Šiais metais ypatingas dėmesys skiriamas gynybai ir saugumui.T.Šiaudinio nuotr.

Aštriausi protai pluša „Idėjų savaitgalyje“

Aštriausi protai pluša „Idėjų savaitgalyje“

Pernai metais sėkmingai debiutavęs „Idėjų savaitgalis“ tęsia tradiciją suburti išradingiausius šalies dizainerius, programuotojus, konstruktorius, įvairių sričių verslininkus bei ekspertus. Trijų dienų iššūkį priėmę aštriausi šalies protai susibūrę į komandas Panevėžyje kuria ateities inovacijas.

Šiais metais ypatingas dėmesys skiriamas gynybai ir saugumui. Pasak renginio organizatoriaus, Panevėžio mokslo ir technologijų parko vadovo Sauliaus Zauros, būtent šioje srityje technologijos vystosi sparčiausiai.

„Tokia tema pasirinkta ir todėl, kad norėjosi šių metų renginį suorganizuoti kiek kitaip nei pernai ir pritraukti naujų žmonių“, – neslėpė S. Zaura.

Karo technologijos srityje nemažai dirba Kauno technologijos universiteto Gynybos technologijų institutas, kuriame studijuoja panevėžietis Saulius Račkauskas. Pernai metais „Idėjų savaitgalio“ iššūkį priėmęs KTU doktorantas buvo paskelbtas geriausiu idėjos autoriumi.

S. Račkauskas vien sau nuopelnų nesusikrovė ir pripažino, kad įgyvendinant bet kokį sumanymą reikia turėti komandą, nes vienas žmogus yra bejėgis.

Atidarymo renginyje panevėžietis pristatė lazerinius šaulio treniruoklius, prie kurių kūrimo ir diegimo yra prisidėjęs ir pats. Šį įrenginį galėjo išbandyti visi dalyviai. Lazeriniai šaulio treniruokliai jau kurį laiką naudojami Lietuvos gynybos struktūrų personalui apmokyti. Jie yra puiki priemonė taisyklingo ir taiklaus šaudymo įgūdžiams ugdyti ir nereikalauja tiek daug ekonominių sąnaudų.

Šaudant lazeriniais šaulio treniruokliais pasigirsta tikras šūvio garsas, o kompiuterio ekrane galima stebėti šaudymo eigą ir analizuoti rezultatus. Treniruoklio kompiuterinės programos leidžia pasirinkti taikinio dydį ir jo foną, automatiškai arba rankiniu būdu nustatyti taikinio parametrus, šaudyti į judančius taikinius ir panašius dalykus.

Technologijos padeda laimėti

S.Račkauskas taip pat pristatė, kaip veikia minosvaidžių treniruočių įranga. Panevėžietis neslepia, jog jį bene labiausiai domina raketų mokslas, į kurį paniręs jau penkerius metus. Kauniečių sukurtos raketos-taikiniai  skirtos apmokyti kariškius pataikyti į skraidančius objektus ir jau kelis kartus yra išbandytos tikrose pratybose.

„Raketas leidžiame nuo karinių jūrų pajėgų laivo „Jotvingis“. Pratybos jūroje vyksta ne dėl smagumo, nes Lietuvoje nėra tokio dydžio teritorijos ant žemės, kad pagal visus NATO reikalavimus jas būtų leidžiama paleisti. Dėl to mes turime plaukti vos ne iki vidurio jūros“, – pratybų detales atskleidė S. Račkauskas.

Atidarymo renginyje taip pat dalyvavo Karaliaus Mindaugo husarų štabo viršininkas, majoras Tadas Černiauskas, kuris susirinkusiems papasakojo kokioms karinių technologijų sritims skiriama daugiausiai dėmesio.

„Kiekvienam kariui technologijos suteikia pranašumą, kad jis galėtų sėkmingai įveikti priešą“, – aiškino T. Černiauskas.

Pasak jo, šiuo metu intensyviai dirbama bepiločių orlaivių kūrimo bei žvalgybos priemonių tobulinimo srityse, taip pat ieškoma galimybių turėti tokias ryšio priemones, kurios būtų sunkiai aptinkamos.

Aštuoniolika metų kariuomenėje tarnaujantis štabo viršininkas juokavo, kad šįkart į „Idėjų savaitgalį“ atvyko be idėjos, tačiau renginio dalyvių komandoms pažadėjo suteikti visokeriopą pagalbą ir pasidalinti savo ilgamete patirtimi.

„Idėjų savaitgalio“ atidarymo renginio pabaigoje buvo pristatytos keletos komandų idėjos, kurias jie sieks įgyvendinti iki sekmadienio vakaro. Šiais metais į Panevėžio mokslo ir technologijų parką susirinko maždaug 80 dalyvių iš įvairių Lietuvos kampelių: Kauno, Šiaulių, Vilniaus, Visagino ir kitų.

Sekmadienį komandos komisijai, investuotojams ir kitiems dalyviams pristatys nuveiktus darbus ar išgrynintas verslo strategijas. Tuomet ir bus renkami geriausi projektai.

Galerija

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų