Tyrimas: pernai vykusiuose festivaliuose narkotines medžiagas vartojo beveik pusė lankytojų

Tyrimas: pernai vykusiuose festivaliuose narkotines medžiagas vartojo beveik pusė lankytojų

Pernai vienam iš trijų muzikos festivalio dalyvių buvo siūlyta pabandyti narkotinių medžiagų, rodo Lietuva, narkotnaujausios Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento (NTAKD) užsakymu atliktos apklausos rezultatai. Be to, tik pusė – 52,5 proc. – respondentų nurodė, kad festivalio metu jie nevartojo ir neketino vartoti jokių narkotinių medžiagų.

„Dauguma respondentų buvo jaunimas, asmenys iki 29 amžiaus ir didesnė dalis muzikos festivaliuose lankėsi ne kartą“, – spaudos konferencijoje ketvirtadienį kalbėjo NTAKD Stebėsenos ir analizės skyriaus patarėja Brigita Rašimaitė.
Skelbiama, kad apklausa apie psichotropinių medžiagų vartojimą buvo vykdoma pernai vykusiuose festivaliuose „Yaga“, „Loftas‘23“ bei „Riešutinės‘23“. Šių renginių metu atliktas tyrimas parodė, jog dauguma muzikos festivalių lankytojų yra vartoję kokias nors narkotines medžiagas. Be to, šių medžiagų vartojimo paplitimas tarp muzikos festivalių lankytojų yra ženkliai didesnis nei plačiojoje visuomenėje.
Pasak NTAKD specialistų, festivaliuose dažniausiai renkamasi vartoti kanapes, ekstazį/MDMA, kitus nei LSD haliucinogenus ir kitas psichotropines medžiagas. Tyrimo duomenimis, festivaliuose narkotinės medžiagos dažnai vartojamos kartu su alkoholiu, neretai vienu metu vartojamos ar maišomos kelios skirtingos narkotinės medžiagos.
„Tai yra neraminanti mus žinia“, – pabrėžė B. Rašimaitė, pridurdama, kad toks elgesys kelia didesnį pavojų sveikatai ir padidina perdozavimo tikimybę.
Kaip praneša NTAKD, departamento užsakymu tyrimą festivaliuose atliko „Shopper Quality“ Lietuvos filialas apklausa.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų