Į teismą kartu su advokate atvykęs dėl gimnazisto nužudymo teisiamas T. Jankūnas žurnalistams tvirtino savo kaltės nepripažįstantis. Tačiau gynėjos tuoj pat užtildytas nuo tolesnių komentarų susilaikė. I. Stulgaitės-Kriukienės nuotr.

Atversta nužudyto gimnazisto byla

Atversta nužudyto gimnazisto byla

 

Prieš dvejus metus Panevėžyje nužudyto septyniolikmečio byloje skleidžiasi ilgos nežinios ir laukimo širma. Dėl šio kraupaus nusikaltimo prieš Panevėžio apygardos teismą stojo ką tik dvidešimties sulaukęs Tadas Jankūnas.

Panevėžyje gyvenantis, pagrindinį išsilavinimą turintis ir pagalbiniu darbuotoju vienoje įmonėje dirbantis vaikinas į teismą ketvirtadienio rytą atėjo dėvėdamas apykoję. Tokia intensyvios priežiūros priemonė jam skirta dar pavasarį, po to, kai kelis mėnesius buvęs suimtas, išleistas tolesnio bylos nagrinėjimo laukti laisvėje.

T. Jankūnas kaltinamas 2017 m. gruodžio 10-osios vakarą A. Lipniūno progimnazijos stadione, šalia daugiabučio namo Dariaus ir Girėno g. nužudė vienos Panevėžio gimnazijos mokinį. Įtariama, jog tada ir pats dar būdamas nepilnametis, kaltinamasis peiliu dūrė nukentėjusiajam į gyvybiškai svarbią kūno vietą – krūtinės ląstą. Po tokios smurto atakos gimnazistas neišgyveno.

Į teismą kartu su advokate atvykęs T. Jankūnas prieš posėdį žurnalistams tvirtino savo kaltės nepripažįstantis. Tačiau gynėjos tuoj pat užtildytas nuo tolesnių komentarų susilaikė.

T. Jankūnas anksčiau jau buvo teistas, jo paskutinio nuosprendžio bausmė atidėta.

Jei bus įrodyta T. Jankūno kaltė dėl nužudymo, jam gresia laisvės atėmimas nuo septynerių iki penkiolikos metų.

Galerija

Abejoja bylos baigtimi

Į pirmąjį gimnazisto nužudymo bylos nagrinėjimo posėdį atvykę mirusiojo artimieji sunkiai rinko žodžius savijautai dėl įvykusios tragedijos nupasakoti. Nors nuo tragedijos praėjo pora metų, nužudyto septyniolikmečio mama Sandra teigė, kad jos skausmas nemažėja, o tik kasdien auga.

„Tai buvo nuostabus vaikas, mes niekada neturėjome dėl jo rūpesčių“, – kalbėjo moteris.

Jos teigimu, sūnus nelaimės vakarą ėjo namo.

Teismo posėdyje nužudytojo artimieji pirmą kartą pamatė galimą nusikaltimo kaltininką.

„Matėme bylos medžiagą, įrodymai tikrai nėra tokie tvirti žudiko kaltei patvirtinti. Neturime daug vilties, kad teisybė tikrai paaiškės, bet pasitikime teismu ir jo sprendimu“, – teigė nukentėjusiųjų atstovas advokatas Arvydas Penelis.

Nužudyto gimnazisto mama ir sesuo byloje pateikė ir civilinius ieškinius kaltinamajam. Koks jų dydis ir kitas bylos detales žiniasklaidai bus sunku išgirsti – bylą nuspręsta nagrinėti uždaruose teismo posėdžiuose. Ir prokuroras, ir advokatai tokį sprendimą motyvavo tuo, jog nusikaltimas įvyko tiek nukentėjusiajam, tiek kaltinamajam nesulaukus pilnametystės ir byloje gali būti jų asmeninį gyvenimą liečiančių faktų.

Daugiau tylos

Į pirmąjį posėdį pakviesti ir keli liudininkai. Dvi moterys atsisakė žurnalistams ką nors komentuoti, o į teismą atėjęs mikrorajono, kur įvyko žmogžudystė, gyventojas Audrius neturėjo itin daug informacijos apie nusikaltimo aplinkybes.

„Aš tą naktį girdėjau spigų šauksmą. Nieko neįtariau, nes triukšmas mūsų kiemuose vakarais įprastas. Tik ryte iš žmonos sužinojau, kas nutiko – daugiau nieko ir nežinau“, – trumpai kalbėjo panevėžietis.

Po tragedijos, anot jo, kvartalo naktys tapo žymiai ramesnės. Tačiau gyventojai vis dar pasigenda saugumo.

Galerija

Jūsų komentaras

Sponsored Video

Daugiau leidinio naujienų