Streikuojantys mokytojai nusileisti neketina – nakvos ministerijoje

Streikuojantys mokytojai nusileisti neketina – nakvos ministerijoje

Maždaug trys dešimtys pedagogų, trečiadienio dieną nesulaukę realių derybų su ministre, naktį liko Švietimo ir mokslo ministerijoje (ŠMM).

„Laukiame, gal ministrė grįš“, – trečiadienio vakarą BNS sakė Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos vicepirmininkė Erika Leiputė-Stundžienė.

Jos teigimu, nakvoti ministerijoje liko apie trys dešimtys pedagogų. Jie susirinkę Kolegijų salėje.

„Neseniai baigėsi vanduo“, – sakė profsąjungos atstovė.

Po darbo valandų ministerijos pastate buvo likę ir keli jos darbuotojai, BNS sakė ŠMM atstovė Nomeda Barauskienė.

Anot E. Leiputės-Stundžienės, ministrė dieną buvo užėjusi keliolikai minučių,paklausė mokytojų ir vėl išėjo.

Neterminuotus pedagogų streikus pradėjusi Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjunga siekia derybų su švietimo ir mokslo ministre Jurgita Petrauskiene.

Profsąjunga kritikuoja ministerijos pasiūlymus, kaip taisyti rugsėjį įvestą etatinį mokytojų apmokėjimo modelį.

Ministerija skelbė, kad pasiūlymai praėjusią savaitę parengti susitikus su Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos ir kitų švietimo profsąjungų lyderiais, tačiau streikuojančios profsąjungos lyderis Andrius Navickas kaltina ŠMM neatsižvelgiant į jo reikalavimus.

Profsąjunga, be kitų dalykų, reikalauja didinti mokytojų algų koeficientus ar mažinti klases. Ji taip pat teigia, kad mokytojo etatą turėtų sudaryti 36 valandos per savaitę, iš jų ne daugiau kaip 18 yra kontaktinių valandų.

Profesinė sąjunga teigia, kad mokytojo etatas gali būti dalinamas tik išlaikant tą pačią kontaktinių ir nekontaktinių valandų skaičiaus proporciją, o valandos etatui turi būti skaičiuojamos ne metams, o savaitei.

A. Navickas kaltino ministeriją sąmoningai vilkinant derybas.

Švietimo ir mokslo viceministras Gražydas Kazakevičius žurnalistams tvirtino, kad sprendimai dėl profsąjungos reikalavimų galimi tik ketvirtadienį, kai vyks suplanuotos ministrės derybos su A. Navicko ir kitomis mokytojams atstovaujančiomis organizacijomis.

Dalies mokytojų streikai tęsiasi trečią savaitę.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.

Komentarai

 • Šaunuoliai mokytojai. Gerbiu.

 • Pagarba tiems, kurie kovoja. Deja, kovoja saujelė. O kiti?

  • Kovotojų visada ir būna saujelė, bet jie, tikėkimės, nulems geresnį ir teisingesnį gyvenimą visiems.
   Stiprybės!

   • Atsakyti
   • nematau / negirdžiu / nekalbu

 • Kvailas būdas, manau, žeminantis pačius mokytojus. Jei A.Navickas nevyko tartis į ministeriją, tai dabar jo poelgis atrodo tik kaip politinis šou. Norint derėtis, reikia mokėti klausytis, ko, mano nuomone, nesugeba A.Navickas.

 • Netinkamas būdas daryti politinį šou.Kai buvo kviečiams į ministeriją deryboms, A.Navickas atsisakė derėtis. Tai dabar jo poelgis atrodo gana kvailai, manau ir mokytojai pasirodo ne iš geriausios pusės, nes įtraukti į A.Navicko politikavimą.

Rodyti visus komentarus (6)

Jūsų komentaras

Sponsored Video

Daugiau leidinio naujienų