Iš direktoriaus pareigų atšauktas R. Petukauskas saitų su įmone iki galo nenukirto. Jis vis dar lieka vieno iš bendrovės valdymo organų – valdybos nariu. V. Bulaičio nuotr.

Atleidžiamas direktorius pateikė staigmeną

Atleidžiamas direktorius pateikė staigmeną

Panevėžio autobusų parko profesinių sąjungų ultimatumas neliesti iš pareigų atleidžiamo generalinio direktoriaus Rimanto Petukausko virto šnipštu.

Už direktorių mūru stoję ir įmonės akcininkei miesto Savivaldybei net piketu grasinę darbuotojai atsisveikino su ilgamečiu vadovu.

Vis dėlto šįkart staigmeną pateikė pats R. Petukauskas.

Nors šiandien jo paskutinė darbo diena Autobusų parke, atleidžiamas generalinis direktorius saitų su įmone iki galo nenukirto. Jis vis dar lieka vieno iš bendrovės valdymo organų – valdybos nariu.

Tokia dviprasmiška situacija susiklostė, kai darbo sutarties nutraukimo išvakarėse susirinkusios valdybos posėdyje R. Petukauskas nesutiko atsistatydinti iš valdybos.

Savivaldybės administracijos direktoriaus Rimanto Paužos teigimu, toks vadovo sprendimas tėra laiko vilkinimas – iš valdybos jį turės atstatydinti Autobusų parko stebėtojų taryba.

„Kiekvienas turi savo motyvų, kaip elgtis tam tikroje situacijoje. Man jie visai nesuprantami. Jei direktoriumi akcininkė jau yra išreiškusi nepasitikėjimą, daryti dar papildomas kliūtis gali būti siekiama nebent sumaiščiai sukelti“, – atleidžiamo vadovo sprendimą savo noru nesitraukti iš valdybos įvertino R. Pauža.

Anot jo, netgi likęs valdyboje R. Petukauskas negalės daryti įtakos įmonės valdymui – sprendimai joje priimami balsų dauguma. Kiti du valdybos nariai į Savivaldybės skyrių specialistės.

„Ir vis tiek R. Petukauskas, jau kaip fizinis asmuo, kažkodėl nori likti valdyboje“, – stebėjosi Savivaldybės administracijos vadovas.

Pats R. Petukauskas paaiškinti tokio savo sprendimo nesurado laiko. Paskutinę dieną įmonei vadovaujantis direktorius telefonu nepasiekiamas.

Laikinai vadovauti įmonei paskirtas nuo vasario R. Petukausko pavaduotoju įdarbintas Arnoldas Gražys, prieš tai dirbęs specialistu valstybinės įmonės „Regitra“ Panevėžio filiale.

Reakcija nenustebino

Sprendimą R. Petukauską nuo balandžio 11-osios atšaukti iš pareigų kaip praradusį darbdavio pasitikėjimą, įmonės valdyba priėmė dar kovo 20-ąją. Įmonės darbuotojų reakcija į tokią žinią prilygo kone cunamiui.

Per du šimtus Autobusų parko darbuotojų įteikė Panevėžio merui ir Savivaldybės administracijos direktoriui reikalavimą palikti R. Petukauską vadovo kėdėje iki pasibaigs jo kadenciją, tai yra dar maždaug metams.

Tokio reikalavimo iniciatorės – trys įmonėje veikiančios profesinės sąjungos motyvavo šiuo metu nematančios tinkamesnio vadovo ir netgi grasino surengti protesto akciją.

„Neatsižvelgiant į mūsų reikalavimus bus organizuojami piketai!“ – ultimatumą pateikė darbdavio pusėn stojusios profesinės sąjungos.
Savivaldybės vadovai tokią iniciatyvą įvertino kaip natūralią darbuotojų reakciją.

„Ne profesinės sąjungos renka įmonės direktorių ir tokie reikalavimai niekuo nepagrįsti. Labai keista jų pozicija, bet suprantama. Visi žmonės bijo pokyčių, per daug metų priprato dirbti su tokiu direktoriumi ir tokioje sistemoje“, – teigė R. Pauža.

Piketas neįvyko

Nepaisant profesinių sąjungų griežto tono, Autobusų parke darbas vyksta kaip įprastai – piketuojančiųjų prieš direktoriaus atleidimą nebuvo.

„Dirbame, o kur gi dėsimės? Reikia dirbti. Iš mūsų profesinės sąjungos kol kas neplanuojame piketuot. Dar nieko nekalbėjom“, – aiškino vienos iš trijų Autobusų parke veikiančių – darbininkų profesinės sąjungos pirmininkas Benediktas Šulcis.

Paklaustas, kodėl manantis, kad atšaukti R. Petukauską iš direktorių – neteisingas sprendimas, B. Šulcis siūlė pažiūrėti į Seimo darbą.

„O kaip Seime daroma, kai kažkas atseit teisiamas? Visiems vienodi standartai turi būti taikomi“, – argumentus dėstė įmonės darbininkų lyderis.

R. Petukauską iš posto išvertusių STT atliktos korupcinės rizikos įmonėje analizės išvadų B. Šulcis pripažino nematęs. Esą apie jas tik spaudoje skaitęs. Anot jos, įmonės administracija su patikrinimo išvadomis nesupažindino.

„Nemačiau, nežinau, kas ten rašoma. Kiek skaitau spaudoje, nematau, kad R. Petukausko būtų padaryti tokie jau žiaurūs nusikaltimai“, – svarsto profesinės sąjungos pirmininkas.

Vienas iš reikalavimo Savivaldybei iniciatorių, kitos Autobusų parke veikiančios profesinės sąjungos lyderis ir miesto Tarybos opozicijos atstovės Gemos Umbrasienės visuomeninis padėjėjas Egidijus Pribušauskas irgi nebuvo kalbus.

Paklaustas apie situaciją įmonėje, teigė kol kas negalintis komentuoti.

„Dar nepriėmėm kitų, galutinių, sprendimų“, – tarstelėjo pirmininkas.

Rado krūvą pažeidimų

R. Petukauskas iš pareigų atšauktas akcininkei atsižvelgus į STT atliktos korupcinės rizikos įmonėje analizės išvadas. Pareigūnai bendrovėje nustatė viešųjų pirkimų procedūrų pažeidimų. Nesilaikant įstatymų joje išleista per 129 tūkst. Eur. Taip pat nustatyta, kad nuo 2015 metų sausio 1-osios iki 2017 metų gegužės 31-osios Autobusų parke įdarbinta 5 darbuotojų giminaičiai. STT atkreipė dėmesį ir į įmonės pirktus senus, 17-os metų, autobusus – jie įsigyti pažeidžiant Viešųjų pirkimų įstatymą. Dėl tokių STT išvadų Panevėžio meras kreipėsi į prokuratūrą. Visgi ikiteisminis tyrimas nepradėtas prokurorams nenustačius nusikalstamos veikos požymių.

Nepaisant to, R. Petukauską iš pareigų atšaukusi įmonės valdyba įstatymui nenusižengė – akcininkė bet kada įmonės vadovą gali atšaukti kaip praradusį pasitikėjimą.

Laikinai vadovauti įmonei paskirtas nuo vasario R. Petukausko pavaduotoju įdarbintas Arnoldas Gražys, prieš tai dirbęs specialistu valstybinės įmonės „Regitra“ Panevėžio filiale.

Komentarai

 • „Anot jo, netgi likęs valdyboje R. Petukauskas negalės daryti įtakos įmonės valdymui – sprendimai joje priimami balsų dauguma. Kiti du valdybos nariai į Savivaldybės skyrių specialistės.“

  Štai ir paaiškėjo, kad kitos dvi valdybos narės savo asmeninės, tuo labiau kompetentingos, nuomonės neturi, o tik išreiškia reikalingą savivaldybei.

  Skaitykite daugiau: https://naujienos.alfa.lt/leidinys/sekunde/atleidziamas-direktorius-pateike-staigmena/

  • jeigu klumpės penkiais dydžiais per didelės, tai kaip, mielas tovariščj, pašoksi?

  • paaiškėjo kad autobusų parkas priklauso savivaldybei, daug metų galvojau, kad Petukauskui.
   Kodėl klydau??

 • ,,Autobusų parke įdarbinta 5 darbuotojų giminaičiai“ – tai yra vairuotoju zmonos idarbintos autobusu plovejom. Koks ziaurus nusikaltimas!!!

  Skaitykite daugiau: https://naujienos.alfa.lt/leidinys/sekunde/atleidziamas-direktorius-pateike-staigmena/

  • papildau: idarbintos uz minimuma

 • Kvailiai kurie atleido protingus sprendimus priįmantį vadovą,arba gal kažkam reik to posto iš to gražuolio mero šaikos.Taip lyg ir aiškiau but.Dar toli iki teisinės valstybės.

  • Ne tau sprest elito problemas, vergas esi toks ir liksi, eik wc valyt

  • rašyti laiškus STT!

 • Tai aišku, kur jau išeis be savęs pademonstravimo

  • Palaikau merą Raškauską!
   Jeigu TOOOOOOkios permainos Jums įkandamos, vadinasi, ne veltui balsavau už Jus. Pateisinate mano viltis. O kad visur teisybės ir teisingumo būtų daugiau! Tai ir paprasti žmogeliai pradėtų gyventi kaip vakaruose.
   Kiek europinės paramos nuplaukė nutekėjo į visas puses?
   Žiūriu vakar Panoramą ir aikščioju, kaip medžiotojų draugija socdemo vadovaujama mašinų prispirko …. erelių lizdams miškuose stebėti.
   Marazmų košelienos privirė ta postbrazauskinė nomenklatūra oi privirė!

   • lygtai kitose partijose šventuoliai 🙂

 • Jezaumarija, po tokių STT išvadų kitas tik ausis suglaustų ir kiūtintų tolyn, o čia dar kažką bando pademonstruot. Nu kokia prasmė likt toje valdyboj, jei nebebūsi direktorium?

  • Kaip Tau mano idėja kad visi kuriuos ima tirti STT automatiškai padaromi STT padalinių vadovais?

   • Tai spręs Poviliukas kai išdulkins iš seimo.

 • teisingas mero sprendimas, seniai reikėjo išvyt ir tvarką betvarkėje daryt

  • Stokite į socdemų partiją kuri klesti autobusu parke, užmerkite akis, nematykite ko nereikia ir pamatysite kad imsite gyventi daug daug geriau.

 • STAIGMENA?
  Viltis kad nesąžiningi vadovai kada nors bus išimtis ir staigmena – va kas yra beribė drąsa ir beribis naivumas.
  Nusipelnėme gyventi geriau?

 • tai kas dabar ekskursijas organizuos ir veš, nors rudens būtų palaukę.Blogai

  • Atsakyti
  • Žmonės kalba, kad galu gale baigėsi lengvatinės ekskursijos ir kelionės tarnybiniu transportu į Italijos slidinėjimo kurortus. Ar tik ilgam?

   • Atsakyti
   • papasakokite, kas žinote, apie tai daugiau! Ir aš noriu papigam nuvažiuoti į Italiją. Kur užsirašyti?

 • Ačiū dievui, gal autobusų parkui ateis vadovauti normalus žmogus. Pasikeis tokia tragiška situacija, kaip dabar. Autobusų vairuotojai kuriems jau seniai laikas į pensija važiuoja vos gyvi. Amžinai vėluojame į darbą.Direktoriaus veidelis tai tikrai nepanašus į vadovo. Jau seniai reikėjo keisti vadovą. Panevėžyje tiesiog košmaras. Nei viename mažesniame mieste tokios betvarkės nėra. Kontrolieriai vaikšto po autobusų stotį visi pensininkai vos gyvi. Ateina į darbą pavaikšto, parūko už stoties kampo ir gauna atlyginimus. O jaunų ir ne pensininku yra. Pagaliau gal autobusų parke šiokia tokia tvarka bus.

  • kad pasikeitimai bus tik į naudą visiems.

  • Šlipsą nuėmus tai palei veidelį ir su tokiu „sažiningu vadovavimu“ tik Savartynui direktoriauti…dar mažai iškniso STT…matyt „sabutilnikų draugelių turi“ !!!

 • Kur gausi tokį darbą, kad nereikėtų dirbti, gautum 3000 ir dar gali daryti kitus draudžamus dalykus, todėl ir kovoja

Rodyti visus komentarus (24)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų