Oponentą socialiniame tinkle kvaileliu išvadinęs ir persišviesti galvą pasiūlęs M. Leliukas, iškviestas pas etikos sargus, pareiškė esąs medžiojamas.

Žodžių nesirenkantis politikas – etikos sargų akiratyje

Žodžių nesirenkantis politikas – etikos sargų akiratyje

 

Socialiniame tinkle viešai susipliekęs su kitokią nuomonę turėjusiu internautu, Panevėžio tarybos narys Mantas Leliukas, užuot atsiprašęs už įžeidžias replikas, Etikos komisiją apkaltino pradėjus jo medžioklę.

Į Panevėžio politikų etikos sargus užsienyje gyvenantis Juras Pilkauskas kreipėsi dar vasarą po to, kai viešojoje erdvėje Tarybos nario buvo išvadintas kvailiu ir kitais ne pačiais maloniausiais epitetais.

Su prašymu komisijai pradėti tyrimą bei nustatyti, ar toks M. Leliuko elgesys neprieštarauja valstybės politikų elgesio kodekso nuostatoms, J. Pilkauskas atsiuntė ir šūsnį lapų – atspausdintus M. Leliuko pasisakymus socialiniame tinkle diskutuojant dėl Laisvės aikštės rekonstrukcijos.

„Rašinėji savo pamąstymus kvailus“, „klausyk, ar tu nesveikas, ar apsimeti kvailų. Negerk po darbo!!!??? Tau aiškiai atsakiau, bet matau, vistiek nedašyla“, „sunku tau padėti, kai smegenis propagandos privarytos“, „galva persišviesk neišpsruses kvaileli“, „malonumu lauksiu, ne tau mane išlaikyti, dvasios ubagėli. Tai ko negristi, o savo pezalus skleidi“, „gal esi kvailas ant tiek, kad nesupranti, ko klausi!!! Nustok vėl fanatikuoti ir apsimeti nesuprantančių nieko“, „Tu man savo pasakų nepasakok apie populizmą, geriau grisk į Lietuvą ir ka nors nu eik savo miesto labui, o ne cypauk iš kito pasaulio krašto su savo „Troliais“ Mykoliuko“ – tokie M. Leliuko vardu socialiniame tinkle surašyti stačiokiški ir gramatinių klaidų pilni pareiškimai įžeidė su politiku diskutuoti bandžiusį interneto lankytoją.

Etikos komisijos posėdyje pats J. Pilkauskas nedalyvavo.

„Mums nepavyko jo surasti, kad galėtume pakviesti“, – teigė komisijos pirmininkas Tomas Josas.

Opozicija pasišalino

Svarstyti M. Leliuko pasisakymų moralumo dalis Tarybos narių, priklausančių Etikos komisijai, nepanoro. Komisijos pirmininkui Tomui Josui susirinkusiuosius pasveikinus su Naujaisiais ir palinkėjus susieiti kuo rečiau, opozicijos atstovai perskaitę pareiškimą išėjo iš salės.

„Kadangi Etikos komisija sudaryta grubiai pažeidžiant teisės aktus: pirmininkas patvirtintas paminant opozicijos teises, tarybos veiklos reglamentas nesuderintas su Vietos savivaldos įstatymu, mes, opozicinių frakcijų atstovai, nepripažįstame Etikos komisijos ir nelegalios komisijos sprendimų priėmime nedalyvausime.

Neteisėtos komisijos sprendimai negali būti teisėtais“, – teigiama pareiškime, pasirašytame konservatorių Indianos Grigienės, Maurikijaus Grėbliūno ir judėjimo „Kartu“ atstovės Viktorijos Polzunovaitės.

Opozicijos deleguotieji į etikos sargus teigia reikalaujantys mero ir valdančiosios daugumos „nebeignoruoti Opozicijos teisių, artimiausiu metu pavesti sušaukti Panevėžio miesto savivaldybės tarybos veiklos reglamentui patikslinti komisijos posėdį, inicijuoti Tarybos veiklos reglamento pataisas bei paskirti Etikos komisijos pirmininku opozicijos atstovą, kaip to reikalauja Vietos savivaldos įstatymas.“

Terminas išseko

Nors trys opozicijai priklausantys politikai išėjo iš posėdžio, likusių septynių etikos sargų užteko kvorumui.

Vis dėlto J. Pilkausko kreipimosi nuspręsta nebesvarstyti. Pasak T. Joso, komisijos veiklos nuostatuose numatyta, jog politiko elgesio tyrimas pradedamas ne vėliau nei per 10 dienų nuo gauto kreipimosi. O J. Pilkauskas dėl M. Leliuko skundą pateikė dar liepos 29-ąją.

„Tiesiai šviesiai sakau, kad pavėluota dėl opozicijos kaltės, nes šioji buvo įsikandusi, kad jei Etikos komisijos pirmininko postas jai priklauso, ką nori, tą į jį ir teikia. Bet Tarybos reglamentas numato, kad jei Taryba nepatvirtina vieno kandidato, opozicija teikia kitą. O jie triskart teikė tą pačią V. Polzunovaitės kandidatūrą šitaip tempdami laiką, kol galiausiai Taryba pirmininku paskyrė mane. Praėjus dešimčiai dienų po kreipimosi dėl M. Leliuko pasisakymų padavimo net pati komisija dar nebuvo suformuota“, – teigė T. Josas.

Pasak T. Joso, žiniasklaidai susidomėjus M. Leliuko pasisakymais virtualioje erdvėje, Etikos komisija imsis tirti, ar viešam asmeniui – Tarybos nariui išties dera tokiu tonu bendrauti su kitokią nuomonę turinčiais oponentais.

Dėl praleisto termino nusprendę nebetirti užsienyje gyvenančio lietuvio prašymo, visgi etikos sargai nepadėjo taško dėl M. Leliuko elgesio virtualioje erdvėje. Pasak pirmininko, komisija savo ruožtu imasi tirti, ar šis politikas neperlenkė lazdos šiurkščiai bendraudamas su bandžiusiu su juo diskutuoti žmogumi.

„Pradėsime kitą tyrimą dėl M. Leliuko pasisakymų viešojoje erdvėje, kadangi žiniasklaida tuo susidomėjo, o komisijos nuostatuose parašyta, jog tyrimas dėl politikų pradedamas pasirodžius visuomenės informavimo priemonėse pagrįstai informacijai, kurioje yra duomenų apie politiko elgesio kodekso ir kitų teisės aktų normų reikalavimų pažeidimą. Vadovaudamiesi tuo punktu pradedame naują tyrimą dėl J. Pilkausko ir M. Leliuko susirašinėjimo socialiniame tinkle“, – aiškino T. Josas.

Svarstyti, ar etiška Tarybos nariui jam neįtinkančios nuomonės žmogų išvadinti kvaileliu, siūlyti persišviesti galvą, komisija planuoja rinktis sausio pabaigoje.

Gynybos taktika – puolimas

Vakar į posėdį kviestas M. Leliukas, sulaukęs galimybės pasisakyti, už šiurkščius ir įžeidžius pasisakymus neatsiprašė, bet ir jų neišsigynė. Politikas tiesiog pareiškė esąs medžiojamas.

„Lietuvos miškuose siaučiant medžiotojams, opozicijos politikų medžioklę pradėjo teisiamojo Panevėžio mero R. Račkausko kontroliuojama ir jam ištikimų žmonių vadovaujama Etikos komisija. Pirmuoju taikiniu tapau aš, komisijai po keturių mėnesių ,,prisiminus“ vieno įdomaus asmens skundą. Su asmeniu diskutavau feisbuke ir asmeniui nepatiko, kad turėjau kitokią nei jis nuomonę ir bendravau jo užduotu tonu“, – gynėsi šiurkščiu bendravimo tonu viešojoje erdvėje garsėjantis politikas.

Anot M. Leliuko, komisija, jo prašiusi ,,pateikti rašytinį paaiškinimą dėl galimų įtarimų“, šių įtarimų nepareiškusi.

„Komisijai nebuvo įdomu, kodėl dėl opozicinio politiko elgesio tyrimo pradėjimo kreipėsi asmuo, galimai negyvenantis bei nedirbantis Lietuvoje, ir ar tai nėra kažkaip susiję su teisiamojo mero bei jo aplinkos interesais“, – dėl nemandagaus tono prieš etikos sargus pastatytas Tarybos narys pažėrė kaltinimus jo žodžių neapsikentusiam oponentui.

M. Leliukas pareiškė, jog jaučiasi neturintis „moralinio ir teisinio pagrindo aiškintis ar ką nors aiškinti šiai komisijai, kol ji pati nepradės veikti teisėtai, teisingai ir etiškai“.

Tarybos narys įsitikinęs, jog T. Joso, o ne opozicijos atstovo vadovaujama Etikos komisija turėtų atsistatydinti.

T. Josas į šią komisiją buvo pasiūlytas visuomenės atstovų – neįgaliųjų ir silpnaregių draugijos. Pirmininku Tarybos dauguma jį išrinko po to, kai balsuodami Tarybos nariai net tris kartus atmetė opozicijos siūlomą vis tą pačią V. Polzunovaitės kandidatūrą.

Komentarai

 • Kodėl „politiko“ elgesys man galėtų priminti posakį ,,Herostrato šlovė“? Kai sakoma ši frazė, turimas omenyje siekis tapti svarbiu ir žinomu bet kokia kaina, net peržengiant doro elgesio ribas. Tai – gėdingas išgarsėjimas. Herostratas, trokšdamas būti žinomas ir garsus, 356 m. pr. Kr. Efese (dabartinė Turkija) sudegino nuostabią Artemidės šventyklą, kuri senovėje laikyta vienu iš Septynių pasaulio stebuklų. Didinga šventykla buvo pastatyta pelkėje, po pamatais suformavus kelių metrų storio vilnos ir anglies mišinio ,,pagalvę“, apsaugančią nuo žemės drebėjimų. Praėjus 200 metų, nesugriaumąją šventovę sudegino batsiuvio sūnus. Tada buvo priimtas ,,damnatio memoriae“ įstatymas, kuriuo nurodyta šį žmogų pamiršti. Įstatymu uždrausta bet kam paminėti jo vardą ir raštu, ir žodžiu. Tik graikų istorikas Teopompas, nepaisydamas draudimo, vardą visgi užrašė. Yra manančių, kad tokiu būdu išliko žinomas ne paties piktadario, o jo tėvo vardas.

  • Kai kitą kartą balsuosime savivaldos rinkimuose, tai visi mes, rinkėjai, visiškai užmirškime Leliuką kaip tokį.

   • jį jau seniai reikėjo užmiršti.

    • Žiauriai žiauri gėda.

     • Kaip vos šaukštas deguto sugadina statinę medaus, taip ir jam ne vieta Panevėžio miesto Taryboje.
      Gėda!

     • Ar Jūs Sausio 13-osios išvakarėse matote, su kuo konservatorių Panevėžio skyrius?

 • Sutinku. Užmiršti.

  • Galiu užmiršti Leliuką. Bet tokio masto puolimą ir pjūdymą ant jo, niekada nepamiršiu

   • Atsakyti
   • kas ką puola?

    • Atsakyti
 • Kokią nuomonę apie politiką susidariusi prokuratūra?

  • Kaip į bendrą valtį įsėdo konservatoriai ? Grėbliūnas yra vienoje trijų asmenų Gemos Leliuko frakcijoje?

   • Atsakyti
   • Jeigu Umbrasienė prisistatinėja opozicijos lydere tai išeina kad ji vadovauja ir miesto konservatorių elitui?

    • Ar savo pačių valia miesto konservatoriai nusirito iki tokio lygio?

     • „Rašinėji savo pamąstymus kvailus“, „klausyk, ar tu nesveikas, ar apsimeti kvailų. Negerk po darbo!!!??? Tau aiškiai atsakiau, bet matau, vistiek nedašyla“, „sunku tau padėti, kai smegenis propagandos privarytos“, „galva persišviesk neišpsruses kvaileli“, „malonumu lauksiu, ne tau mane išlaikyti, dvasios ubagėli. Tai ko negristi, o savo pezalus skleidi“, „gal esi kvailas ant tiek, kad nesupranti, ko klausi!!! Nustok vėl fanatikuoti ir apsimeti nesuprantančių nieko“, „Tu man savo pasakų nepasakok apie populizmą, geriau grisk į Lietuvą ir ka nors nu eik savo miesto labui, o ne cypauk iš kito pasaulio krašto su savo „Troliais“ Mykoliuko“ – tokie M. Leliuko vardu socialiniame tinkle surašyti stačiokiški ir gramatinių klaidų pilni pareiškimai
      Skaitykite daugiau: https://sekunde.lt/leidinys/sekunde/zodziu-nesirenkantis-politikas-etikos-sargu-akiratyje/

     • ………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………… .

 • vietos savivaldos įstatymą, o jame parašyta, kad pirmininką renka pagal savivaldybės reglamentą. Taigi išrinktas teisėtai Josas. Įstatyme juk neparašyta, kad paskiria opozicija, bet parašyta, kad taryba balsavimo būdu sprendžia. Aišku, kad įstatyme parašius skyrimą be balsavimo iškristume iš demokratinių valstybių sąrašo.
  Be to, koks „politikas“ laisvoje (dar?) šalyje gali reikalauti balsavimo pagal nurodymą, pagal kažkieno kito (šįkart opozicijos) primetinėjamą valią? Ir dar garsiai rėkdamas.

  • Atsakyti
  • LR Vietos savivaldos įstatymas (galiojanti redakcija nuo 2020-01-01)
   15 straipsnis. Savivaldybės tarybos komisijos.
   1. Savivaldybės taryba savo įgaliojimų laikui sudaro Etikos komisiją ir Antikorupcijos komisiją. Savivaldybės taryba šių komisijų pirmininkus mero teikimu skiria iš šių komisijų narių. Jeigu yra paskelbta savivaldybės tarybos opozicija, Etikos komisijos ir Antikorupcijos komisijos pirmininkų kandidatūras iš šių komisijų narių meras teikia savivaldybės tarybos opozicijos rašytiniu siūlymu, pasirašytu daugiau kaip pusės visų savivaldybės tarybos opozicijos narių, REGLAMENTO NUSTATYTA TVARKA.

   • Atsakyti
 • o ka ponas leliukas padare miesto labui sededamas taryboje ne viena kadencija, viena is opozicijos priedermiu- tai valdanciosios daugumos konstruktyvi kritika, deja konstruktyvumo sitam asmeniui truksta, tiesa sakant konstruktyvios nuomones sitas asmuo niekada ir neturejo, todel ir komentarai facebuke gatvinio bachuro lygio, nesuprantu tik umbrasienies, kam paskui save vedziotis sita balasta, kuriam truksta elementarios kulturos ir ko gero protiniu sugebejimu dirbti taryboje, na bet gal gerai ir istikimai loja ant valdanciuju ,

  • Atsakyti
  • Nepraustaburnis mužikas vaikiukas jau seniai būtų užmirštas politikoje, jei nevaikščiotų įsikabinęs Umbrasienės skverno. Paskaitau jo postus feisbuke – apima svetima gėda už tuos du šimtus rinkėjų, kurie galvojo, kad jis tinkamas dirbti Panevėžio miesto gyventojų labui.

   • man geda kad pabalsavau uz ji todel labai labai labai atsiprasau ir pazadu niekada tokios savo klaidos nebepakartoti

    • Atsakyti
   • ir mane apima svetima geda , didele geda

    • GĖDA.

     • Žiauriai gėda, be žodžių.

 • jp.lt įdėjo „politiko“ tekstus, o juose „politikas“ pilietį, žmogų, rinkėją ir išvadina, ir ,,visomis kryptimis“ siuntinėja

 • Leliukas oponuoja (pagal civilizuotą to žodžio ir etiketo reikšmę).

 • dieve dieve …

 • „Komisijai nebuvo įdomu, kodėl dėl opozicinio politiko elgesio tyrimo pradėjimo kreipėsi asmuo, galimai negyvenantis bei nedirbantis Lietuvoje, ir ar tai nėra kažkaip susiję su teisiamojo mero bei jo aplinkos interesais“, – dėl nemandagaus tono prieš etikos sargus pastatytas Tarybos narys pažėrė kaltinimus jo žodžių neapsikentusiam oponentui.

  • Atsakyti
 • pasirodėte !
  Balsavimas kojomis irgi yra balsavimas 🙂

  • Atsakyti
  • mes pamatėme prieš ką jūs kovojate, ką ginate ir ko bijote
   galėjote atsiverti anksčiau
   dabar nesigailėtume kad apsirikome

 • visuose jo pasisakymuose labai tinka R.Valatkos sparnuota frazė: „Tik po daugiadienių galima pasakyti tokią nesąmonę“

  • Atsakyti
 • Kadangi Panevėžys nuo seno garsėja kaip profkių sostinė, tai kažkas juk turi profkinius atstovauti. Šis politikas būtent tokio lygio. Nes yra žmonės kurie baigė šias mokyklas, bei išaugo ir tapo normaliais piliečiais ir yra žmonės šitokių mokyklų lygio. Įtariu pensininkas, kuris susimušė greitosios automobilyje priklauso šitai kategorijai- profkinių. Tad nebeauklėkime- jis jau nebepersiauklės. Tik reikia galvoti ar taryboje reikalingi tokie žmonės

  • Atsakyti
  • perleiskime rajonui tokį polityką

   • Kam toks dosnumas? Iš valstiečių partijos pašalintąjį pasilikite mieste.
    ,,Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininkas Ramūnas Karbauskis pareiškė, kad Panevėžio skyriaus pirmininkė Gema Umbrasienė prarado jo pasitikėjimą, susitapatinus su reputacija praradusiu sąjungos nariu Mantu Leliuku.
    R. Karbauskis apgailestavo, kad kompromituojama informacija apie M. Leliuką partijos vadovybę pasiekė tik po rinkimų, kai šis politikas jau pateko į Savivaldybės tarybą.
    „Jei visa tai būtume žinoję prieš rinkimus, dabar to nė nebūtų“, – teigė „valstiečių“ lyderis.
    „Akivaizdžiai matyti M. Leliuko sąsajos su buvusia aviacijos remonto gamykla, esančia J. Biliūno g. 12, kur turėtų „ateiti“ Europos Sąjungos pinigai. Pats M. Leliukas turėtų paaiškinti, už kokias lėšas ten įsigijo turtą ir iš kur tiek pinigų galėjo turėti tėvai“, – JP komentavo buvęs STT Panevėžio vadovas.

    https://jp.lt/is-partijos-ismestas-m-leliukas-kyla-pries-p-urbsi/

    • Atsakyti
    • Iš partijos išmetinėja? Nesu girdėjęs.
     Matyt, „gerulis“.

 • ,,Panevėžio priemiestyje, Dembavoje, įsikūrę panevėžiečiai pasijuto taip, tarsi gyventų kunigaikštystėje, kurią valdo miesto Tarybos narys Mantas Leliukas.“
  https://sekunde.lt/leidinys/sekunde/su-kaimynais-kovoja-rasteliais/

  • Kaimynai kliūva?

 • Į žemėtvarkininkų akiratį patekęs dėl savavališkai užsitverto žemės sklypo ir pažeidimo neneigęs miesto Tarybos narys, Žaliųjų partijos atstovas Mantas Leliukas perėjo į puolimą.

  https://sekunde.lt/leidinys/sekunde/politiko-savivale-pridenge-bendrazygiu-tyrimas/

 • Gėdingi poelgiai ir gėdingas išsisukinėjimas.

 • Aiškiai jis ne savo rogėse.

  • Aiškiau nebūna.

 • Neapleidžia įkyri mintis, kas bus, jeigu Leliukas sumanys kada laikyti bites. Ar bitutėms bus gerai? Ar medus gerų savybių turės ?

 • GĖDA.

  • Pritariu. Gėda. Labai.

 • Praėjusią savaitę visas keturias dienas turėjau galimybę stebėti Konstitucinio Teismo posėdžius. Stebino Rolando Pakso advokatų pasirinkta gynybos taktika.
  Pirmiausia jie mėgino nušalinti Konstitucinio Teismo pirmininką Egidijų Kūrį dėl menamo šališkumo. Antras prašymas buvo dar pretenzingesnis. Jie pareikalavo, kad nuo bylos nagrinėjimo nusišalintų visi devyni Konstitucinio Teismo teisėjai.
  Skaityti daugiau: https://kauno.diena.lt/naujienos/lietuva/salies-pulsas/rpakso-advokatu-taktika-stebina-533179

  • Atsakyti
  • VILKAS IR ĖRIUKAS
   Vilkas, pamatęs ėriuką, geriantį iš upelio, panoro surasti priekabę ir jį suryti. Atsistojęs prieš srovę,
   jis ėmė ėriuką kaltinti, kad tas vandenį drumsčiąs, kad atsigerti neduodąs. Ėriukas atsakęs, kad tik
   lūpų krašteliais geriąs ir, žemiau stovėdamas, negalįs aukščiau stovinčiam vandens drumsti. Šitokiais
   kaltinimais nieko nepešęs, vilkas sakė:
   – Betgi pernai tu apšmeižei mano tėvą.
   O ėriukui ginantis, kad jis tada nė gimęs dar nebuvo, vilkas taip pasakė:
   – Teisinkis, kaip nori, aš tave vis tiek suėsiu.
   Pasakėčia rodo, kad žmonėms, pasiryžusiems daryti bloga, nieko nereiškia geriausias
   pasiteisinimas.

   • Atsakyti
 • Kodėl nėra to žmogaus pasisakymų, kodėl tik Leliuko atsakymai? Ar iš to galima objektyviai ką nors spręsti? Čia aiškiai yra siundymas ant opozicijos. Nepateisinu Leliuko atsakymų. Bet nepateisinu ir tokio , matosi, pasamdyto puolimo ant jo

 • Leliuk, duok žaibą 🙂
  kaltos žąsys kad baltos…

  • Atsakyti
 • MANTAI,TU ŠAUNUOLIS,REIKIA TUOS, VADINAMUS,“LIETUVOS PATRIOTUS“AUKLĖTI,BET HIPERBOLIZUOTI – VERTĖTŲ DAUGIAU DIPLOMATINĖMIS PRIEMONĖMIS !!!!!

  • „Rašinėji savo pamąstymus kvailus“, „klausyk, ar tu nesveikas, ar apsimeti kvailų. Negerk po darbo!!!???“, „galva persišviesk neišpsruses kvaileli“, „malonumu lauksiu, ne tau mane išlaikyti, dvasios ubagėli“

 • ,,Kelionė į puikybę primena vakaro šešėlius, kurie ištįsta per valandą ir tampa didesni už juos metančius daiktus; augdami šešėliai tolydžio blanksta, o po sekundės jų jau nėra.“

  • Atsakyti
 • Paskaičiau ir pasigailėjau. Geriau gyventi nežinant, kiek daug purvo gali būti pikto žmogaus viduje. Apmaudu, kad politinė sritis nusirito iki tokio žemo lygio, kad mes patys rinkdami laisvo balsavimo keliu sprendimų teisę atiduodame ne į tas rankas. Ne tokia turi būti opozicija, ne tokia. Guodžia tik tai, kad toks asmuo nėra dirbančios daugumos pusėje.

 • Na, „Sekundė“ tikrai yra dvaro laikraštis. Kai tik paminimas Leliukas, iškart atsiranda dešimtys lojančių komentatorių. Na, šitaip aktualu panevėžiečiams ką ten Leliukas susirašinėjo su kažkokiu prietranka. Daugiau aktualijų Panevėžyje nebėra, nebėra dėl ko diskutuoti. Matyt, gerai Leliukas dirba opozicijoje, nes kitaip, visi tylėtų ir dar liaupsintų jį

  • Atsakyti
 • Su Leliuku viskas aišku ir nieko labai naujo.
  Bet ką Umbrasienei reikės daryti? Jeigu sugalvos eiti į seimo rinkimus, tai arba turės Leliuko draugijos atsisakyti, arba turės minties eiti į rinkimus atsisakyti.

  • Atsakyti
Rodyti visus komentarus (61)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų