Suskaičiuos gimtadienio svečius

Suskaičiuos gimtadienio svečius

Koronaviruso grėsmė keičia kasdienybę taip, kaip dar prieš pusę metų galėjo numatyti nebent fantastai. Jei kas nors anksčiau įsivaizdavo galintis pasislėpti tūkstantinėje minioje, šįmet į Panevėžio 517-ąjį gimtadienį ateisiantiems verčiau tokių iliuzijų neturėti.

Į šventę – tik užsiregistravus

Didžiausio metų renginio fiestoje laukiami tik iš anksto užsiregistravusieji.

„Asmenys, kurie elektroniniu būdu nepateiks reikiamų duomenų renginio organizatoriui, neturės teisės dalyvauti miesto gimtadienio šventėje“, – griežtai įspėjo Panevėžio gimtadienio organizatoriai.

Registracija vykdoma į visą šventę, o ne jos renginius atskirai. Taigi planuojantys atvykti bent į vieną jau turėtų apie tai pranešti organizatoriams.

Registracijos anketoje reikalaujama nurodyti ne tik vardą ir pavardę bei elektroninio pašto adresą, bet ir gyvenamosios vietos adresą, telefono numerį.

Po tokios žinios socialiniai tinklai sprogsta nuo panevėžiečių reakcijos.

„Registracija daroma tik dėl pačių žmonių saugumo. Jei kas nors iš dalyvavusiųjų gimtadienyje susirgtų, būtų aišku, kur lankėsi, būtų galima kitiems pranešti, kad irgi pasidarytų testus.“

S. Myškienė

„O tai kaip vaikus užregistruoti?“, „Tuoj turbūt iš namų nebeišeisim neužsiregistravę“, „Į tvartelius tuoj dar suvaryt ir sučipuot“, „O kaip užsiregistruoti pensininkui, nepažįstančiam kompiuterio? Ar į šventę neit?“ – pasipylė internautų komentarai.

Dėl pačių saugumo

Nuo pirmadienio vakaro, per dvi pirmąsias registracijos dienas dalyvauti Panevėžio gimtadienio renginiuose užsiregistravo 200 žmonių.

Šventę organizuojančių miesto Bendruomenių rūmų direktorės Sandros Myškienės teigimu, koks tokios registracijos tikslas, turėtų atsakyti kultūros ministras Mindaugas Kvietkauskas, kurio nutarimu privalo vadovautis renginių organizatoriai.

„Jei po šventės atsirastų užsikrėtusiųjų koronavirusu, turint užsiregistravusių dalyvių sąrašą būtų lengviau nustatyti galimus jo kontaktus. Mes esame šventės vykdytojai ir privalome rūpintis ne tik jos organizaciniais reikalais“, – kalbėjo S. Myškienė.

Direktorė pripažįsta, jog sukontroliuoti, ar į gimtadienio renginius susirinko tik iš anksto užsiregistravusieji, veikiausiai net nebūtų įmanoma.

„Registracija daroma tik dėl pačių žmonių saugumo. Jei kas nors iš dalyvavusiųjų gimtadienyje susirgtų, būtų aišku, kur jis lankėsi, būtų galima kitiems pranešti, kad irgi pasidarytų testus. Kaune susirgus asmeniui, dalyvavusiam renginyje

„Adform kiemelyje“, buvo galima greitai atsekti kontaktus pagal nupirktus bilietus. Žmogui, neužsiregistravusiam į Panevėžio gimtadienį, tokios bėdos atveju nebus galima paskambinti, pasakyti, kad galbūt visai greta jo buvo susirgęs žmogus“, – teigė S. Myškienė.

Anot jos, šventės renginiuose bus nuolat primenama laikytis atstumo, dėvėti kaukę, ne vienoje vietoje gimtadienio lankytojai ras ir dezinfekcinio skysčio.

Per metus pasikeitė ne tik Panevėžio metų skaičius. Taip, kaip Aukštaitijos sostinė šįmet švęs gimtadienį, pernai jame dalyvavusieji nebūtų net įsivaizdavę. „Sekundės“ nuotr.

Mugė perpus mažesnė

Pirmą kartą per Panevėžio gimtadienių istoriją šventės organizatoriai darys viską, kad kuo mažiau žmonių susirinktų į vieną būrį.

Tam šventės renginiai, anksčiau koncentruoti Laisvės aikštėje ir Senvagėje, šįmet bus išskaidyti 3,5 kilometrų ruože – nuo Kultūros ir poilsio parko iki A. Jakšto gatvės.

Didžiulius srautus sutraukdavusi mugė irgi bus išmėtyta per kelias vietas. Iki šiol daugiausia prekeivių išsipirkę vietas Maironio take, A. Jakšto gatvės automobilių aikštelėse, saujelė – daugiausia tautodailininkų – nemokamai įsikurs Kultūros ir poilsio parko amfiteatre, nedidelė mugė numatyta ir prie „Cido“ arenos.

Anksčiau į Panevėžio gimtadienio mugę Senvagėje suvažiuodavo bent 300 prekeivių. Šįmet joje užsiregistravo vos 160. Panevėžio biudžetas iš mokesčio už prekybos vietą mugėje surinko 30 proc. mažiau pajamų.

Koncertai pagal planą

Žmonių spūsčių gimtadienio organizatoriai bandys išvengti vietoje įprasto grandiozinio šeštadienio vakaro koncerto skirtingose vietose organizuodami keturis. Tuo pačiu metu atlikėjai pasirodys scenose prie Bendruomenių rūmų ir kitame miesto gale – Kultūros ir poilsio parke.

„Panevėžiečiai turėtų iš anksto susiplanuoti, į kokius koncertus norėtų ateiti, nes vieno atlikėjo pasiklausę ir sugalvoję paspirtuku nuvažiuoti iki kito gali suspėti tik į koncerto pabaigą“, – sako S. Myškienė.

Dėl koronaviruso grėsmės šįmet gimtadienio fiestos nevainikuos ir milžinišką minią į miesto centrą sutraukdavę fejerverkai. Vietoje jų šventę užbaigs lazerių šou, sužibsiantis tuo pačiu metu ant pėsčiųjų tiltų ties Bendruomenių rūmais bei Kultūros ir poilsio parke.

Praėjusiais metais tris dienas trukusiame Panevėžio gimtadienyje apsilankė apie 70 tūkst. žmonių. Vien SEL koncertas pritraukė 20 tūkst. gerbėjų minią.

Organizatoriai nesiryžta prognozuoti, kiek šįmet bus sveikinančių koronaviruso akivaizdoje 517-ąjį gimtadienį sutinkantį Panevėžį.

„Visi supranta, kad šitos tvarkos nesugalvojo nei Savivaldybė, nei Bendruomenių rūmai. Ji yra visuotinė. Ant Vyriausybės taip pat nereikėtų pykti. Ji vadovaujasi Pasaulio sveikatos organizacijos nuorodomis. Mes, nesantys šitos ligos ekspertai, turime tiesiog laikytis nustatytų taisyklių“, – pabrėžė S. Myškienė.

Anksčiau į Panevėžio gimtadienio mugę Senvagėje suvažiuodavo bent 300 prekeivių. Šįmet joje užsiregistravo vos 160. Panevėžio biudžetas iš mokesčio už prekybos vietą mugėje surinko 30 proc. mažiau pajamų. „Sekundės“ nuotr.

Suskaičiavo šaldytuvus kūnams

Pastarąsias savaites naujai nustatomų koronaviruso atvejų skaičius kasdien perkopia dvidešimt. Antradienį spaudos konferencijoje sveikatos apsaugos ministras, valstybės lygio ekstremaliosios situacijos vadovas Aurelijus Veryga kreipėsi į pradėjusius abejoti koronaviruso grėsme. Anot ministro, ir Lietuva jau buvo suskaičiavusi, kiek turi šaldytuvų vagonų kūnams laikyti.

„Visiems abejotojams, kurie mokate naudotis kompiuteriu, turbūt nesudarys didelių problemų įsivesti į paprasčiausią paiešką – „covidas“, „Šiaurės Italija“, „mirusiųjų skaičiai“. Galite pasižiūrėti dokumentiką, ką teko išgyventi šalims, kurioms labiau nepasisekė nei Lietuvai ir kurios savo piliečius kariniais sunkvežimiais naktimis turėdavo gabenti į kapines, nes dienomis tas gyventojams keldavo didelį stresą. Kai kurioms šalims teko ledo arenas pritaikyti kūnams laikyti, nes daugiau nebuvo kur. Galiu tik priminti, kad ir Lietuva tokiam scenarijui ruošėsi ir buvo suskaičiavusi, kiek turi šaldytuvų vagonų. Bet to neprireikė, nes elgėmės atsakingai“, – sakė A. Veryga.

Susirgimų koronavirusu skaičius, anot D. Razmuvienės, dabar beveik lygus tam, kuris buvo balandį, kai buvo registruota 880 COVID-19 ligos atvejų. Rugpjūtį registruoti 836 atvejai. Palyginti su liepos mėnesiu, sergamumas rugpjūtį yra triskart didesnis, o palyginti su birželiu – net 6 kartus didesnis.

Komentarai

  • Vežė sunkvežimiais, tik kažkodėl mirčių šiai metais Italijoje ne daugiau nei kokiais 2017 m. Ir Italijos sveikatos apsaugos atstovai pasakė, kad mirė ligoniai su sunkiomis ligomis, tik 4 procentai neturėjo sunkių ligų, bet jie turėjo daug metų, Blumberg apie tai rašė.
    Kiek dar kvailių tiki šios vyriausybės nuolatiniu melu?

Rodyti visus komentarus (1)

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų