Svarbi informacija pandemijos akivaizdoje

Svarbi informacija pandemijos akivaizdoje

Kovo 11 dieną Pasaulinė sveikatos organizacija paskelbė naujojo koronaviruso (COVID-19) pandemiją. Pandemija – tai nekontroliuojamas ligos proveržis, kai liga plinta tarp žmonių daugelyje skirtingose pasaulio vietose esančių šalių tuo pačiu metu.

Visiems dar kartą primename koronoviruso COVID-19 simptomus ir elementarias apsisaugojimo priemones.

Simptomai: karščiavimas, kosulys, apsunkęs kvėpavimas, kiti kvėpavimo sutrikimai, silpnumas, nuovargis, raumenų skausmas, kaulų laužymas.

Kaip saugotis patiems? Dažnai plauti rankas su šiltu vandeniu ir muilu (ne rečiau kaip 7 kartus per dieną), laikytis kosėjimo, čiaudėjimo etiketo (kosėti ir čiaudėti prisidengus vienkartine servetėle arba į sulenktos rankos alkūnės vidinę pusę), laikytis saugaus maisto ruošimo (ypač naudojant termiškai neapdorotą mėsą, kiaušinius), vengti artimo sąlyčio su aplinkiniais (nespausti rankos sveikinantis, neapsikabinti, nesibučiuoti), laikytis saugaus atstumo vienam nuo kito (apie 2 metrai), susilaikyti nuo dalyvavimo masiniuose renginiuose, pobūviuose, maksimaliai apriboti apsilankymo prekybos centruose, kitose viešosiose vietose, laiką, atsisakyti kelionių į užsienį.

Taip pat informuojame visus, kad VšĮ Respublikinės Panevėžio ligoninės administracija atsakingai vertina situaciją ir yra pasirengusi suteikti visą būtiną pagalbą susirgimų atvejais.

Primename, kad Panevėžio miesto savivaldybės administracijos direktoriaus sprendimu Nr. V – 285 „Dėl gripo epidemijos savivaldybėse skelbimo, kaip COVID-19 plitimo prevencijos“ Panevėžio mieste nuo kovo 6 d. yra paskelbta gripo epidemija. Visiems rekomenduojama vykdyti Panevėžio miesto savivaldybės gripo ir ūminių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų prevencijos ir kontrolės priemonių plane numatytas priemones epidemijos metu.

VšĮ Respublikinės Panevėžio ligoninės inf.

Jūsų komentaras

Sponsored Video

Daugiau leidinio naujienų