Vagys nusitaikė į sergančio vaiko pinigus

Vagys nusitaikė į sergančio vaiko pinigus

Onkologinės ligos nualintai mažametei panevėžietei aukas rinkę geradariai šokiruoti: dėžutę su pinigais mažosios gydymui pačiupo vagys.

Akiplėšiška vagystė

Praėjusią savaitę ilgapirščiai iš prekybos centro Klaipėdos gatvėje nugvelbė aukų dėžutę su pinigais, kurie buvo skirti devynmetei Viktorijai, įveikusiai itin agresyvų vėžį. Nors mergytė pasveiko, tačiau sunkios ligos ir agresyvaus gydymo paliktos pasekmės ją lydi iki šiol. Tam, kad devynmetės sveikata neblogėtų, jai būtina nuolatinė reabilitacija. Valstybės tokiems vaikams skiriamų procedūrų Viktorijai per mažai, o jos tėvai neturi finansinių galimybių jų nupirkti daugiau. Vienintelis šeimos maitintojas – Viktorijos tėtis pats pernai susirgo galvos smegenų vėžiu. Didžiausia šeimos atrama – Viktorijos mama Irena. Jai tenka ne tik rūpintis sunkiai sergančiais namiškiais, bet ir atstoti mamą neįgaliam savo broliui.

Apsauga nepastebėjo

Aukas devynmetei Viktorijai rinkusio Panevėžio Lions klubo prezidentė Gitana Jablonskienė pasakoja, kad žinia apie pavogtą dėžutę su pinigais pribloškė.

Anot jos, vagystė įvykdyta žaibiškai. Ilgapirščiai parduotuvėje čiupo aukų dėžutę ir spruko lauk. Sulaužyta aukų dėžutė rasta netoli prekybos centro, bet vagių pėdsakai su visu dėžutėje buvusiu turiniu jau buvo ataušę.

Atsukus vaizdo kameras matyti, kad vagys – du jauni vaikinai, galbūt net nepilnamečiai arba pilnametystės sulaukę neseniai.

„Kiekvienas žinome, kiek kainuoja masažas ar kita panaši procedūra. O iš neįgalumo pašalpų sau to leisti nelabai galime – sumokėjus visus mokesčius praktiškai nieko nelieka.“

I. Tamulionė

„Policija pradėjo tyrimą. Aukų dėžutė buvo pačioje parduotuvėje, prieš pat apsaugos postą. Kaip tik buvo penktadienio vakaras, gal tuo metu keitėsi pamainos ar kitos priežastys lėmė, kad jaunuoliai turėjo galimybę ją pagrobti. Nors dėžutė buvo pritvirtinta, bet pasirodė, kad per silpnai. Dabar beturime tik vieną aukų dėžutę RYO prekybos centre“, – pasakojo G. Jablonskienė.

Pasak I. Tamulionės, jų šeimai, kamuojamai sunkių ligų, dukros reabilitacijai paaukoti 1000 eurų – didžiuliai pinigai. Asmeninio archyvo nuotr.

Vieni aukoja, kiti vagia

Pasak Panevėžio Lions klubo prezidentės, ilgapirščiai tikrai turėjo matyti, kad pinigai aukojami sergančiam vaikui, tačiau net tai jų neatbaidė nuo vagystės.

Kiek dėžutėje buvo surinkta pinigų, nežinia. Aukų dėžutės prekybos centruose atsirado tik šiemet, jos buvo ištuštinamos kas savaitę.

„Kituose miestuose veikiantys mūsų klubai taip pat turi tokias dėžutes parduotuvėse ir tikrai žmonės gana dosniai aukoja. Mes taip pat pabandėme. Iš pradžių panevėžiečiai aukojo gana vangiai, bet po „Sekundės“ straipsnio apie Viktorijos ligą sulaukėme tikrai nemažai aukų – žmonės metė ne tik monetas, bet ir popierinius pinigus. Kai kurie, ypač senjorai, nesinaudoja internetu, taigi, tokios dėžutės – vienintelė galimybė paaukoti. Bet štai sulaukėme ir vagių“, – apgailestauja G. Jablonskienė.

Jos teigimu, kai pavyks sutvarkyti sulaužytą aukų dėžutę, vėl bus bandoma ją pastatyti toje pačioje vietoje, tik teks sugalvoti, kaip geriau apsaugoti.

Mat ir pačios dėžutės kainuoja nepigiai – už dvi tokias klubas sumokėjo beveik 600 eurų.

Nepaisant brutalios vagystės, Viktorijai jau paaukota 1000 eurų – šios sumos pakaks reabilitacijos kursui ir psichologo konsultacijoms.

Prieš keletą mėnesių panevėžiečiai surinko 1500 eurų devynmetei Elijai, kovojančiai su klastinga onkologine liga.

O dabar parama yra renkama aklųjų ir silpnaregių draugijos „Žvilgsnis“ vaikams.

Lenktynėse su liga

Sunkią onkologinę ligą įveikusios devynmetės Viktorijos mama Irena Tamulionė sako esanti be galo dėkinga už kiekvieną monetą. Tūkstantis eurų šiai ligų prispaustai šeimai – didžiulė parama.

„Mums tai dideli pinigai. Kiekvienas žinome, kiek kainuoja masažas ar kita panaši procedūra. O iš neįgalumo pašalpų sau to leisti nelabai galime – sumokėjus visus mokesčius praktiškai nieko nelieka. Mes gyvename savotiškose lenktynėse – Viktorijai augant, turime daryti viską, kad išvengtume šalutinių ligos padarinių ir ateityje nereikėtų operacijų“, – kalbėjo I. Tamulionė.

Kamuoja skausmingi mėšlungiai

Trečios stadijos rabdomiosarkoma – tokią diagnozę išgirdo Viktorija, tebūdama vos trejų. Chemoterapija, operacija, spindulinis gydymas, ne vienas kraujo perpylimas ir ilgos kankinančios dienos ligoninėje – nevaikiškus išbandymus įveikusi Viktorija prieš šešetą metų pasiekė remisiją. Tačiau ligos ir itin agresyvaus gydymo pasekmes mergaitė jaus visą gyvenimą. Viktorijai operacijos metu nuo kairiosios kojytės šlaunies pašalinta didžioji dalis raumenyno kartu su kraujagyslėmis, tad prasidėjus augimo šuoliams jos kojytės auga nevienodai.

Mergytei iškrypo stuburas, dėl nevienodo klubų ilgio netgi suaugo du šonkauliai ir devynmetę kamuoja dusulys. Dėl didžiulio kiekio vartotų medikamentų atsirado ir inkstų problemų.

„Jau šešeri metai, kai Viktorija privalo nuolat dirbti su savimi. Suaugęs žmogus, net profesionalus sportininkas, pavargtų nuo tokio krūvio, o ką kalbėti apie vaiką. Turiu ją skatinti, įpūsti tikėjimo. Arba mes kovosime, arba ligos padariniai mus įveiks“, – pasakojo mama.

Pasak I. Tamulionės, Viktoriją dažnai lydi skausmingi kojų mėšlungiai. Numalšinti skausmą būtų galima ir vaistais, bet daug jų vartojant gresia problemos vaiko širdžiai ir inkstams.

Skausmus numalšinti padeda reabilitacija.

„Dievulis Viktorijai atsiunčia tik geradarius, kurie padeda jai eiti tuo sveikimo keliu. Labai noriu tikėti, kad ateityje jiems Viktorija atsilygins su kaupu“, – sako I. Tamulionė.

Komentarai

  • Nezinoma ka su vagimis daryti? Tokie paprastai seka is paskos ir klausosi pokalbiu.

Rodyti visus komentarus (1)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų