„Saugi“ kaimynystė sodų bendrijoje „Šilas“ – sodininkės Elenos tvarkingo ir išpuoselėto namelio langus temdo didžiulės kaimyno suversto šlamšto krūvos. M. Garucko nuotr.

Kolektyviniame sode – netvarkos muziejus

Kolektyviniame sode – netvarkos muziejus

Netoli Panevėžio įsikūrusios bendrijos „Šilas“ sodininkai ironizuoja turintys ekscentrišką muziejų po atviru dangumi, kuriame eksponuojamos senos padangos, stiklai, apipuvę lentgaliai, plytos, nebereikalingi kuro bakai ir kitas šlamštas.

Nestinga čia net ir gyvų eksponatų – kartas nuo karto praskuodžia riebi žiurkė ar net prašliaužia vienintelė Lietuvoje nuodinga gyvatė – angis. Viso šio turto šeimininkas jau ir pats vos koją įkelia į savo valdas, bet pakeisti gyvenimo būdo nesutinka.

Blogas kaimynas kaip votis ant bambos, byloja lietuvių liaudies išmintis. Tačiau vienas kaimynas „Šilo“ bendrijoje Linonių kaime kitiems sodininkams – jau visas pritvinkęs pūlinys, kuriam pratrūkus gali nukentėti daugybė žmonių.

„Reikėtų pamatyti šią vietą. Kas važiuoja, iš smalsumo sustoja paklausti, kieno tokios apleistos valdos. Tai mūsų bendrijos muziejus, turistų lankytina vieta“, – bando juokauti „Šilo“ sodininkai, turintys sklypus Aušros gatvėje.

Pyška benzinuoti bakai, šliaužia gyvatės

Nemažas sklypas iš tiesų primena sąvartyną, didžiąją jo dalį užima įvairiausios statybinės didžiagabaritės atliekos. Pro suverstą ilgus metus kauptą turtą ir seniai nepjautą žolę bei krūmus vos matyti sodo namelis, taip pat pilnas daiktų. Nors įėjimą į jo vidų žymi siauras takelis, pastate, kaimynų įsitikinimu, seniai niekas nebesilanko.

Namo sienas iš išorės ramsto malkos, senos lentos, langų rėmai, surūdijusios metalinės detalės ir daugybė padangų. Jos sukrautos net ant stogo, o dar bene kelios dešimtys guminių ratų suversta ir visoje sklypo teritorijoje. Čia taip pat matyti naudotų plytų krūvos ir labai daug senų kuro talpyklų, kurios uždarytos karštyje kartas nuo karto supyška.

„Iki gaisro čia trūksta labai mažai. Miške stiklo šukės užtenka, o čia senų langų krūvos, benzinuoti bakai, kai įsiplieks ugnis, pusę sodų nuneš tuoj pat“, – būgštauja prie kaimyno valdų „Sekundės“ korespondentus pakvietęs „Šilo“ bendrijos sodininkas Petras Makštelė.

Jam vos pradėjus kalbėti apie gresiantį pavojų, tuoj pat į pokalbį įsijungė ir susirinkę kiti kaimynai. Pensininkė Elena nuogąstauja, kad jai beveik po langais sukrautos nevalyvo sodininko krūvos atliekų gali vieną dieną užsidegti ir pasiglemžti jos per gyvenimą uždirbtą sodo namuką.

„Gal tas mano sodelis neypatingas, bet ką užsidirbau per gyvenimą, tą noriu išsaugoti“, – guodėsi į kaimyno šlamšto krūvą rodydama Elena.

Vienas kaimynų pasakojo, jog prieš porą metų iš apleisto kiemo net iššliaužė angis ir įgėlė jo kieme voljere buvusiam šuniui. Keturkojis, neatlaikęs gyvatės nuodų, nugaišo.

„Ir nuodingos gyvatės, ir žiurkių kaimenės iš ten ateina, o kačių – visa veisykla“, – rankomis skėsčiojo susirinkę ir išeities ieškantys sodininkai.

Visą straipsnį skaitykite gegužės 24 dienos (penktadienio) „Sekundės“ laikraštyje. 

Galerija

Komentarai

  • Visiems-ir kaimynams ir artimiesiems – toks žmogus yra didžiulė bėda.Tik mano galva vadinti jį apsileidėliu-nereikėtų.Tai žmogaus liga.Kaip matome iš dažnėjančių faktų-tokių žmonių mūsų visuomenėje daugėja. Dėl vienokių ar kitokių priežasčių be artimųjų likę jų sugebėjimai gyventi normaliai-nyksta.Ir mano galva tokiais pasirūpinti būtina-juos būtina globoti.Gal net ir į gydymo įstaigą talpinti.Esu įsitikinęs-tai ne nevalyvumas.Tai liga.Sakau atsakingai,kadangi su tuo buvau susidūręs artimoje aplinkoje-kai išsilavinęs,visą gyvenimą tvarkingai gyvenęs-patapo šiukšlių kaupėju.

    • Atsakyti
  • Pritariu tam komentarui. Mūsų name buvo toks atvejis,labai padėjo viešinimas ir Sveikatos centro pagalba ir administracinės baudos.

  • Tokie kaimynai. Sodų bendrijoje „Kaubariškis“ yra tokia „ale“ sodininkė Marcinkevičienė. Sode baisu, sulūžusiame šiltnamyje auga medžiai, šiukšles ir išmatas pila į iškastą duobę, nešienauta, smarvė. Baisu…Kur higienos centras? Kodėl niekas nepasidomi?

Rodyti visus komentarus (3)

Jūsų komentaras

Taip pat skaitykite