Nuotr. Kooperatyvo „Eko Žemaitija“ vadovas M. Žutautas sako, kad ekologiška produkcija yra tik ta, kuri yra sertifikuota.

Ekologiška mityba – geriausia investicija į save

Ekologiška mityba – geriausia investicija į save

Panevėžyje gyvenanti Kreivių šeima daug dėmesio skiria savo maisto racionui, todėl parduotuvėse arba turguose visada atsakingai renkasi maisto produktus. „Prioritetą dažniausiai teikiame sertifikuotai ekologiškai produkcijai, kuri yra užauginta ir pagaminta be trąšų, pesticidų, antibiotikų ar sintetinių priedų“, – sako Justina ir priduria, kad tokį pasirinkimą lėmė atsakingesnis požiūris į šeimos sveikatą ir aplinką.

Nuotr. Kreivių šeima vertina ne tik ekologiškų pieno produktų naudą sveikatai, bet ir skonį

„Ši kelionė prasidėjo gimus dukrai Upytei, kai iš didelės meilės jai norėjome savo namuose matyti tik patį geriausią ir kokybiškiausią maistą. Pradėjus labiau domėtis ekologiška produkcija, jos keliu iki galutinio pirkėjo, supratome, kad ekologiškas maistais tai ne vien apie mus ar mūsų vaikus. Tai labai platus požiūris į pasaulį ir mūsų visų ateitį – gamtos tausojimą, gyvūnų gerovę, vabzdžių saugojimą. Kai pradėjome mąstyti plačiau, dar labiau motyvavo ir skatino savo mitybai rinktis ekologišką produkciją, – tikina panevėžietė Justina.  – Mitybos pokyčius paskatino ir tai, kad turime savo šeimos restoraną, mano vyras yra virtuvės šefas, dėmesys kokybiškam maistui kasdien tik didėjo, todėl savo atradimais iš visos širdies norėjosi pasidalinti ir su kitais.“

Pašnekovė taip pat džiaugiasi, kad ekologiškos produkcijos pasirinkimas mūsų šalyje yra išties didelis, jos galima rasti ne tik miesto turgeliuose, didžiuosiuose prekybos centruose, bet ir užsisakyti internetu. Tai labai svarbu šiuolaikiniam žmogui, kuris daug dirba, nuolatos skuba, kurio kasdienybė gan įtempta, nes nereikia savo mėgstamos ekologiškos produkcijos ieškoti po visą miestą, viską galima rasti vienoje vietoje.

Ekologiški pieno produktai griežtai kontroliuojami

Kooperatyvo „Eko Žemaitija“ vadovas Mindaugas Žutautas kalbėdamas apie savo gaminamą ekologišką produkciją sako, kad visi jų kooperatyvo nariai yra sertifikuoti, o jų veikla griežtai kontroliuojama atsakingų institucijų. „Kiekvienas žingsnis ekologiniame ūkyje griežtai reglamentuotas ir prižiūrimas, vykdomi tiek planiniai, tiek neplanuoti patikrinimai, atliekami laboratoriniai tyrimai. Pažeidęs taisykles ūkininkas sulauktų itin griežtų sankcijų – netektų ekologinio sertifikato, prarastų ES išmokas, tektų mokėti baudas, jau nekalbant apie reputaciją, – pabrėžia M. Žutautas. – Trumpai tariant, griežti reikalavimai mus lydi visoje grandinėje – pradedant į dirvą beriamu grūdu, baigiant galutinės produkcijos realizavimu.“

Pašnekovas taip pat atkreipia dėmesį ir į gyvūnų gerovę – ekologiniame ūkyje gyvūnų laikymo sąlygos kur kas palankesnės: gyvuliai laisvai ganosi, net žiemą yra išvedami į lauką, tvartuose užtikrinama natūrali dienos šviesa.

Todėl, pasak M. Žutauto, nereikėtų painioti vieno labai svarbaus dalyko, ekologiškas produktas yra tik tas, kuris sertifikuotas, ir nebūtinai reiškia, kad „iš kaimo“, „natūralus“ ar „nupirktas iš ūkininko ar močiutės“ bus ekologiškas – nepurkštas chemija, netręštas sintetinėmis trąšomis ar nepaskatinantas skonio stiprikliais.

Ekologiškiems ūkiams reikalinga parama

Kooperatyvo vadovas pasidžiaugia, kad mūsų visuomenėje atsiranda vis daugiau švietimo įstaigų, tėvų, kurie renkasi ekologinio maitinimo kryptį ir taip nuo mažens formuojami sveikatai palankios, aplinkai draugiškos mitybos įpročiai.

„Pirkėjo meilė ekologiškai produkcijai labai svarbi, nes šiuo metu sertifikuotų produktų rinka išgyvena tikrai nelengvą laikotarpį, ekologiniai ūkiai užsidaro daugiau negalėdami savęs išlaikyti dėl mažų valstybės išmokų ir žaliavos neatsiperkamumo. Jei situacija nesikeis, ekologinių ūkių turėsime vis mažiau, liks tik keli didžiausi, kurie visos Lietuvos neišlaikys, todėl turėsime tik dar brangesnį ekologinį produktą. Tad labai svarbu, kad ekologišką produkciją pamiltų ne tik pirkėjai, bet ir būtų užtikrintas tinkamas valstybės finansavimas ir rėmimas šios produkcijos gyvavimui“, –  sako M. Žutautas.

Ekologiški „Eko Žemaitijos“ sūriai, varškė, sviestas, kefyras, jogurtas prieinami ir Panevėžio krašto gyventojams – produkcijos galima rasti Klaipėdos g. 92, „Maximos“ parduotuvėje arba užsisakyti internetinėje parduotuvėje www.rupus.lt, iš kurios ekologiški produktai bus pristatyti ir į atokesnes vietoves.

Viešinimo projekto rėmėjas – Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerija.

 

 

 

 

 

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų