prijuostės, patalynė ar apatinis trikotažas (https://spartatextile.lt/produkto-kategorija/moterims/apatinis-trikotazas-moterims/). Medvilnė, pasižyminti gera oro cirkuliacija, suteikia lengvumo jausmą, kurio ypač reikia dėvint drabužius, o ypatingai – apatinį trikotažą.

Tačiau šis audinys yra pritaikomas ir dar kitokiuose gaminiuose. Pavyzdžiui, kavos filtrai ar žvejybos tinklai, baldų apmušalai. Dėl savo vandens sugėrimo savybių medvilnė taip pat tinka medicininių tvarsčių gamybai. Nepaisant žaibiško sintetinių pluoštų populiarumo, medvilnė vis dar labai populiarus pasirinkimas.

Medvilnės savybės

Kaip ir linas, vilna ar šilkas, medvilnė yra natūralus ir organinis pluoštas. Priklausomai nuo medvilnės augalo rūšies, pluoštai siekia nuo 12 iki 50 milimetrų. Kuo ilgesni yra pluoštai, tuo kokybiškesnė medvilnė.

Medvilnė gerai sugeria drėgmę, todėl ji puikiai tinka kasdieniams drabužiams gaminti. Paprastai jos natūrali spalva yra balta, kreminė arba smėlio.

Medvilnė taip pat turi gana aukštą tempimo lygį, todėl tinkamai ją prižiūrint, tikimybė, kad audinys deformuosis, yra itin maža. Dėl atsparumo tempimui ir aukštai temperatūrai medvilninį audinį itin lengva prižiūrėti.

Ji taip pat pasižymi minkštumu, lankstumu ir pralaidumu orui. Medvilnė yra saugi odai, nedirgina ir nekanda,  yra maloni liesti.  Būtent dėl to, tai puiki gamybinė žaliava apatiniam trikotažui – kelnaitėms. Norite įsigyti patogių medvilninių kelnaičių? Kelnaitės internetu – puiki proga rasti kokybišką gaminį už prieinamą kaina.

Kaip skalbti ir džiovinti medvilninius audinius?

Medvilniniai audiniai yra atsparūs aukštai temperatūrai. Tačiau tai dar nereiškia, kad medvilnė yra atspari visoms temperatūroms. Jei norite, kad drabužis iš medvilnės atrodytų gerai kuo ilgesnį laiką, visada reikėtų paisyti gamintojo nurodymų, kurie dažnai yra vidinėje gaminio etiketėje. Tai neabejotinai sumažins audinio deformacijos tikimybę. Tinkama temperatūra medvilnei paprastai svyruoja nuo 30 iki 60 laipsnių. Prieš dėdami drabužius į skalbimo mašiną, išverskite juos į blogąją pusę. Taip pat būkite atsargūs, kad nesumaišytumėte medvilninių drabužių su tokiais, kurie turi, pavyzdžiui, velcro elementus, nes tai sugadintų medvilnės audinį.

Džiovinti galite ore (tik ne ant tiesioginių saulės spinduliu) arba automatinėje džiovyklėje. Jei naudosite pastarąją, reikia pasirūpinti, kad temperatūra būtų nustatyta tinkamai.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų