P. Židonio nuotr.

Baseino sezono atidarymas – be bangos

Baseino sezono atidarymas – be bangos

Šiandien – trylikta diena, kai duris atvėrė „Aukštaitijos“ sporto centro baseinas A. Jakšto gatvėje, o nuo pirmadienio norinčiuosius plaukioti kvies ir „Žemynos“ progimnazijos baseinas. Sporto centro darbuotojai spėjo atkreipti dėmesį, kad anksčiau miniomis į baseiną plūsdavę panevėžiečiai šiemet jį lanko vangokai. Kiek norinčiųjų plaukioti sulauks „Žemyna“, parodys kita savaitė, tačiau į jį patekti šiemet bus sudėtingiau nei anksčiau.

Startas neįprastai tylus

„Aukštaitijos“ sporto centro direktoriaus pavaduotojo Manto Kuchalskio teigimu, šįmet baseine gerokai mažiau sulaukiama vadinamųjų svečių, kitaip – žmonių iš gatvės, paplaukioti ateinančių pavieniui ar su draugais. Visgi baseinas nėra tuščias – jame vos sutelpa šiomis paslaugomis besinaudojantys miesto sportininkai.

„Šiemet prasidėjęs baseino darbo sezonas kiek nustebino sumažėjusiu lankytojų skaičiumi. Svarstome, gal tai lemia pandeminė situacija, gal žmonės turi kitų savų priežasčių“, – mano M. Kuchalskis.

Jis pabrėžė, kad kiekvieno ateinančiojo į baseiną prašoma būtinai turėti galimybių pasą. Kitokios sveikatos pažymos baseino lankytojams nebūtinos.

Plaukikus stebi kameros

„Aukštaitijos“ sporto centro baseinas mėgėjams buvo uždarytas nuo pat kovo. Tuo metu jame intensyviai sportavo plaukikai bei kitų šakų sportininkai. Panevėžiečiai lankyti baseiną buvo pakviesti kiek atlaisvinus pandeminės situacijos varžtus birželį. Liepą, rugpjūtį ir tris rugsėjo savaites baseinas apskritai neveikė, o dabar jis atidarytas, naujai prileistas vandens.

„Šiemet prasidėjęs baseino darbo sezonas nustebino sumažėjusiu lankytojų skaičiumi. Svarstome, gal tai lemia pandeminė situacija, gal žmonės turi kitų priežasčių.“

M. Kuchalskis

„Aukštaitijos“ sporto centro sportinių bazių vyriausioji administratorė Jolita Prakuraitienė teigė, kad šiųmetė baseino naujovė – lankytojų saugumui pastato fojė bei paties baseino patalpoje įrengtos vaizdo stebėjimo kameros. Ji prisipažino buvusi nustebinta, kad pirmąjį savaitgalį pradėjus veikti baseinui, lankytojų sulaukta išties nedaug. Tą korespondentams patikino ir baseine sutikta nuolatinė jo lankytoja panevėžietė Daiva. Anot jos, trečią dieną po sezono atidarymo, 20 valandą atėjusi plaukioti baseine terado vieną beplaukiojantį vyriškį. Jiedu buvo vieninteliai baseino lankytojai, kurie plaukiojo uoliai prižiūrimi trenerio-gelbėtojo.

„Net šyptelėjau prisiminusi, kad anksčiau tie gelbėtojai dažniau būdavo įnikę į mobiliojo ekraną, nei stebėdavo mus, mauduolius. Dabar jaučiausi tikrai prižiūrima“, – dėmesį atkreipė moteris.

Reiks ir paso, ir pažymos

„Žemynos“ progimnazijos baseino, anot šios mokyklos direktoriaus pavaduotojo Arūno Gabrilavičiaus, šiųmetė pandemija nebuvo uždariusi, tačiau tuomet jame sporto aukštumų siekė išskirtinai aukšto meistriškumo sportininkai. Visiems norintiems plaukioti šis baseinas duris atvers nuo kito pirmadienio. O štai internetinė „Žemynos“ progimnazijos svetainė skelbia, kad šiemet ateinant į baseiną, kuris lankytojus iš gatvės priims tik tris dienas per savaitę nuo 20 valandos, reikės turėti ne tik galimybių pasą, bet ir gydytojo pažymą, asmeniui leidžiančią lankyti baseiną.

„Yra įvairių ligų, kuriomis sergant nepatariama lankyti baseino. Gydytojas turi patvirtinti, kad žmogui nėra trukdžių plaukioti“, – paaiškino A. Gabrilavičius.

Pasak direktoriaus pavaduotojo, „Žemynos“ progimnazijos baseinas nėra pramoginis, jį lanko mokantieji plaukti, tad baseino patalpoje nebudi gelbėtojas, o kas vyksta baseine, stebi kameros. Gelbėtojo nebuvimas – irgi viena iš priežasčių, kodėl reikalaujama gydytojo pažymos. Negana to, lankytojai turi pasirūpinti iš anksto į mokyklos banko sąskaitą pervesti nustatytą mokestį už tokią pramogą.

„Nutarta nebepriimti grynųjų pinigų“, – taip šią naujovę paaiškino A. Gabrilavičius.

Anot jo, taip pat privalu bus apie planuojamą apsilankymą iš anksto pranešti baseino budėtojui.

Pasak A. Gabrilavičiaus, iki šiol progimnazijos baseinas būdavo pilnas plaukikų, kad net tekdavo prašyti galimybės progimnazijos rengiamiems sportininkams plaukti dar ir „Aukštaitijos“ sporto centro baseine.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų