P. Židonio nuotr.

Darželiams tikisi milijonų

Darželiams tikisi milijonų

Trijuose Panevėžio vaikų darželiuose planuojama įkurti visos dienos mokyklų erdves.

Jose vaikai praleistų ilgiau nei įprastai mokykloje ar darželyje, būtų teikiama pagalba šeimai, o į užsiėmimus įtraukta ir bendruomenė.

Visos dienos mokyklos veiklas Panevėžyje siūloma organizuoti trijuose miesto darželiuose: „Vyturėlyje“, „Pasakoje“, „Voveraitėje“.

Panevėžio centre esančioje „Pasakoje“ yra ir bendrojo ugdymo, ir specialiosios grupės. Pastarąsias lanko vaikai, turintys kalbėjimo ir kalbos sutrikimų, viena grupė skirta mažiesiems, kurių sutrikusi raida.

Vakarinėje miesto dalyje įkurtas „Vyturėlis“ – vienintelis mieste darželis, turintis baseiną. Jo auklėtiniai mokomi plaukti, saugiai elgtis vandenyje ir prie jo.

Rytinėje miesto pusėje esančioje „Voveraitėje“ veikia daug neformaliojo vaikų švietimo būrelių, kuriamas STEAM veiklų centras.

Visos dienos mokyklos erdves šiuose darželiuose planuojanti įrengti Savivaldybė numačiusi atnaujinti „Vyturėlio“ baseiną ir šalia esančias patalpas.

Šiose įstaigose numatoma atlikti vidaus ir išorės remontą, nupirkti baldų ir įrangos vaikų užsiėmimams, atnaujinti arba įrengti lauko klases, aikšteles ir pan.

Tam reikalingus pustrečio milijono eurų Savivaldybė tikisi pritraukti pateikusi paraišką europinei paramai gauti.

Dar kone puse milijono eurų būtų pridėta iš miesto biudžeto.

Planuojama, kad „Vyturėlio“ darželyje įkūrus visos dienos mokyklos erdves, jomis naudosis ne tik jo, bet ir Kniaudiškių mikrorajono bendruomenė. P. Židonio nuotr.

Remonto darbai – po poros metų

Paraiškų priėmimas europinei paramai gauti prasidės tik kitų metų ketvirtą ketvirtį. Visgi, Investicijų projektų skyriaus vedėjos Linos Bareikienės teigimu, Savivaldybė planuoja iki to laiko jau turėti parengtus techninius projektus. Šį mėnesį vyksiančiame miesto Tarybos posėdyje politikų bus prašoma leisti pirkti techninius projektus numatytiems darbams. Gavus Tarybos pritarimą, o kitais metais – ir finansavimą, darželius remontuoti būtų pradėta tik 2025-aisiais.

Užklasinė veikla mažiausiems

Švietimo skyriaus vedėjos Silvijos Sėrikovienės teigimu, nors Savivaldybės administracija siūlo visos dienos mokyklos erdves įrengti konkrečiuose trijuose darželiuose, svarstant Tarybos nariams gali atsirasti ir kitokių minčių.

Pasak jos, visos dienos mokyklos erdvių projektas skirtas užimti vaikus formalia ir neformalia veikla kaip galima ilgiau, jiems pasiūlyti didesnę užsiėmimų įvairovę. Tokia erdvė dirbtų ilgiau nei įprastai vyksta ugdymas darželyje.

Į tam tikras neformaliais veiklas galėtų prisijungti ne tik vaikas, bet ir jo artimieji, šeimos nariai.

„Panevėžys galvoja apie visos dienos mokyklos modelį darželiuose, nes privalomoji ugdomoji dalis juose yra keturios valandos, o likusį laiką užima kita aktyvi veikla. Tą aktyvią veiklą bandytume padaryti įdomesnę, patrauklesnę, prieinamesnę“, – sako S. Sėrikovienė.

Šios veiklos būtų skirtos ne vien konkretaus darželio bendruomenei. Būtų pakviesti prisijungti ir šalia esančių ugdymo įstaigų mažieji, taip pat ir pradinio ugdymo vaikai.

Kaip tai veiktų, kol kas nekonkretizuojama. S. Sėrikovienės teigimu, veiklos modelis sudarytas, tačiau prie jo dar bus daug dirbama, jis tobulinamas.

Anot vedėjos, vyresnieji dažniau po pamokų renkasi neformaliojo švietimo įstaigas – Muzikos, Dailės mokyklas. O darželiuose planuojamos įkurti visos dienos mokyklos erdvės būtų skirtos patiems mažiausiems – darželinukams ir pradinukams.

Planuojamos pritraukti milijoninės lėšos būtų panaudotos ne tik darželių infrastruktūrai, bet ir įvairioms priemonėms įsigyti.

Naują ugdymo modelį ketinama pritaikyti „Pasakos“ darželyje, kurį lanko ir vaikai, turintys kalbėjimo sutrikimų. G. Kartano nuotr.

Pailgėtų darbo valandos

„Vyturėlio“ darželio direktorės Editos Tinkūnienės teigimu, naujoji erdvė ir joje vykdomi užsiėmimai turėtų būti įdomūs ne tik darželinukams.

„Ruošiamės visos dienos mokyklos praktikai. Tai bus naudinga ne tik įstaigos, bet ir visai Kniaudiškių mikrorajono bendruomenei. Tikrai kviesime į užsiėmimus ne tik darželio žmones“, – sako direktorė.

Šis darželis dabar dirba nuo 7 iki 18 valandos. Kaip tvirtina jo vadovė, įgyvendinus projektą, darbo valandos veikiausiai dar pailgėtų. Taigi įstaigai gali tekti ieškoti papildomų darbuotojų.

 

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų