Panevėžio miesto gimtadienis

Apklausa atskleidė, kokių renginių trūksta panevėžiečiams

Apklausa atskleidė, kokių renginių trūksta panevėžiečiams

Panevėžio miesto savivaldybės užsakymu atlikta miesto kultūros renginių paklausos ir pasiūlos apklausa. Savo nuomonę pareiškė 496 Panevėžio miesto gyventojai nuo 14 m. ir vyresni.

Didžiąją dalį Panevėžio miesto savivaldybės apklausoje dalyvavusių respondentų (75,2 proc.) sudarė moterys. Daugiau kaip pusę apklaustų asmenų buvo 25 – 44 m. amžiaus, 25 – 34 m. amžiaus grupės asmenų sudarė 30,4 proc., o 35 – 44 m. – 24,2 proc. Tik beveik 2 proc. apklaustųjų sudarė 65 m. ir vyresni.

„Baigiantis Panevėžio miesto plėtros 2014–2020 m. strateginio plano įgyvendinimo laikotarpiui, siekdama užtikrinti tęstinumą, Panevėžio miesto savivaldybė rengia miesto plėtros 2021–2027 m. strateginį planą. Norime, kad panevėžiečiai būtų patenkinti kultūros įstaigų teikiamomis paslaugomis, todėl viena iš strateginio plano užduočių ir buvo ši apklausa. Remiantis gautais duomenimis sužinojome, kad panevėžiečiai aktyviai – daugiau kaip 92 proc. – lankosi kultūros renginiuose. Daugelis apklaustųjų akcentavo, kad per pastaruosius dvejus metus pagerėjo Panevėžio miesto kultūros renginių pasiūla ir dėl to daugiau kaip 40 proc. respondentų pradėjo dažniau lankytis juose. Galime spėti, kad tam įtakos turėjo gerėjanti Savivaldybės kultūros ir meno įstaigų paslaugų kokybė. Panašiai pasiskirstė apklaustųjų balsai, kuriuos tenkina ir netenkina kultūros renginių pasiūla Panevėžyje – 40 proc. Siekiame, kad didžiąją dalį miestiečių džiugintų kultūros renginiai, tad tikrai dar turime kur tobulėti“, – teigia Kultūros ir meno skyriaus vedėja Asta Čeponienė.

Atsižvelgiant į tyrimo duomenis, respondentai nurodė, kad daugiausiai trūksta viešųjų renginių (64,1 proc.), koncertų (65,3 proc.) ir edukacinių programų (47,6 proc.). Mažiausiu trūkumu įvardijo parodas, ekspozicijas (25,2 proc.) bei renginius muziejuose (32,2 proc.). Tik ketvirtadalis (26,5 proc.) respondentų nurodė, kad jiems užtenka profesionaliojo meno renginių, daugiau kaip 42 proc. apklaustųjų nurodė, kad jie pasigenda tokių renginių mieste.

Vertinant Panevėžio miesto savivaldybės kultūros ir meno įstaigų teikiamų kultūros paslaugų kokybę, respondentai buvo patenkinti. Labiausiai miesto gyventojai patenkinti Panevėžio miesto savivaldybės viešosios bibliotekos, teatro „Menas“, Panevėžio lėlių vežimo teatro ir kino centro „Garsas“ teikiamomis paslaugomis bei jų kokybe.

Atsižvelgdamas į apklausos rezultatus Kultūros ir meno skyrius sieks užtikrinti aiškios ir lengvai pasiekiamos informacijos vykdymą. Taip pat planuojama peržiūrėti įstaigų darbo laiką, kad šis būtų patogesnis lankytojams. Numatyta su įstaigomis aptarti apie didesnę galimybę mieste organizuoti įvairesnius renginius, koncertus, edukacines programas ir kt.

Komentarai

  • garso kokybe , nu nejuokinkit, jai kina rodo nemokamai tai sale dar uzsipildo o jai bilieta pirkti i taip vadinama nekomercini kina, o butent garsas reprezentuoja save kaip nekomercinio kino rodytojas, tai zmoniu saleje 3-4 sedi, prabangiai ziuri filma ))))))) briedines apklausos ir visiska kulturos skyriaus vedejos nekompetencija , formuoti kultura tai ne maisto banke makaronus dalinti

  • „kino centro „Garsas“ teikiamomis paslaugomis bei jų kokybe“ garantuotai patenkinti tie, kurie jau kelinti metai loja, jog tas j7 Garsas- tai ba=ny2ia, oo jie klap2iukai….

    • Atsakyti
Rodyti visus komentarus (2)

Jūsų komentaras

Sponsored Video

Daugiau leidinio naujienų