Ne tik žemėtvarkininkai, bet ir rajono vyriausiasis architektas pripažįsta, kad M. Leliukas savavališkai tvora užtvėrė gabalą valstybinės žemės. V. Bulaičio nuotr.

Politiko savivalę pridengė bendražygių tyrimas

Politiko savivalę pridengė bendražygių tyrimas

 

Į žemėtvarkininkų akiratį patekęs dėl savavališkai užsitverto valstybinės žemės sklypo ir pažeidimo neneigęs miesto Tarybos narys, Žaliųjų partijos atstovas Mantas Leliukas perėjo į puolimą.

Nors ir Nacionalinės žemės tarnybos, ir rajono Savivaldybės administracijos specialistai vienbalsiai tvirtina, jog M. Leliuko šeima namų valdą neteisėtai pasididino valstybinės žemės sąskaita, Tarybos narys viešai apkaltino nepatogų faktą paviešinusį dienraštį „Sekundė“ neva neigiamos nuomonės formavimu apie jį – populiarų politiką.

Po to, kai M. Leliuko šeimai priklausančią namų valdą pamatavę žemėtvarkininkai atkreipė dėmesį, jog sklypas netgi 4,3 aro didesnis, nei nurodo oficialūs dokumentai, o Panevėžio meras Rytis Račkauskas inicijavo politiko atšaukimą iš vieno svarbiausių – Kontrolės komiteto pirmininko posto, Tarybos opozicija paskelbė pati atliksianti tyrimą dėl savo bendražygio elgesio.

Opozicijos lyderė, Žaliųjų partijos narė Gema Umbrasienė vakar Tarybos posėdyje paskelbė tokio tyrimo rezultatus. Šie – reabilituojantys M. Leliuką.

Stojo partijos bičiulio pusėn

Pasak G. Umbrasienės, Panevėžio rajono savivaldybės taryba dar 2004 metais leido M. Leliuko šeimai dabar priklausantį sklypą Dembavoje pasididinti valstybinės žemės sąskaita. Politikas šį sklypą įsigijo 2005-aisiais.

Anot opozicijos atstovės, rajono Savivaldybės administracija informavusi, jog laisvos valstybinės žemės plotas tarp gatvės ir namų valdos buvo suformuotas dėl statybos ribojimo po 10 kV oro linijos, kuri dabar jau yra iškelta. Rajono Savivaldybei šis žemės sklypas nereikalingas, ji pritarianti privatizavimui ir pasiūlė gatvės gyventojams inicijuoti teritorijų planavimo dokumento rengimą, o tai šiuo metu ir daroma.

Savąjį tyrimą atlikusiai opozicijai bandant reabilituoti žemės skandale išgarsėjusį Mantą Leliuką, valstybės institucijų specialistai to neskuba daryti.

Pasak G. Umbrasienės, gyvenamosios paskirties žemės sklypai gatvėje, kur gyvenantis M. Leliukas, suformuoti 1995-aisiais.

„Jokie kiti teritorijų planavimo dokumentai, įskaitant detaliuosius, šiai teritorijai nėra rengti. Gatvės atkarpos techninio projekto ar plano nėra, nustatyti atstumą iki gatvės nei žingsniais, nei kitaip nėra įmanoma“, – opozicijos atlikto tyrimo rezultatus viešino jos lyderė.

Opozicija išsiaiškino, kad iš žemėtvarkininkų aptikto M. Leliuko užsitverto 4,3 aro valstybinės žemės sklypo privažiavimas prie namų valdos sudaro, anot G. Umbrasienės, ne mažiau nei 0,5 aro.

Politinio bendražygio klaidų opozicija neįžvelgė ir jo, kaip buvusio Kontrolės komiteto pirmininko, veikloje. Vienas iš argumentų, M. Leliukui kainavusių šį postą, buvo laiku nepateikta komiteto ataskaita. G. Umbrasienė paskelbė, jog dėl to kalti patys komiteto nariai, esą laiku neatlikę savo pareigų.

Pradėjus lįsti į viešumą M. Leliuko žemės reikalams, abejonių sukėlė ir politiko gyvenamoji vieta. Nors savivaldos rinkimuose į miesto Tarybą politikas išrinktas kaip Panevėžio gyventojas, jis neneigė iš tikrųjų gyvenantis Dembavoje. Dėl tokio nesutapimo Panevėžio meras kreipėsi į Vyriausiąją rinkimų komisiją, prašydamas įvertinti M. Leliukui suteikto Tarybos nario mandato teisėtumą. VRK konstatavo nematanti teisinio pagrindo mandatą naikinti.

Žemėtvarkininkai pozicijos nekeičia

Toks opozicijos tyrimas suteikė M. Leliukui sparnus apkaltinti žemės skandalą paviešinusią „Sekundę“ pateikus neva klaidingus faktus.

Vis dėlto G. Umbrasienės vadovaujamai opozicijai bandant reabilituoti savo kolegą, valstybės institucijų specialistai to neskuba daryti.

Nacionalinės žemės tarnybos (NŽT) Panevėžio skyriaus vedėja Vida Balčiūnienė tik dar kartą patvirtino, jog politikas savo namų valdą valstybinės žemės sąskaita pasididino neteisėtai.

Anot jos, M. Leliukas dar gegužę buvo kviečiamas į NŽT Panevėžio skyrių dėl protokolo surašymo, tačiau paties prašymu vizitas pas žemėtvarkininkus atidėtas iki birželio 4-osios.

Vedėjos teigimu, jei M. Leliuko namų valdos ribas išmatavę specialistai nebūtų aptikę pažeidimo, apie jokį protokolą nė nebūtų kalbama.

„Šiuo atveju pažeidimas tikrai yra ir jis pakankamai aiškus – ir tvora užtverta, ir žemė užimta. Tegul pateikia dokumentus, įrodančius, kad šitas prisijungtas plotas įregistruotas. Nei plano tokio nėra, nei pirkimo sutarties. Jis įsigijo mažesnį plotą, nei dabar naudojasi“, – Tarybos nario gudrybes įvardijo V. Balčiūnienė.

Su valstybe neatsiskaitė

NŽT Panevėžio skyriaus vedėja neginčija, kad prieš keturiolika metų galėjęs būti rajono Tarybos sprendimas leisti įsigyti šį valstybinės žemės sklypą. Tačiau netgi tai nenubraukia politiko padaryto pažeidimo. Mat suteiktas leidimas įsigyti sklypą dar nereiškia, kad jis įsigytas teisėtai atsiskaičius su valstybe.

„Rajono taryba gal ir buvo priėmusi sprendimą leisti įsigyti papildomą sklypą. Tačiau tą žmogus turėjo teisiškai padaryti – reikėjo rengti projektą, papildomą plotą nusipirkti ir tik tada sujungti su naudojamu sklypu. Jei būtų atlikti tokie veiksmai, Registrų centre būtų įregistruota ir tas būtų matyti kadastro žemėlapyje. Tačiau dabar net paties M. Leliuko namų valdos plane šito papildomo ploto nėra nurodyta“, – aiškino V. Balčiūnienė.

Žemėtvarkininkė neslėpė nuostabos Tarybos nario gynybos taktika.

„Kaip aš galiu netikėti žmonėmis, kurie išvažiuoja matuoti, pamatavę apskaičiuoja plotus? Galų gale prietaisai rodo, kad M. Leliuko šeimai priklausantis namų valdos sklypas mažesnis nei apsitvėrę. Mes tą konstatavome ir tikrai tos pozicijos laikomės“, – pabrėžė V. Balčiūnienė.

Pasielgė savavališkai

Kad tarp M. Leliuko kiemo ir gatvės esantis valstybinės žemės gabalas, nors ir užvertas metaline tvora, teisiškai neprijungtas prie politiko namų valdos, patvirtino ir rajono Savivaldybės vyriausiasis architektas Saulius Glinskis.

„Leidimas įsigyti dar nereiškia, kad žmogus įsigijo, atliko procedūrinius veiksmus. Yra daug tokių sprendimų, kurie priimti, bet neįgyvendinti. Šiuo metu valstybinės žemės sklypas teisiškai nepriklauso Leliuko šeimai“, – patvirtino architektas.

Jis sutinka, kad rajono Savivaldybė neprieštarauja dėl teritorijų planavimo dokumento rengimo namų valdos sklypui padidinti. Tačiau kad M. Leliukas galėtų iškėlęs galvą tvirtinti kiemą teisėtai pasididinęs daugiau nei 4 arais, šiuos jis turėtų iš valstybės įsigyti – nusipirkti ar išsinuomoti.

„Jei žmogus, neturėdamas procedūrinių dokumentų suteiktos teisės užsitverti, vis tiek užsitvėrė, vadinasi, pasielgė savavališkai“, – patvirtino S. Glinskis.

Komentarai

 • gal panevezio ponai parsimatuokit visi savo valdas ir bus ne tik vienas leliukas kuris sienauja ir prziuri ta gabaleli zemes kodel bijot savo sklypus ivardyti kad jie tokie kokie turetu būti o gal kibkit i karbauski va te tai tikrai be zodziu ….

  • Nustatyti atstumą iki gatvės nei žingsniais, nei kitaip nėra įmanoma“, – opozicijos atlikto tyrimo rezultatus viešino jos lyderė.

   • Valandomis atstumą matuoja JAV ir Kanadoje. Kodėl negalima taip padaryti Dembavoje?

    • Atstumą patariu sverti kilogramais gramais tonomis.

  • Tai bent surišo bendražygius amžini saitai.

 • Glinskio spintoje tiek daug skeletų, kad be ką patvirtins,- tik neatidarykit spintos durų

  • Įėjimas į parduotuvę man nemokamas – faktas. Duonos kepalą išsinešiu tik tada, kai už jį susimokėsiu.
   AR GALI POLITIKUI BŪTI KITOKIE STANDARTAI?
   Koks kontrolierius pagal dvigubus standartus?

   • Atsakyti
 • Reikia Umbrasienės sklypą pamatuot. Ko ji ta Leliuka taip gina ? Tokia pat matyt.

 • Kai kam vieša gėda – tai tikra bėda, o kai kam vieša gėda – tai kaip pilna medaus statinė, kurios traukai ir magnetizmui tiesiog neįmanoma atsispirti.

 • Tarybos opozicija paskelbė pati atliksianti tyrimą dėl savo bendražygio elgesio. Opozicijos lyderė, Žaliųjų partijos narė Gema Umbrasienė vakar Tarybos posėdyje paskelbė tokio tyrimo rezultatus.

  Ar ir kas ant tyrimo uždėjo štempelį?

  • Atsakyti
 • Ar jau viska pasaket ? Pradekit atsiprasyti.

  • Atsakyti
  • Tujos žalios, vanduo iš Žalios girios ir viskas taip žaliai žalia šitą svajonių vasarą.

   • Atsakyti
   • Ir zemi zemi zemejantys kalnai.

    • Atsakyti
 • Atsivežėme daug rietimų medžiagos.
  Tai atvykite, įsigysite ir galėsite pridengti tai ko dar neišėjo pridengti.

  • Atsakyti
 • Kiek šunų tuno komentatoriuose. Tokiems-neduok pavalgyt, duok palot. Kad neįsiteisino papildomų, niekam nereikalingų arų, Leliukas kaltas. Bet žemgrobiu vadinti tai jau per daug. Labai jau nepalankūs tie Umbrasienė ir Leliukas Račkauskui. Ir Umbrasą po Etikos komisijas tampo. Ir Leliuką visaip „kandžioja“. Šlykštu ir žema

 • Kokia „savivalė“, jei Panevėžio rajono Taryba sklypo padidinimui pritarė?

  • Atsakyti
  • Moralės ir etikos reikalavimai taikomi tik Leliukui.

   • Atsakyti
   • Šiuo metu valstybinės žemės sklypas teisiškai nepriklauso Leliuko šeimai“, – patvirtino architektas.

    • Atsakyti
    • O moraliskai ? Ir kaip pati su meru ir Kontrimaviciute moraliskai atrodai ?

Rodyti visus komentarus (19)

Jūsų komentaras

Sponsored Video

Daugiau leidinio naujienų