Baltarusija įveda mirties bausmę „už mėginimus rengti terorizmo aktus“

Baltarusija įveda mirties bausmę „už mėginimus rengti terorizmo aktus“

Rusijos naujienų agentūros trečiadienį pranešė, kad Baltarusijoje įvesta mirties bausmė už mėginimą įvykdyti teroro aktą – tokie kaltinimai gresia keliems opozicijos aktyvistams.

Baltarusija yra vienintelė Europos šalis, kurioje, nepaisant raginimų paskelbti moratoriumą, toliau vykdomos mirties bausmės.

„Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka pasirašė įstatymą dėl galimybės skirti mirties bausmę už pasikėsinimą įvykdyti teroro aktą“, – pranešė naujienų agentūra „RIA Novosti“, remdamasi internetiniu vyriausybiniu teisinės informacijos portalu.

Jame numatoma, kad įstatymas įsigalios po 10 dienų nuo jo paskelbimo.

Baltarusijos Gardino miesto teismas trečiadienį už uždarų durų pradėjo nagrinėti 12 aktyvistų, kaltinamų „teroro aktų rengimu“, bylą, pranešė Baltarusijos žmogaus teisių gynimo organizacija „Vyasna“.

Tarp jų yra aktyvistas veteranas Nikolajus Avtuchovičius, kuris kalėjime jau yra praleidęs daugiau kaip septynerius metus. 59 metų vyrui gresia daugybė kitų kaltinimų, įskaitant išdavystę.

Aktyvistai kaltinami 2020 metų spalį padegę policininko namus ir automobilį, o 2020 metų lapkritį – dar vieno policininko automobilio padegimu po istorinių protestų, kilusių Baltarusijoje A. Lukašenkai pasiskelbus perrinktu prezidentu.

Aktyvistai mano, kad Svetlana Cichanouskaja, kuri dabar iš tremties Lietuvoje vadovauja Baltarusijos opozicijai, buvo tikroji 2020 metų rugpjūtį vykusių rinkimų nugalėtoja.

Praėjusių metų kovą Baltarusijos prokurorai apkaltino S. Cichanouskają „teroristinių aktų rengimu organizuotoje grupėje“, pranešė Baltarusijos valstybinė naujienų agentūra „Belta“.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų