Gatvėse laukianti naujovė patiks ne visiems vairuotojams

Gatvėse laukianti naujovė patiks ne visiems vairuotojams

Naktį tuščiomis Panevėžio gatvėmis įpratusiems perlėkti nesustojant vairuotojams teks pratintis prie naujos tvarkos. Iki balandžio 1-osios mieste nebeliks avariniu režimu veikiančių – geltona spalva mirksinčių šviesoforų. Net savaitgaliais ar naktimis, kai eismas gatvėse nėra intensyvus, visi šviesoforai mieste veiks įprastu darbiniu režimu. Taigi, užsidegus raudonam signalui teks prie sankryžos pastovėti ir naktį net ir tuščiose gatvėse.

Trejus metus buvo analizuojamos juodųjų dėmių Panevėžio gatvėse priežastys. Tyrimas parodė, kad šviesoforams veikiant ištisą parą, avaringumas sumažėtų net iki 50 proc.“, – teigė Savivaldybės administracijos direktorius Tomas Jukna, vadovaujantis tokį sprendimą priėmusiai Eismo saugumo grupei.

Administracijos direktorius nusiteikęs, kad ši naujovė patiks ne visiems vairuotojams: darbiniu režimu veiks ne tik išmanieji šviesoforai, reaguojantys į eismo srautų intensyvumą, bet ir senieji, veikiantys nustatytu režimu.

Iki šiol savaitgaliais ar naktimis, kai automobilių mieste mažai, šviesoforams neveikiant vairuotojai vadovaudavosi kelių eismo ženklais ir važiuojantiems pagrindiniu keliu nereikia stoti prie kiekvienos sankryžos. Kai šviesoforai veiks įprastu ciklu, teks sustoti degant raudonam signalui. Bus nepasitenkinimo, kad automobilių nėra, o prie šviesoforo reikia laukti“, – sako T. Jukna.

Atsisakyti šviesoforų avarinio režimo Savivaldybę ragino Panevėžio policija. Kelių policijos tarnybos viršininko Virginijaus Mačėno teigimu, dėl naktimis išjungiamų šviesoforų sankryžose pasipylus skaudžioms eismo nelaimėms nuspręsta, kad toks vairuotojų laiko taupymas yra pernelyg rizikingas.

Neveikiantis šviesoforas vis tiek mirksi geltonai, elektros dėl to nesutaupoma, o dauguma plačia gatve važiuojančiųjų kažkodėl įsivaizduoja, kad jie pagrindinėje ir turi pirmenybę“, – sako V. Mačėnas.

Pagal prieš porą metų priimtus Kelių eismo taisyklių pakeitimus nuo 2020 m. sausio 1 d. nebeliks ir lentelių su žaliomis rodyklėmis, leidžiančiomis sukti į dešinę.

Komentarai

  • kai išsijungia išmanusis šviesoforas Molainių- Projektuotojų sankryžoje, iš karto išnyksta spūstys tame kampe,,,,

  • Oi kaip šaunu, miestas naktį pagyvės, lėčiau vienas ar kitas automobilis gatvėmis riedės – prie šviesoforų sustoti reikės :). Gal Panevėžys didmiesčiu greičiau taps?

  • Labai geras sprendimas, nes dabar naktimis per miestą varo kaip Dakaro raly.

  • Nepavydžiu tiems kas gyvena prie reguliuojamos sankryžos, labai jau girdėsis įsibėgėjančios mašinos variklio garsas, o ypač jaunimo…

Rodyti visus komentarus (4)

Jūsų komentaras

Sponsored Video

Daugiau leidinio naujienų