G. Kartano nuotr.

Vairuotojams pratęsiamas pasibaigusių medicininių pažymų galiojimas

Vairuotojams pratęsiamas pasibaigusių medicininių pažymų galiojimas

Nuo ateinančių metų birželio 1-osios vairuotojo pažymėjimo galiojimas bus susietas su vairuotojo sveikatos patikrinimo medicininės pažymos galiojimu. „Regitros“ duomenimis, pokytis aktualus kas penktam Lietuvos vairuotojui.

Nors praėjusiais metais Seimo priimtas sprendimas turėjo įsigalioti jau sausio 1-ąją, dėl didelio kiekio galiojančių sveikatos pažymų neturinčių vairuotojų, nutarta numatyti pereinamąjį laikotarpį iki gegužės 31 d., kurio metu vairuotojai turės galimybę pasitikrinti sveikatą.
„Vairuotojams reikia pasitikrinti, ar turi galiojantį sveikatos pažymėjimą. Jeigu jis negalioja, kreiptis į savo šeimos gydytoją, kad gautų sveikatos patikrinimą ir pažymėjimas atsirastų“, – penktadienį žurnalistams komentavo sveikatos apsaugos viceministrė dr. Danguolė Jankauskienė.
„Yra du būdai, kaip galima gauti pažymėjimą. Paprasčiausias – kreiptis į savo šeimos gydytoją ir tuomet gydytojas patikrina žmogaus sveikatą. Kitas būdas – kreiptis į privačią pirminės sveikatos priežiūros įstaigą“, – pridūrė ji, pabrėždama, kad dėl didelio gydytojų užimtumo norint pasitikrinti sveikatą nereikia delsti.
„Regitros“ generalinis direktorius Vaidas Dominauskas teigia, kad medicininės pažymos galiojimą datą galima pasitikrinti „Regitros“ elektroninių paslaugų svetainėje.
„Elektroninių paslaugų portale mūsų vairuotojai jau ir anksčiau galėjo rasti šią informaciją, tačiau mūsų klientų patogumui atlikome visus reikiamus pakeitimus, kad vieno mygtuko paspaudimu vairuotojas galėtų gauti sau aktualią informaciją tam skirdamas vos kelias minutes“, – dėstė jis.
Pernai rudenį Seimas nusprendė vairuotojo pažymėjimo galiojimą susieti su medicininės pažymos galiojimo trukme. Vairuotojams, nepasitikrinusiems sveikatos nustatytu periodiškumu, vairuotojų pažymėjimų galiojimas bus sustabdytas.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų