Svajonių gatvėje automobilius paliekantys daugiabučio gyventojai piktinasi, kad politikas M. Leliukas ėmėsi nurodinėti, kur jiems statyti savo transporto priemones. V. Bulaičio nuotr.

Su kaimynais kovoja rašteliais

Su kaimynais kovoja rašteliais

Panevėžio priemiestyje, Dembavoje, įsikūrę panevėžiečiai pasijuto taip, tarsi gyventų kunigaikštystėje, kurią valdo miesto Tarybos narys Mantas Leliukas. Netoli politiko namų esančio daugiabučio gyventojai piktinasi, kad M. Leliukas visus, kas tik gatvelėje šalia jo namų valdos pasistato transporto priemonę, veja tolyn.

Žmonės pasakoja kone kasryt randantys už automobilio valytuvų užkištus raštelius. Tarybos narys nežada sustoti – jeigu ir toliau prie savo namų ras paliktus kaimynų automobilius – kvies policijos pareigūnus. Mat gatvėje sustatytos transporto priemonės trukdo jam išvažiuoti iš savo kiemo. Teisybės ieškantis politikas ir pats pripažintas apėjęs įstatymus – šiek tiek daugiau nei keturis arus valstybinės žemės neteisėtai užsitvėręs nuo pat gatvės.

„Draugiškas patarimas“ stebina

Kaip „Sekundei“ pasakojo pavardės viešinti nesutikęs dembavietis, daugelio daugiabučių bėda – itin ankšti kiemai, tad vėliau sugrįžę gyventojai automobilius priversti pasistatyti atokiau, aplinkinėse gatvelėse. Iki šiol niekam tai nekėlė sunkumų. Tačiau transporto priemones pasistačiusieji Svajonių gatvelėje, kur stovi ir M. Leliuko namas, pradėti „apdovanoti“ rašteliais – iš pradžių gyventojai juos rasdavo rašytus ranka, o pastaruoju metu – jau spausdintus. Kartais jie paliekami prispausti medžių šakomis.

„Draugiškai patariama mašinas statyti prie savo namų, bet juk aš ir statau ten. Kai nebėra vietos daugiabučio kieme, palieku gatvėje, kad galėčiau matyti pro savo langus. Tokius raštelius randu ne tik aš, bet ir kiti. Šiandien „draugiškas patarimas“, o rytoj jau bus nebedraugiškas“, – stebisi dembavietis.

Jo teigimu, daugiabučio gyventojai automobilius stato ne prie M. Leliuko namų, o kitoje gatvės pusėje. Be to, jokių kliūčių įvažiuoti ar išvažiuoti iš kiemo jam nesudaroma. Nėra ir mašinoms stovėti draudžiančių ženklų, tačiau skandalingai pagarsėjusiam politikui tai nė motais. Dembaviškis tikina apie parkavimo bėdas bandęs kalbėtis su M. Leliuku, bet šis atrėžęs, kad jam tiesiog nepatinka kitų statomi automobiliai. Neva jis tvarkantis abu gatvės pakraščius, juos šienaujantis.

„Tikrai nestatome savo automobilių tam, kad jam kenktume, tiesiog kartais kieme nebėra vietų. O savo transporto priemonę kur nors reikia palikti. Bet M. Leliukas aiškina, neva čia jo kiemas, be to, jis prižiūri prie šios gatvės esančią žaliąją veją. Šaunu, kad prižiūri, niekas nedraudžia gražiai gyventi, bet vaikyti kaimynų negalima, nes gatvė ne jo, o valstybės“, – politiko kova su kaimynais nesuprantama dembaviškiui.

Nežada sustoti

M. Leliukas neneigė kaimynus bandantis išauklėti rašteliais, paliekamais už mašinų valytuvų. Kaip tvirtino politikas, šalia jo šeimai priklausančio gyvenamojo namo Svajonių g. daugiabučio nėra. Artimiausias – už dvidešimties, kitas – už dviejų šimtų metrų. Gatvelė gana siaura, todėl kai čia sustatomi automobiliai, kyla sunkumų išvažiuoti. Be to, savo automobilius čia palieka dažniausiai tie patys du gyventojai.

„Kai pastatyti siauroje gatvelėje automobiliai, beje, visada tie patys, sudaro kliūtis mano žmonai, man arba svečiams įvažiuoti į kiemą ar iš jo išvažiuoti, nes rizikuojama apgadinti mašinas, paliekame draugiškus raštelius, prašančius taip nestatyti“, – į korespondentės klausimą raštu atsakymą atsiuntė M. Leliukas.

Tiesa, jis pripažino, kad kol kas į jo raštelius nelabai reaguojama. Todėl politikas žada, trūkus kantrybei, kviestis ir policijos pareigūnus, mat, anot jo, taip automobilius paliekantys gyventojai pažeidžia Kelių eismo taisykles. Jose nurodyta, kad negalima statyti transporto priemonių ten, kur jos trukdytų įvažiuoti ar išvažiuoti. Kita problema ta, kad kelkraštyje savo transporto priemones paliekantieji išvažinėja veją.

„Veja, ypač po lietaus, virsta arimais ir grioviais. Į raštelius nelabai reaguojama, todėl bus ačiū, jeigu besikreipusiems į „Sekundę“ gyventojams priminsite Kelių eismo taisyklių reikalavimus. Juos būtinai priminsime ir mes“, – ryžtingai nusiteikęs M. Leliukas.

Už žemgrobystę – bauda

Ironiška, kad politikas, kaimynus auklėjantis ir mokantis, kur ir kaip statyti savo automobilius, „pamiršo“ neteisėtai atsiriekęs plotą valstybinės žemės – daugiau kaip keturis arus, kurie įsiterpę tarp Svajonių gatvės ir Leliukų namų valdos.

Nacionalinės žemės tarnybos (NŽT) Panevėžio skyriaus vedėjos Vidos Balčiūnienės teigimu, specialistai nustatė, kad Tarybos narys kiemą neteisėtai pasiplatino net 16 metrų, o tai yra 4,3 aro. Politikas pasididinto sklypo ribas ne tik apsodinęs želdiniais, bet ir užtvėręs metaline tvora, iki gatvės palikęs vos metro pločio taką. M. Leliukas teisinosi, kad kiemą valstybinės žemės sąskaita pasididino užsitvėręs laikinąja tinkline tvora, mat nenorėjo leisti, kad svetimi prieigas mindžiotų ir terštų.

Tik sužinojęs apie specialistų vizitą, politikas suskubo taisyti situaciją. Kovo pabaigoje jis pateikė NŽT prašymą leisti prie savo namų valdos prisijungti neteisėtai užtvertą valstybinę teritoriją. Tačiau tokio leidimo negavęs, be to, teko ir sumokėti baudą.

Pasak V. Balčiūnienės, įsiteisinti valstybinę žemę M. Leliukui ir kitiems Svajonių gatvėje gyvenantiems Panevėžio rajono gyventojams bus leista tada, jeigu bus parengtas visos valstybinės žemės ruožo prijungimo prie jau esančių sklypų projektas.

„Suprojektuoti tuos valstybinės žemės sklypus ir prijungti prie savų bus leidžiama tik kolektyviai. Jau yra pritarta leisti įteisinti tuos plotus, kuriuos gyventojai užėmę. Praktiškai visi tos gatvės nuosavų namų gyventojai naudojasi valstybine žeme, bet dar nėra pradėtas rengti net projektas“, – sakė V. Balčiūnienė.

Komentarai

 • Tai gyvenimas verda ne pagal kelio ženklus o pagal Lėliuko kaprizus? Draugiškus kaprizus jeigu ką…
  O dangau!

  • Šienpjovėlis įsidarbino kelių inspektoriumi?
   O jeigu taip ant 0,25 etato ir STT?

  • Kunigaikščio potvarkiu Nr.2018/06/28 šiandien Dembavoje saulėta, be lietaus. Kvėpuoti visų rūšių gyvasčiai leidžiama, katės kniaukti negali, šunims neurgzti, loti – saikingai, kregždutėms padebesiuos nardyti.

  • Politikas žmones veja tolyn??????
   A, tai ne jo rinkėjai. Supratau visgi.

   • Algi, Algi, katro iš mūsų kaklas, sakau, ilgesnis?

    • žirafai respekts 🙂

  • Ir dar kontrolės komitete anas buvo?..

 • Taigi Leliukas mieste privalo gyventi- jis miesto tarybos narys. Tai ir ne jo namai tada rajone. Krenta reitingai šito rėksnio. Kai žmonės pradeda pinti trinti pasimato kokie teisinguoliai. Ir ko į tą Dembavą visi politikai sulėkė gyventi, arba kitaip pasakysiu, ko iš tos Dembavos į politikus lenda. O pati gyvenvietė nė kiek negražėja, nušiurus, apleista. Nei bendruomenė nei politikai neranda būdų kažką gražaus padaryti. Kaip gražu kokiuose nors Miežiškiuose, Ramygaloje. O čia ?

  • Serialas: ,,Čia būvoja Leliukas“ tęsiasi…
   Dembavos Didžiosios Kunigaikštystės Didysis Kunigaiskštis Leliukas.

   • Atpažįstu pasekėją. Per anksti pašalinome. Esmines dogmas išpažįsta visgi.

 • O ka tie kaimynai veikia ne savo kieme ? Leliuko patarimas per draugiskas. Su nedraugiskais nereikia elgtis draugiskai. Draugiskas patarimas Leliukui.

  • taigi tie kaimynai neapdairiai pasistato mašiną gatvėje, ne Lėliuko kieme. Jeigu žolę savavališkai atvertoje valstybinėje žemėje Leliukas pjauna ir dar pjauna už tvoros tai kodėl negali ir gatve kaip sava pasirūpintiir prakontroliuoti? Rūpestingas žmogus gi, REINDŽEris be atgyginimo. Dembaviečiai būkit dėkingi galgi, negi kam gaila. Ir rašyti moka ir kompą turi. va taip va.

 • Mūsų Svajonių gatvėje prasiskleidžia visokiausio plauko svajonės svajonytės…

  • Atsakyti
 • Tujų tvorą vadinam žaliaja RAUDŲ SIENA.

 • O kiek is viso Dembavoje gyvena panevezieciu ? Tik tas vienas ar daugiau ?

 • Na va, ir išlindo problemos dėl to užsitverto 4 a sklypo. Nebūtų tvoros ir tujų, gal būtų lengviau į gatvę iš kiemo išsukt ir su kaimynais pjautis nereiktų.

  • Atsakyti
  • O is kur tamsta zinai kad tas masiniukio savininkas/ ke yra kaimynas ? Gal tu ir esi ? Kodel nelaikai masiniuko savo kieme ?

   • As gyvenu daugiabutyje ir SAVO kiemo neturiu… Yra tik bendri visiems Lietuvos gyventojams kiemai ir gatves, tai kodelgi ten ir nepastacius man savo auto?
    Ar ne, ponia morka?

  • atiduokite visą gatvę Leliukui, problemų nebeliks, rytais pašluos, sniegą nukas ir viskas bus zakonna.

 • Mentai tokiems šudžiams tik ir laižo rurą, o paprasto žmogaus negina

Rodyti visus komentarus (20)

Jūsų komentaras

Sponsored Video

Daugiau leidinio naujienų