Ant svarstyklių – panevėžiečių atlyginimai

Ant svarstyklių – panevėžiečių atlyginimai

 

Daugiau nei pusė Panevėžio regiono darbuotojų dabar į rankas gauna mažesnį nei 631 euro atlyginimą. Daugiausia uždirba vadovai ir pilotai. Beje, ir pastarųjų atstovai Panevėžyje tik galvas kraipo, kuriam čia aitvarai neša tokius turtus. O tiems, kam dėl atlyginimo nepasisekė, Aukštaitijos darbdaviai gali pasiūlyti nemokamos kavos ar renginių.

Portalas „CV Online“ skelbia išanalizavęs atlyginimų tyrimo „manoalga.lt“ duomenis ir pateikia susistemintą informaciją, kaip keitėsi lietuvių algos pagal pareigas nuo 2015 iki 2019 metų.

Teigiama, jog per pastarąjį penkmetį daugiau nei trečdaliu pakilo atlyginimai technologijų, viešojo administravimo, žemės ūkio, statybų, administravimo, žmogiškųjų išteklių, apsaugos, mechanikos inžinerijos, gamybos, informacinių technologijų (IT), klientų aptarnavimo, draudimo, medienos apdirbimo pramonės, draudimo, prekybos, transporto, bankininkystės, rinkodaros, ekonomikos, finansų, teisės, medicinos, žiniasklaidos sričių darbuotojams.
O per paskutinius metus daugiau nei 10 proc. algos ūgtelėjo apsaugos, teisės, švietimo, viešojo administravimo, medicinos, administravimo, telekomunikacijų, farmacijos pramonės, vandens ūkio, transporto, žurnalistikos, chemijos pramonės, IT, klientų aptarnavimo, paslaugų sektoriaus, bankininkystės srities darbuotojams.
Pernai menkiausiai uždirbo nekvalifikuoti darbuotojai, tekstilės pramonės, turizmo, vertimo ir verslo paslaugų, meno, kultūros, apsaugos, švietimo, mokslo sričių atstovai – į jų rankas kas mėnesį gulė nuo 600 iki 800 Eur.

Atotrūkis auga

Panevėžio apskrityje 54 proc. dirbančiųjų atlyginimas mažesnis nei vidutinis – 948 eurai popieriuje, vadinasi, jie į rankas gauna maždaug 631 eurą.

20 proc. Panevėžio regiono gyventojų tenkinasi 891–990 eurų priskaičiuotu atlygiu, 11 proc. – apie 1000 eurų, o daugiau nei 1691 eurą su mokesčiais gauna vos 3 proc. darbuotojų.

Tarp tų laimingųjų – direktoriai, finansų, IT skyriaus, gydymo įstaigų, įmonių, ekonomikos ir finansų padalinių vadovai. Be vadovų, geriausiai uždirba IT architektas, privatus bankininkas. Visų šių pareigybių atstovai gali džiaugtis nuo 2200 iki 1864 eurų atlygiais. Pastolių statytojas, „manoalga.lt“ skaičiavimu, į rankas irgi gauna 2067 eurus.

Tačiau labiausiai Panevėžio apskrityje, tyrimo duomenimis, sekasi pilotams, jie esą uždirba 2710 eurų į rankas.

Sunku pasakyti, koks asmuo regione galėtų patvirtinti tokį teiginį. Apskrityje yra keletas savo malonumui skraidančių lakūnų aerodromų bei karinis Pajuostyje. Tačiau Panevėžio aeroklubo vadovas Bronius Zaronskis sako, kad visi Panevėžio apskrities dangų raižantys pilotai tą daro už dyka.

„Sunku pasakyti, apie kokius čia darbuotojus kalbamas, seniau būdavo tokie apmokami lakūnai instruktoriai“, – svarstė B. Zaronskis.

O Vilniaus, Kauno oro uostų pilotai, anot jo, gali uždirbti ir žymiai daugiau nei 2 tūkst. eurų – geras civilinės aviacijos lakūnas gauna ir 6000, ir 10 000 eurų algą.

Vietoje pinigų – kavos

Mažiausiai Panevėžio apskrityje uždirbančiais tyrimo autoriai įvardijo mėsininkus, klinikinių tyrimų specialistus, socialinės rūpybos ir apsaugos darbuotojus, slaugytojus ir jų padėjėjus, mokytojo padėjėjus, valytojus, konditerius ir kepėjus. Į jų kišenes kas mėnesį įkrenta nuo 418 iki 306 eurų.

Menkai uždirbančius pavaldinius Panevėžio regiono darbdaviai bando motyvuoti suteikdami mobilųjį telefoną, kurį darbuotojas gali naudoti ir asmeniniais reikalais, pavaišina nemokamais gėrimais, kviečia į įmonės renginius, duoda laisvą dieną ligos metu, leidžia lanksčiau planuoti darbo laiką.

Ne tik alga svarbu

Užimtumo tarnybos Panevėžio klientų aptarnavimo departamento direktorė Audronė Biguzienė informavo, kad Panevėžyje dabar paklausiausia baldžių ir baldų surinkėjų profesija. Šiems specialistams siūlomas atlyginimas siekia 610 – 800 eurų. Taip pat darbdaviai Aukštaitijos sostinėje ieško automatikos įrangos elektrotechnikų, kuriems siūlo 1000 eurų atlyginimą per mėnesį, automatikos inžinierių (800–1000 eurų), baldų apmušėjų – (610–800 eurų), siuvėjų (610–840 eurų), elektrikų (700–1200 eurų).

Nuolat reikalingi ir plataus profilio statybininkai, kuriems, priklausomai nuo kvalifikacijos, siūloma 650–1000 eurų alga Lietuvoje ir nuo 1500 iki 2000 eurų užsienyje. Tarptautinių gabenimų vairuotojams, dirbantiems užsienyje, darbdaviai nusiteikę mokėti nuo 1000 iki 3500 eurų, o automobilių vairuotojams Lietuvoje – 610 –1200 eurų, automobilių šaltkalviams – 700–800 eurų.

„Dažniausiai darbo užmokestis yra darbdavio ir ieškančiojo darbo susitarimo reikalas. Ieškantieji darbo dažniau renkasi mažesnį atlyginimą, bet darbą viena pamaina, geras darbo sąlygas bei mikroklimatą įmonėje“, – pastebi A. Biguzienė.

Komentarai

  • duoda laisvą dieną ligos metu-va kur svarus paaiškinimas nepatenkintiems ubagišku atlyginimu 😀

  • Paskaičius apie tokius atlyginimus tik viena mintis – emigruoti.

  • Bet kartais ir galetu pagalvot apie žmones kurie dirba ilgas valandas visas dienas bet vistiek tu ilgu valandu neužtenka kad butu gera alga ar dar kas nes žmones vistiek stengias del darbu o kartais jie stengias del kažko o ne taip paprastai kad butu didesnes algos. Nors ir žmones kaikurie net šeimu neturi bet vistiek verčia dirbt ilgas valandas nors ir sveikatos problemu turi ir visa kita. O kas gaunas tas geras algas nesusikundžia o kas gaunas mažas visi pradeda burbčiot.

Rodyti visus komentarus (3)

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų