P. Židonio nuotr.

Pasijuto kaip gėlių parduotuvėje be gėlių

Pasijuto kaip gėlių parduotuvėje be gėlių

Skaistakalnio parke įspūdingai rekonstruotoje ir nauju kultūros centru tapusioje istorinėje „Pragiedrulių“ sodyboje su svečiu iš JAV apsilankiusi Panevėžio alumnė, filosofė bei politologė Vilniuje gyvenanti Virginija Būdienė nepagailėjo kritikos čia įsikūrusio kūrybiškumo centro komandai.

Šviesuolės apibūdintos kaip gėlių parduotuvė be gėlių įstaigos šeimininkai tvirtina, esą „Pragiedruliai“ – nauja ir unikali užuovėja kūrybiniams procesams vykti, turiningo laisvalaikio leidimo centras.

Pasijuto nežinia kur patekusi

Skaistakalnio parke įkurtą „Pragiedrulių“ kūrybiškumo centrą V. Būdienė praėjusią savaitę aplankė su bičiuliu iš Amerikos. Filosofė norėjusi svečiui parodyti įstaigą, prie kurios atsiradimo yra prisidėjusi ir pati.

Prieš 8-erius metus, paprašyta Panevėžio kultūros puoselėtojų, ji sukūrė Stasio Eidrigevičiaus menų centro (SEMC) strategiją. Jos be atlygio parengta ir miestui dovanota menų centro veiklos strategija padėjo pamatus netrukus duris atversiančiam SEMC.

„Deja, ir aš pati, ir mano pasikviestas svečias „Pragiedruliuose“ pasijutome ne itin laukiami. Tiksliau pasakius, jautėmės taip, tarsi užėję būtume sutrukdę šio centro darbuotojas“, – nusivylimo neslėpė V. Būdienė.

Filosofė sako, kad lankydamasi šioje įstaigoje jautėsi taip, tarsi nežinia kur patekusi.

Visą straipsnį skaitykite gegužės 15 dienos (trečiadienio) „Sekundės“ laikraštyje. Prenumeruokite https://prenumerata.sekunde.lt/ – yra ir PDF formatu.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų