Vilnius, Klaipėda ir Panevėžys – ateities miestai

Vilnius, Klaipėda ir Panevėžys – ateities miestai

Šiandien Darnaus judumo forume paskelbti ateities miestai, kurių darnaus judumo scenarijuose iki 2030 m. numatytos labiausiai keliavimo įpročius keičiančios bei aplinkai draugiškiausios judumo priemonės – pranešė Susisiekimo ministerija. Ministras Rokas Masiulis apdovanojimus įteikė Vilniaus, Klaipėdos ir Panevėžio miestų savivaldybėms.

„Miestai ir jų gyventojai paprastai kenčia nuo eismo spūsčių, triukšmo ir oro taršos, o aplinkai draugiškos transporto priemonės, keliavimas derinant skirtingus būdus padeda spręsti šias problemas. Džiaugiuosi, kad miestai stengiasi gyventojams pasiūlyti alternatyvius susisiekimo būdus, kurie jiems būtų tokie pat patrauklūs ir patogūs, kaip ir kelionė automobiliu“, – sakė ministras.

Ateities miesto apdovanojimas Vilniaus savivaldybei įteiktas už aktyvų visuomenės įtraukimą į Darnaus judumo plano rengimo procesą bei siekį atliepti gyventojų lūkesčius. Klaipėdos miestas apdovanojimą pelnė už ambicingiausią darnaus judumo mieste viziją. Panevėžys įvertintas už aktyvų dalyvavimą darnaus judumo iniciatyvose. Savivaldybių parengtus Darnaus judumo mieste planus (DJMP) vertino ir nugalėtojus atrinko Susisiekimo ministerijos sudaryta Darnaus judumo mieste plano komisija.

19 Lietuvos miestų, kuriuose gyvena daugiau kaip 25 tūkst. gyventojų, taip pat miestai, turintys kurorto statusą, jau turi parengtus ir patvirtintus DJMP. Savo planą jau baigia ruošti ir Kauno miestas.

Parengtuose DJMP dėmesys skiriamas pėsčiųjų, dviračių, viešojo transporto infrastruktūrai, tinkamam žmonių, turinčių specialiųjų poreikių, infrastruktūros pritaikymui.

Komentarai

 • Didziausi sveikinimai siai valdziai. Super specialistai dirba

 • Visur mieste lentelėse rašoma, kad dirba. o specialistų deja nesimato. Kad jie moka girtis visi žinom.

  • Judrusis šermuonėlis parodė tikrą judumą pavyzdį

 • Joooo, Jukna ismokys visus autobusu vairuotojus darnaus judumo. Ir netik juos…

  • Atsakyti
  • Gerb. Jukna, nuoširdžiai sveikinu paskyrus Jus ministru! Puiki naujiena.
   Ačiū senam vadylai už pačias geriausias ir skubiausiai perduotas žinias. BNS pralenktas.

   • Atsakyti
   • „Miestai ir jų gyventojai paprastai kenčia nuo eismo spūsčių, triukšmo ir oro taršos, o aplinkai draugiškos transporto priemonės, keliavimas derinant skirtingus būdus padeda spręsti šias problemas. Džiaugiuosi, kad miestai stengiasi gyventojams pasiūlyti alternatyvius susisiekimo būdus, kurie jiems būtų tokie pat patrauklūs ir patogūs, kaip ir kelionė automobiliu“, – sakė ministras.

 • Blyn, nuo šiol pirma straipsnį paskaitysiu, o paskui rašysiu. Pasižadu.

  • Atsakyti
Rodyti visus komentarus (8)

Jūsų komentaras

Sponsored Video

Daugiau leidinio naujienų