P. ŽIDONIO nuotr.

Dėl reginio – apgraibom tamsoje ir per statybininkų kliūtis

Dėl reginio – apgraibom tamsoje ir per statybininkų kliūtis

Skaitytojo pasiūlyta tema

Sakoma, kad skęstančiųjų gelbėjimas – jų pačių reikalas.

Nors viena gražiausių Panevėžio vietų – Senvagė virtusi didele statybų aikštele, kiekvieną penktadienio ir šeštadienio vakarą panevėžiečiai masiškai į ją plūsta atsiliepę Savivaldybės kvietimui pasigrožėti įspūdingu fontanu. Panevėžietė Galina su broliene atėjusi pasigrožėti jo šokiu, šio taip ir nepamatė.

Aklinoje tamsoje pabandžiusios prie fontano arčiau prieiti nuo Aleksandro paminklo, viena jų tiesiog žnektelėjo į duobę su išsikišusiomis metalinėmis sijomis.

Iki nelaimės vienas žingsnis

Šiltą penktadienio vakarą po koncerto bibliotekoje Galina su broliene nusprendė namo neskubėti. Prieš 21 val. panevėžietės nuo Aleksandro paminklo bandė atsargiai nusigauti iki pėsčiųjų tako, arčiau įspūdingojo fontano. Greitai paaiškėjo, kad visiškoje tamsoje tą padaryti nebus taip paprasta.

„Prie Aleksandro paminklo yra pati nesaugiausia vieta. Nežinau, gal ten net ne laiptai, o kokie suoliukai bus, nes pakopų aukštis didelis, o nematai, kur dedi koją. Prieš pat tuos suoliukus – didžiulė betoninė duobė, joje – metalinės sijos. Gal ten bus kažkas gražaus padaryta, bet dabar tai labai pavojinga vieta, į kurią tamsoje ir įkrito mano brolienė“, – pasakojo Galina.

Visa laimė, kad į atvirą duobę įpuolusiai moteriai nelūžo koja, tačiau buvo stipriai sumušta, teko skubiai sutvarstyti, kad nebėgtų kraujas.

Senvagėje tebevyksta intensyvūs rekonstrukcijos darbai. I. STULGAITĖS-KRIUKIENĖS nuotr.

Senvagėje tebevyksta intensyvūs rekonstrukcijos darbai. I. STULGAITĖS-KRIUKIENĖS nuotr.

„Mano brolienė tokia, kad geriau numirs, bet pas gydytojus jos varu nenuvarysi. Gerai, kad šiuo atveju išsisuko tik stipriu sumušimu. Bet kas būtų atsakingas, jeigu trauma būtų rimtesnė? Juk į fontano pasirodymus eina ir jaunos šeimos su mažais vaikais. Iki nelaimės tik vienas žingsnis. Ten aklinoje tamsoje nieko nesimato. Jeigu neįmanoma aptverti statybvietės, bent pavojingas vietas reikėjo uždengti“, – paliktais spąstais stebisi Galina.

„Rangovas dar darbų pradžioje pastatė stendą, kuriame aiškiai įvardijama, kad teritorija – tai statybvietė, kurioje, natūralu, dar vyksta darbai ir ten patekus reikia imtis papildomų atsargumo priemonių.“

T. Jukna

Anot jos, tą penktadienio vakarą pažiūrėti fontano šokio į rekonstruojamą Senvagę išties susirinko nemažai panevėžiečių. Ji neabejoja, kad Panevėžys su šiuo fontanu taps nauju turistų traukos centru, tačiau kol Senvagė nebaigta tvarkyti, grožis gali būti pavojingas.

„Reginys tikrai nuostabus, net neabejoju, kad dėl išskirtinio fontano mūsų miestas taps traukos centru, bet šiuo metu pasidžiaugti šia dovana tikrai pavojinga. Suprantame, kad ir pačios turėjome saugotis, tačiau, mūsų akimis, ir rangovai nepadarė visko, kad būtų galima išvengti skaudžių nelaimių“, – mano Galina.

I. STULGAITĖS-KRIUKIENĖS nuotr.

I. STULGAITĖS-KRIUKIENĖS nuotr.

Paskutiniai akordai

Šis šeštadienis paskutinis, kai dar bus galima pasigrožėti įspūdinga fontano programa – muzikinis šviesų ir projekcijų pasirodymas rengiamas jau sutemus, nuo 21 val. iki pusės dešimtos. Fontanas bus išardytas ir vėl džiugins nuo pavasario, kai sušils orai.

Panevėžio savivaldybės administracijos direktoriaus Tomo Juknos teigimu, Senvagėje vis dar intensyviai vyksta rekonstrukcijos darbai. Vietos, kuriose vykdomi statybos darbai, užtvertos. Pasak direktoriaus, aptverti laiptai nuo paminklo kunigaikščiui Aleksandrui. Šalia jų konstruojamos atraminės sienelės, kurios bus skirtos sėdėti. Netrukus bus aptvertos ir Senvagės teritorijoje montuojamos terasos. Pasak direktoriaus, rekonstruojamoje teritorijoje nėra apšvietimo, tad gyventojai privalo būti itin atidūs ir patys pasirūpinti savo saugumu: fontano pasirodymus stebėti saugiose, apšviestose vietose.

„Sankryžoje ties įsukimu į Elektros gatvę, Senvagės prieigose, rangovas dar darbų pradžioje pastatė stendą, kuriame aiškiai įvardijama, kad teritorija – tai statybvietė, kurioje, natūralu, dar vyksta darbai ir ten patekus reikia imtis papildomų atsargumo priemonių. Be to, ne kartą žiniasklaidoje aptardami Senvagės fontano pasirodymus atkreipėme visuomenės dėmesį į tai, kad toje teritorijoje vyksta rekonstrukcijos darbai, tad svarbu būti atidiems ir pasirinkti saugią stebėjimo vietą. Pasirodymą patogiai galima stebėti nuo pėsčiųjų tako Senvagėje, Nevėžio upės pusėje“, – teigė T. Jukna.

Pasirūpins aptverti patikimiau

Kęstutis KASTRICKAS

PST filialo „Gerbusta“ direktorius

„Senvagės teritorijoje tvarkomos darbo zonos yra aptvertos, kaip ir kiekvienoje statybų aikštelėje. Vis dėlto reikalingas ir žmonių supratingumas bei atidumas – visuomet prašome patekus į teritoriją, kurioje vyksta statybos darbai, saugotis. Svarbu paminėti, kad rangovai leidimų judėti statybų teritorijoje nesuteikia ir nedalina, kadangi joje gali būti tik darbuotojai, atsakingi už atliekamus darbus.

Iš savo pusės stengsimės dar atidžiau peržiūrėti pavojingesnes vietas, bei pasirūpinti dar didesniu jų aptvėrimu, kad išvengtume panašių įvykių, kol tęsiasi darbai. Tačiau miesto gyventojų ir svečių prašytume statybų aikštelėje elgtis atsargiai, jeigu jau joje atsidūrė.

Senvagės projekto darbų pabaiga planuojama 2022 metų vasaros pradžioje.“

Komentarai

  • O paprasčiausiai apšviest nebuvo įmanoma?? Tai vadinama taupymu ar neišmanymu??

Rodyti visus komentarus (1)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų