Dovanai pažiūrėjo į dantis

Dovanai pažiūrėjo į dantis

 

Užsitęsusioje naujos Panevėžio autobusų stoties statybų istorijoje – netikėtas posūkis. Privati bendrovė, valdanti dabartinės stoties pašonėje esančio prekybos centro pastatą, pasisiūlė miestui dovanoti naujos stoties techninį projektą. Tokia dovana galėtų būti verta nuo 50 iki 100 tūkst. eurų. Savivaldybė tvirtina, jog ją priimdama niekuo neįsipareigoja, bet sutaupys biudžeto lėšų ir priartins autobusų stoties statybas.

Visgi Tarybos opozicijai toks verslininkų dosnumas įtartinas. Tarybos posėdyje svarstant, ar priimti dovaną, opozicija balsavimą ignoravo – nors sėdėjo salėje, nė vienas jos atstovas nepaspaudė nei „už“, nei „prieš“, nei „susilaikė“ mygtuko. Vis dėlto nepaisant opozicijos priešinimosi, Tarybos daugumos balsų užteko, kad Savivaldybė pasirašytų paramos sutartis su bendrove „Baltisches Haus“. Šioji savo lėšomis parengs ir miestui dovanos naujos autobusų stoties techninį projektą bei užsiims ir statybų priežiūra.

Nauja stotis Savanorių aikštėje būtų statoma pagal vieno žymiausių Lietuvos architektų, Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureato Rolando Paleko projektą.

Stotis iškiltų sklype tarp įvažos į dabartinę stotį ir alyvų skverelio. Jo vietoje numatyta įrengti stoties peroną, šalia – parką. Skaičiuojama, kad stoties ir jai reikalingos infrastruktūros statyba gali kainuoti apie 1,5 mln. Eur.

Dosnumas neįtikino

Savivaldybės ir verslo sandorio dėl dovanos skaidrumu netiki Tarybos opozicija, įtarusi abi puses slaptais susitarimais.

„Kodėl nenorima skelbti teritorijos sutvarkymo urbanistinio projekto konkurso? Kodėl miesto gyventojai beveik penkerius metus neturėjo pasirinkimo, tik šį, kurį dabar dovanoja „Baltisches Haus“? Kas trukdė ir neleido? Gal slapti susitarimai ir įsipareigojimai, kurių mes nežinome? Kodėl tam vieninteliam pasiūlymui sudarytos išskirtinės sąlygos?“ – klausė opozicinė Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcija.

Privačios bendrovės pasiūlymas veltui miestui parengti autobusų stoties techninį projektą pasirodė abejotinas ir judėjimo „Kartu“ atstovams. Jų frakcijos seniūnas Rimantas Ridikas pripažino turintis sutikti, kad visuomenei nebuvo paslaptis jau prieš keletą metų architekto R. Paleko pateikta autobusų stoties idėja, pagal kurią dabar „Baltisches Haus“ siūlosi parengti ir dovanoti techninį projektą. Naujosios Panevėžio autobusų stoties vizualizacija daugybę kartų buvo eksponuojama viešai. Tačiau, pasak R. Ridiko, tik ta viena vizija ir buvo įkyriai pristatinėjama.

„Kitokie galimi sprendimai Panevėžio visuomenės svarstymui nebuvo pristatyti. Nebuvo pasitelkta ir išklausyta ekspertų urbanistų nuomonė. Architektūrinis urbanistinis konkursas rengiamas tikrai nebuvo“, – kalbėjo R. Ridikas.

Statybų traukinį sustabdė

„Baltisches Haus“ vardas Panevėžio autobusų stoties statybų istorijoje jau žinomas.

Ši bendrovė rengėsi savo lėšomis, bet už ne daugiau nei 700 tūkst. Eur, suprojektuoti ir pastatyti naują autobusų stotį su peronu esamo Savanorių a. skvero vietoje. Mainais verslininkams būtų buvusi perduota naudoti šalia „Iki“ prekybos centro esanti 0,4 ha automobilių stovėjimo aikštelė.

Vis dėlto tokiai sutarčiai tarp privačios bendrovės, miesto Savivaldybės ir jos įmonės Panevėžio autobusų parko nebuvo lemta virsti realiais darbais. Seimo Audito komiteto pirmininkės, konservatorės Ingridos Šimonytės prašymu sutartį dėl autobusų stoties statybų išnagrinėjusi Panevėžio apygardos prokuratūra Savivaldybę įspėjo „nedaryti teisės aktų pažeidimų“. Savivaldybė nesiėmė skųsti tokio teisėsaugos institucijos rašto ir planas su potencialiu naujos autobusų stoties statytoju sustojo.

„Ar žmonės nori, kad mes bylinėtumėmės trejus–penkerius metus? Kam nuo to bus geriau, jei galop paaiškės, kad Savivaldybė vis dėlto buvo teisi. Mūsų tikslas – pastatyti naują stotį, o ne žaisti susirašinėjimus ir bylinėtis. Reikia daryti teisiškai, bet operatyviai ir konkrečius veiksmus. Jei šituo keliu negerai, eisim kitu“, – tuomet kalbėjo Savivaldybės administracijos direktoriaus pareigas ėjęs Rimantas Pauža.

Stoties vizija – ant visuomenės stalo

Beįsibėgėjantis traukinys pernai sustojo, kai jau buvo atrinkta ir visuomenei pristatyta architekto R. Paleko idėja, kaip galėtų atrodyti naujoji Panevėžio autobusų stotis. Todėl, pasak Savivaldybės administracijos direktoriaus Tomo Juknos, dabar kaltinti, kad apie ją niekas nežinojo, yra neteisinga. Jis kategoriškai atmeta ir Tarybos opozicijos kaltinimus, esą sudarytos išskirtinės sąlygos vieninteliam pasiūlymui.

Anot jo, dar prieš keletą metų Savivaldybės skelbto konkurso investuotojui, pastatysiančiam autobusų stotį, pirmoji dalis ir buvo atrinkti stoties idėją.

„Idėja buvo atrinkta, pasiūlymas pristatytas visuomenei, architektų tarybai. Nuo 2016 m. ją pristatinėjome EXPO parodoje, žmonės galėjo komentuoti, balsuoti. Dabar nelabai net kas galėtų pasakyti, kaip vėl reikėtų organizuoti autobusų stoties idėjos konkursą, jei visuomenei ji jau buvo išviešinta ir pristatyta“, – stebisi T. Jukna.

Direktorius tikina, jog dabar priimdama „Baltisches Haus“ pasiūlymą bendrovės lėšomis pagal prieš keletą metų atrinktą R. Paleko idėją parengti techninį autobusų stoties projektą, Savivaldybė niekuo neįsipareigoja.

„Pagal Savivaldybės suplanuotas technines sąlygas bei norus bus parengtas projektas autobusų stoties statybai. Matyt, labiausiai to ir bijoma, nes nebeliks objekto, dėl kurio bus galima sakyti, kad neįgyvendinti visi suplanuoti miesto atnaujinimo projektai“, – pabrėžė T. Jukna.

Anot jo, Savivaldybė netgi neįsipareigoja statyti autobusų stoties pagal dovanotąjį techninį projektą.

„Sutartyje įrašyta, kad dovanotojui parengus techninį projektą, Savivaldybė spręs, ar jis ją tenkina. Jei netenkina, galės jau pati už biudžeto pinigus pirkti kitą“, – aiškino T. Jukna.

Anot jo, Savivaldybė, priimdama 50–100 tūkst. Eur vertės dovaną, nepatirs ir finansinių išlaidų.

Komentarai

 • Kodėl poemą ,,Metai“ – vienintelę lietuvių, latvių, estų knygą, įrašytą į 250-ties geriausių pasaulio knygų sąrašą, – sukūrė vienas vienintelis Kristijonas Donelaitis ir to nepadarė dar kokie trys kiti, taip pat mokėję rašyti?

  • Nauja stotis Savanorių aikštėje būtų statoma pagal vieno žymiausių Lietuvos architektų, Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureato Rolando Paleko projektą.

   • Atsakyti
  • Tikriausia Donelaitis asmeniškai pažinojo poną Račkauską, gerb. tamsta mokytoja

 • Kas jums negerai kad apie miestą visai negalvojate? Reikėjo rinkėjų neapgaudinėti ir rinkimų kampanijos metu aiškiai pasakyti kad, ketinate vien trukdyti darbus ir stengtis kad Panevėžiui būt kuo blogiau.
  BŪTINA STATYTI NAUJĄ AUTOBUSŲ STOTĮ! Dėl naujos stoties balsavau už Račkauską.

  • Atsakyti
  • NĖRA JOKIOS BŪTINYBĖS STATYTI NAUJĄ PASTATĄ AUTOBUSŲ STOČIAI, KADA TURIME TVIRTĄ , GERAI PASTATYTĄ AUTOBUSŲ STOTI. TIK REIKALINGA JĄ RESTAURUOTI IR SUPIRKTI BALDUS. REIKALINGOS LABAI PLAČIOS DISKUSIJOS NET IKI ASMENINIŲ BALSAVIMŲ VISŲ PANEVĖŽIEČIŲ, O NE LEISTI NEAIŠKIAM , BETIKSLIAM IŠLAIDAVIMUI…. ŠAKNYS PAKĄSTOS GILIAU ……. TAČIAU, MES PANEVĖŽIEČIAI NEBIJOME , VISKĄ IŠSIAIŠKINS GERB. GEMA UMBRAZIENĖ, INDIANA GRIGIENĖ, LELIUKAS IR KITI. PAGARBA OPOZICIJA . ,

   • Atsakyti
   • pavargome abu

   • Ne, taigi panevėžiečiai nenusipelnė gyventi geriau – pagal jus (opozicija) mūsų miestui atsinaujinti nereikia. Lai lieka seni, griūvantys pastatai ir ramu, ar ne taip???
    Kai prieštaraujate dėl to, kad prieštarauti, kritikuojate, dėl to, kad kritikuoti, visada atrodote apgailėtinai. Dar niekur neskaičiau ir niekada negirdėjau iš jūsų konkrečių / alternatyvių pasiūlymų – tik tokia kritika yra teisinga.

    • Atsakyti
    • Konkretus pasiūlymas – neleisti priiminėti neaiškių dovanų, už kurtių galimai slepiasi asmeniniai interesai

     • Atsakyti
  • Kadangi dauguma nubalsavo už Račkauską per rinkimus, tai prokuratūrą su jos įtarimais ir bylomis reikia išvaikyti

 • jau pataps mano miestas

  • Atsakyti
  • Ar iš šios grupelės yra bent vienas, kuris naudojasi autobusu stotimi t.y. važinėja į darbą ir išvyksta po darbo ?

   • Važiuoja du girti, artėja tiltas.
    -Matau tris tiltus, dešinėj, kairėj ir per vidurį.
    -Varyk per vidurį!

    • Atsakyti
    • Įvardinkite, kuris iš šių ponų važinėja mūžikiškais autobusais ? Kodėl jie gaili nepasirašo, kad vasaros sezono laiku vakarais parvežtų sodininkus iš SB > Tai vis daugiau žmonių , kur padidėtų keleivių sriautas, o dabar patikrinkite kiek ten yra realiai keleivių …?

 • Už naują stotį balsavo Jakštas Valdemaras, Sėdžius Laimutis, Lukoševičius Kęstutis, Balčiūnas Arūnas, Luomanas Petras, Masiliūnienė Loreta, Račkauskas Rytis Mykolas, Staugaitis Valdas, Valkiūnienė Birutė, Varna Aleksas, Vasiliauskaitė Vitalija, Grilauskas Romualdas, Labanavičius Deividas, Maselytė Rima, Narkūnas Rimantas.

  Skaitykite daugiau: https://sekunde.lt/leidinys/sekunde/panevezys-priima-dovana-autobusu-stoties-projekta/#comment-78673

  • Atsakyti
  • nesuklydau už juos per rinkimus

   • nebalsuosiu už Umbrasienę, Leliuką, Indianą, Ridiką, Polzunovaitę, Grėbliūną, Bakanauską

  • Jeigu didžiuojatės, tai išvardykite bent vieną, kuris važinėja autobusais į darbą ir iš jo ?

   • Tipo Umbrasienė, Leliukas, Indiana, Ridikas, Polzunovaitė, Grėbliūnas, Bakanauskas važinėja autobusais.

    • Atsakyti
  • Nesididžiuojamės. Jie nesinaudoja šia autobusų stotimi…. nesinaudotų nei kita, jeigu ji būtų…

  • Ne už naują stotį, o už neaiškią dovanėlę

  • Jeigu ne tie ponuliai, neturintys savo nuomonės, o tik pataikaujantys Račkauskui, tai stotis jau 2018 būtų buvusi pastatyta už europos pinigus

 • niekada nebalsavau ir nebalsuosiu už tokius tauškalus

  • nusivyliau nes kodėl apgaudinėjai rinkėjus kai kalbėjai apie miesto jaukumą jeigu piestu stoji prieš?

 • gatvių neperasfaltuosiu
  šaligatvių neperklosiu
  naujos stoties nestatysiu
  parkų neatnaujinsiu
  nieko naujo nestatysiu
  kitiems dirbti neleisiu
  viskam trukdysiu
  BALSUOK UŽ MANE!

  • Atsakyti
  • Gatves asfaltuosiu nekokybiškai
   Šaligatvius klosiu prie savo namų
   Naujos stoties jau nepastačiau, nes noriu prasukti savo dielą
   Prisiimsiu sau nuopelnus už ES lėšų tvaną
   Statysiu tris kartus brangiau
   Dirbti leisiu tik SAVIEMS
   Kas man gali sutrudyti? Net prokuratūra negali.
   BALSUOK UŽ MANE!

 • Man tai kyla mintis, o kodėl teisinė atsakomybė už Savivaldybės darbą tenka merui, administracijos direktoriui ir pan. Kada Seimas įteisins asmeninę atsakomybę kiekvienam Tarybos nariui? Žiūrėjau posėdžio tiesioginę transliaciją ir man buvo baisu, kaip opozicija draskėsi ir nusiplovė rankas nebalsuodama. Kam tada reikėjo tiek draskytis? Ir negalvokit, kad rinkėjas negirdi, kokias pievas kai kurie ten Taryboje apie pilnatį svaičiojo. Kai nepakanka intelekto rimtai diskusijai, belieka šauktis pilnaties.

  • Parodė tikrąjį savo veidą ir pasirodė visu gražumu Gėma, Leliūkas, Rydikas, Indiana, visi priešiški Panevėžiui elementai. Gyvena dalis jų rajone.

   • Palaikome ir balsuosime už Gema, Indianą,Leliūką, Rydiką, Vitalijų ir kitus, kurie turi įžvalgumo ir jaučia korupcijos , išeikvojimo apraiškas . Palaikome ir palaikysime. Sekmės.

    • Atsakyti
    • tik mum tu gemu leliuku indianu ridiku nesiulykit, pasiturekit

    • ypač Vitalijus turi patirties, turint omeny galimas sąsajas tarp matuzo genties moterų sąsajas su lengvatomis Babilonui…

     • Atsakyti
    • nebesvaik tu su savo komentaru. Uz atnaujinimus tik balsiuosim.

 • UŽ NAUJĄ STOTĮ BALSAVO TIE, KURIE NIEKADA JA NESINAUDOJA. KAIP JIE GALI KALBĖTI UŽ KITUS ŽMONES? ŠITIE BALSUOTOJAI VAŽINĖJASI SAVO MERSEDESAIS, BMV IR KT. IŠSIASFALTAVO JUK SAU GATVES, PASIGERINO VISKĄ, KIEK TIK GALĖJO …IR UŽ KITUS DAR BALSUOJA ? DUOKITE PANEVĖŽIEČIAMS ASMENIŠKAI NUBALSUOTI- TADA PAMATYSITE REZULTATUS, JUK ČIA KOMPIUTERIŲ NEREIKĖS….SENA STOTIS YRA TINKAMAI IR STABILIAI PASTATYTA, LABAI GEROJE VIETOJE . KODĖL JOS NEGALIMA RESTAURUOTI IR TOLIAU NAUDOTI AUTOBUSŲ STOTIES TIKSLAMS? KAM PANEVĖŽIUI KOKIA NAUJA STOTIS, KIEK TŲ KELEIVIŲ YRA, ČIA KVEPIA VISAI KITU REIKALU. KĄ VEIKIA OPOZICIJA, KURI , TURI IŠSIAIŠKINTI TĄ VISĄ REIKALĄ ? GALIMAI, KAŽKAM PARŪPO PASTATAS, ESANTIS KITŲ PASTATŲ ARSENALĘ, KURIS PO TAM TIKRO LAIKO BUS KAŽKOKIO ŠEIMININKO GLOBOJE? PANAGRINĖKITE APIE STOTĮ ESANČIUS PASTATŲ SAVININKUS–GAL PAVYKS ĮMINTI MISLĘ ??? TOKIO SPAUDIMO NAUJOS STOTIES STATYBOMS- KAI YRA PUIKUS PASTATYTAS PASTATAS- BE PRIEŽASTIES NEBŪNA……. KODĖL PLAČIOJI PANEVĖŽIO m. VISUOMENĖ NESUPAŽINDINTA SU TOKIU IŠLAIDAVIMU ?

  • Atsakyti
  • tikras Šauksmas būna be didžiųjų raidžių.
   Labanakt

  • vienas pasijunti daugiskaita kada vodkos daug

   • Atsakyti
  • Tu arba durnas, arba pensininkas, arba ir tas ir tas, bukai mastantis kaip ir visa tavo opozicija.

   • Atsakyti
   • O čia, matomai, prabilo belaukiantis riebaus kąsnio,,,

   • opozicija mastto bukiau ar gudriau, bet dauguma visai nemasto, tik tenkina račkausko valią

    • Atsakyti
 • Senos stoties vaizdas kvepia sovietais ir praėjus trim dešimtmečiams po to, kai raudonosios armijos kerzavas batas paskutinis iš čia išėjo. Kvapai – tai stipriausia emocyja.

  • Atsakyti
  • Kaip gali žmogus rašyt palikim seną stotį nes stabiliai stovi 😀 važiuokime ir gyvenkime kaime. Ten trobų daug tuščių, mūrinių stovi. Dabar 2020 ir stotis turi būti moderni. Jei šitas projektas nebus įgyvendintas, bus didelis nusivylimas..

   • dar kokią sovietinės fermos griūvena gal ras ir gyvens sau su raudonu gvazdyku atlape

   • Reikalinga plačiau pažiūrėti : argi Lietuva yra tokia turtinga, kad užsiplanavusi mėtyti milijonus nebūtiniems objektams. Jeigu turtinga, tai kodėl daugiabučių gyventojus verčia prievarta už savo pinigus restauruoti, atnaujinti gyvenamuosius namus , tik maža dalimi prisideda prie tokių projektų…

    • Stotis nebūtina? koks miestas Lietuvoje arba civilizuotame pasaulyje yra be autobusų stoties?

     • Atsakyti
   • Dabar iš kaimų mažai kas begali atvažiuoti, nes kelionės kainos kosminėmis tapo…sumažėjo žmonių sriautai. …o jie mat nori stotį
    naują statyti , senosios nenori modernyzuoti ? Todėl ir sukioja “ ragus “ , nes kažkas labai laukia senosios stoties pastato , kad greičiau atsilaisvintų . …. o tada pamatytumėte kuo tas pastatėlis taptų…???

 • Kiek einu pro autobusų stotį, tiek ji apytuštė. Tai kam mėtyti be reikalo pinigus naujai, jei galima šią atrestauruoti? Matyt, kažkas nori pinigėlių „pasiplauti“ . Yra daug reikalingesnių projektų Panevėžyje

  • Atsakyti
  • Matomai, laukia nesulaukia , sugalvoja visokiausias intrygas iki dovanų net priėjo .. Kur JŪS matėte ar girdėjote, kad šiais laikais kas nors tokias dovanas teiktų ? Matomai užmoka tas, kurio „ragai“ stipresni , tam ir atiteks tas nekilnojamasis turtas ?
   Ar galėtumėte įvardinti visus šalia autobusų stoties pastato išsipirktų nekilnojamojo turto pastatų savininkus .?

 • Nereikia naujos stoties, nereikia restauruoti. Ten reikia vedžioti mokinių ekskursijas, gyva ekspozicija – štai taip mes gyvenome sovietmečiu!

  • Atsakyti
  • kaip gyvenote sovietmečiu, gal blogai, kad negalėjote vogti, o dabar niekas neberenka į valdžią, todėl ir purkštaujate, nes irgi nebegalite vogti.

   • Blogai gyvenau, tėvai ne komunistai buvo, eilėse teko stovėti. O stotis, į kurią atvažiuodavau – lygiai taip pat smirdėjo

   • Ką vadinate rinkimu į valdžią ? Kodėl sustabdomi kompiuteriai tam tikram laikui ir niekas nebegali įeiti …Kas ten vyksta ? Kodėl kituose miestuose tokie stebūklai nevyksta , kad iš paskutinių sąrašo vietų atsiranda pirmumo gretose ….?

 • Dantukai iš priekio neblogai atrodo, svarbu kad iš vidaus nebūtų supuvę, o palikti taip, kaip yra, tai suvisam nevalia, tai didžiausia miesto gėda.. o jei rimtai, tai dauguma tarybos narių turi ir proto, ir patirties, jei yra kokios grėsmės ateičiai-sudėkite „saugiklius“, surašykite ant popieriaus, bet tą jau galima buvo ir reikėjo padaryti prieš 10-20 metų, tai gal baikim tas nesamones ir imkimės darbo?

  • Autobusų stoties pastatas – mūrinis, pastatytas stabiliai. Iš vidaus nieko jam nėra, nes turi tvirtą, gerą stogą. Pastato viduje jeigu atliktų kapitalinį remontą, pakeistų langus, duris , baldus- tai ši panevėžietiška autobusų stotis galėtų tarnauti kelioms kartoms…. Bet va, aplinkui pilna vanagų, kurie laukia grobio…???

   • Atsakyti
 • kas gali paneigti, kad opozicijai vadovauja matuzas ir dėdulė iš Vilniaus. Jie labai gerai moka, kaip užsidirbti pinigų, todėl ir opozicijai gali liepti įtarinėti ir nebalsuoti, galvodami, kad Panevėžiečiai visiškai kvaili ir jais patikės. Indiano, Gema ir kiti, stenkitės kiek norite ir darykite GĖDĄ PANEVĖŽIUI, nes per jus su miesto tvarkymu, velkamės gale.

  • Jeigu ne Gerb. Umbrasienė ir ne Indiana Grigienė bei kiti, tai ta autobusų stotis seniai būtų „sutvarkyta“ ir jau vaikščiotų tam tikri savininkai….Ačiū Opozicijai už jos įžvalgumą . Todėl dar šiai dienai panevežiečiai turi normalų stoties pastatą, o ne kokią kiosko pastogę,,,,,

   • persikunijai ir i mane o dabar pratesi savo reynkarnacyju cyklas

    • Atsakyti
 • pirmiausia reiktu sutvarkyti aplinka apie stoti

  • Tikrai taip Ponas Vidai visi protingi žmonės pasaulyje ir daro, jie pirma aplinką sutvarko, o tada namą statyti imasi!

 • Autobusų stotyje prie langelio sėdi viena bilietų kasininkė, viena bobelytė siuntų priemėja, ir viena šlavėja. Į Vilnių išvyksta tušti autobusai,į Naujamiestį 10 bobučių pasipirkusiu produktų iš IKI ir t.t.Tuščia, ir nevokit pinigų, neeikvokit jėgų dėl naujų statybų ir t.t.Modernizuokit kas yra,renovuokit tai kas yra, aprašykit parodykit miestelėnams kelis variantus, o mes nubalsuosim.Susirinko chebra pasivadino KARTU ir tyčiojasi iš žmonių,mes vunderkindai,mes žinom ką darom? Tiesiog gėda gyvent tokioj šaly.

Rodyti visus komentarus (57)

Jūsų komentaras

Sponsored Video

Daugiau leidinio naujienų