G. Kartano nuotr.

„7Bet-Lietkabelis“ namie įveikė „Cedevita Olimpija“ ekipą (foto galerija)

Trečiadienio vakarą „7Bet-Lietkabelis“ (3/3) iškovojo gražią pergalę Europos taurės turnyre. Panevėžiečiai namuose 104:98 (34:27, 26:17, 22:25, 22:29) palaužė Liublianos „Cedevita Olimpija“ (0/6) komandą, kuri čempionate ir toliau lieka be pergalių.

Rungtynių pradžia žadėjo atkaklią kovą. Pauliaus Murausko tritaškis išvedė į priekį šeimininkus – 12:9. Nors „Cedevita Olimpija“ neleisdavo panevėžiečiams atitrūkti, Vytenio Lipkevičiaus tolimas metimas galiausiai leido pasiekti 6 taškų pranašumą (29:23). „7Bet-Lietkabelis“ sužaidęs rezultatyviausią šio sezono kėlinį po 10 žaidimo minučių pirmavo 7 taškais – 34:27.

Antrąjį kėlinį Panevėžio klubas pradėjo sėkmingai. Mantas Rubštavičius pasižymėjo dvitaškiu su pražanga ir Aukštaitijos ekipa jau įgijo dviženklę persvarą (40:30). Įspūdingą krepšinį demonstravę šeimininkai kėlinį užbaigė Gyorgy Golomano tritaškiu su sirena. Rezultatyvi pirmoji rungtynių pusė baigėsi užtikrintu „7Bet-Lietkabelio“ pranašumu – 60:44.

Slovėnijos ekipa po pertraukos nesėkmingai mėgino sumažinti varžovų atotrūkį. Panevėžiečiai įpusėjus trečiajam kėliniui, dar ir padidino savo persvarą iki triuškinamos (75:55). Kėlinio pabaigoje šeimininkai kiek sumažino tempą, o tuo pasinaudoję Liublianos krepšininkai priartėjo iki 13 taškų – 82:69.

Svečiai ir ketvirtajame kėlinyje tęsė sėkmingą atkarpą, sumažindami deficitą iki vienženklio – 83:74. Situaciją stabilizavo Kristianas Kullamae ir G. Golomanas, po kurių metimų ekipas vėl skyrė saugus atstumas – 92:78. Tačiau per kelias minutes šeimininkų turėta persvara ištirpo iki 4 taškų (98:94). Tačiau tuomet baudų metimais pasižymėjo V. Lipkevičius, o kitoje aikštelės pusėje jis išprovokavo varžovo pražangą puolime. Per likusį laiką panevėžiečiai pergalės iš rankų nepaleido.

„7Bet-Lietkabelis“: Kristianas Kullamae (6 atk. kam.) 24, Gyorgy Golomanas 23 , Benas Griciūnas 16.

„Cedevita Olimpija“: Amaras Alibegovičius 19, Karlo Matkovičius ir Yogi Ferrellas po 17.