Tyrimas: lietuviai Ukrainą remia dažniau nei kitos Baltijos šalys

Tyrimas: lietuviai Ukrainą remia dažniau nei kitos Baltijos šalys

Lietuvos gyventojai linkę padėti kitiems – bent kartą per metus kam nors aukoja ar teikia paramą 79 proc. šalies gyventojų. Šiemet dažniausiai padedama Ukrainai – pagalbai šiai šaliai dėmesio skiria didesnė dalis Lietuvos gyventojų, palyginti su Latvija ir Estija, rodo draudimo bendrovės „If“ atlikto tyrimo duomenys.

Apklausos rezultatai parodė, kad didžioji dalis (67 proc.) Lietuvos gyventojų yra linkę aukoti retkarčiais. Dar 5 proc. yra nustatę automatinius mokėjimus iš banko, o 4 proc. dažniausiai aukoja gruodį. Visiškai neaukoja kas penktas šalies gyventojas.

„(…) Pastebime, kad daugiau nei pusė aukojančių respondentų tai daro keletą kartų per metus, o kas dešimtas – net kiekvieną mėnesį. Bent kartą metuose aukoja gyventojai iš skirtingų amžiaus grupių, o dažniausiai tai daro 45–54 metų žmonės. Įdomu tai, kad aktyviai – bent kelis kartus metuose – aukoja gaunantys mažesnę nei vidutinę algą (700–900 eurų) – karas Ukrainoje tapo puikia Lietuvos gyventojų empatijos ir noro padėti iliustracija“, – pranešime duomenis komentuoja draudimo bendrovės „If“ Baltijos šalių komunikacijos grupės vadovė Milda Lomsargienė.

Lyginant Lietuvą su kitomis Baltijos šalimis pastebima, kad kaimynėse polinkis aukoti yra panašus. Estijoje kelis kartus per metus aukoja 41 proc., o Latvijoje, kaip ir Lietuvoje, – 57 proc. respondentų. Kartą per metus Estijoje paramą teikia 29 proc., Latvijoje – 23 proc. apklaustųjų.

Daugiausia dėmesio – Ukrainai

Paklausti, ką dažniausiai Lietuvos gyventojai aukodavo praeityje, didžioji dalis (88 proc.) nurodė pinigus, 63 proc. – maistą, 54 proc. apklaustųjų rėmė drabužiais, 41 proc. respondentų aukojo kitus daiktus – baldus, žaislus. Kas penktas prisidėjo prie savanoriškos ar labdaringos veiklos ir aukojo savo laiką, o likę 2 proc. nurodė prisidėję kitais būdais.

Tyrimas atskleidė, kad pastaruoju metu didžioji dalis (60 proc.) respondentų iš Lietuvos yra linkę remti Ukrainą, 58 proc. aukoja vaikams, trečdalis padeda senjorams arba ligoniams, tiek pat apklaustųjų remia augintinių prieglaudas.

Namus per gaisrą ar dėl kitos priežasties praradusiems žmonėms aukoja 27 proc. apklaustųjų, 15 proc. pagelbėja benamiams, 6 proc. prisideda prie aplinkosaugos iniciatyvų įgyvendinimo, likę 2 proc. remia kitas veiklas ar organizacijas, teigiama pranešime.

Kitose Baltijos šalyse daugiausia dėmesio sulaukia pagalba vaikams. Latvijoje ir Estijoje jiems aukoja atitinkamai 54 proc. ir 57 proc. respondentų, o Ukrainai – 37 proc. Latvijos ir 55 proc. Estijos gyventojų.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų