Panevėžio muzikinio teatro nuotr.

Būrys profesionalių muzikantų sukūrė ypatingą muzikinį patyrimą

Būrys profesionalių muzikantų sukūrė ypatingą muzikinį patyrimą

Tarptautinę vaikų gynimo dieną Panevėžio muzikinis teatras pakvietė panevėžiečius į įspūdingą koncertą – festivalio „Už muziką ir vaikystę“ kulminaciją – J. Rutter „Vaikų mišios“.

Panevėžio Kristaus Karaliaus katedroje surengtame koncerte kone šimtas profesionalių muzikantų susivienijo vardan saugesnės vaikų ateities ir sukūrė ypatingą muzikinį potyrį. Garsaus britų kompozitoriaus kūrinį atliko solistai Asta Krikščiūnaitė ir Edgaras Davidovičius, Lietuvos kariuomenės orkestras, Valstybinis choras „Vilnius“, Panevėžio muzikinio teatro choras, Panevėžio Vytauto Mikalausko menų gimnazijos mišrus choras ir Panevėžio muzikos mokyklos choras. Koncertui dirigavo kapitonas Dainius Pavilionis.
Didingai suskambėjęs kūrinys abejingų nepaliko ir klausytojus įtraukė nuo pirmųjų garsų. Ypatingoje vietoje organizuojamas koncertas sulaukė gausaus būrio muzikos mylėtojų, kurie tyloje ir susikaupime išklausę penkių dalių kūrinį, paskutinius akordus palydėjo gausiomis ovacijos ir komentarais, kad buvo itin stipru ir jautru.
J. Rutter „Vaikų mišios“ tapo festivalio „Už muziką ir vaikystę“, organizuojamo Tarptautinei vaikų gynimo dienai, koncertų ciklo kulminacija.

Festivalio metu talentingiausi moksleiviai, išrinkti kompetentingos komisijos, pasirodė kartu su Panevėžio muzikinio teatro styginių kvartetu ir orkestru, Lietuvos kariuomenės orkestru, Valstybiniu choru „Vilnius“, žymiais solistais ir profesionalaus muziko kelią pasirinkusiais buvusiais panevėžiečiais. Festivalio programa apjungė kultūros ir švietimo įstaigas ir, svarbiausia, suteikė galimybę jauniesiems talentams skleistis bei pasirodyti scenoje su profesionalais, kurie tapo jų mentoriais.
„Vienas efektyviausių ir įtraukiausių jaunosios kartos ugdymo ir auditorijos plėtros metodų yra skirtingas meno sritis bei dalyvius su skirtingomis patirtimis, įgūdžiais ir stažu apjungiantys projektai. Vienas pagrindinių tokių projektų sėkmę sąlygojančių aspektų yra profesionalų įsitraukimas į moksleivių ugdymo procesą, kartu ruošiantis ir vėliau pristatant aukštos meninės vertės kūrinius. Tokiu būdu jauniesiems menininkams suteikiama neįkainojama scenos pajautimo, atlikimo bei sceninės partnerystės patirtis“, – sako festivalio sumanytoja, Panevėžio muzikinio teatro vadovė Kotryna Nekrošiūtė.

Galerija

 

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų