P. Židonio nuotr.

Sporto rūmuose – išsikraustymo nuotaikos

Sporto rūmuose – išsikraustymo nuotaikos

Iš grandiozinei rekonstrukcijai ruošiamų Panevėžio sporto rūmų išsikrausto sportininkai.

Jau po trijų savaičių ši sporto oazė taps prieinama tik statybininkams. Planuojama, kad atnaujintas kompleksas su nauju moderniu baseinu, rekonstruota didžiąją sale ir kitomis patalpomis vėl duris atvers maždaug po trejų metų.

Priestatas grius

Rūmų rekonstrukcijos, kurios esminis akcentas – naujo, olimpinius standartus atitinkančio modernaus baseino statybos, projekto vadovo Tado Stanikūno teigimu, planuojama, kad jau spalio pabaigoje, o vėliausiai lapkričio pabaigoje prasidės griovimo darbai. Nuo žemės bus šluojamas priestatas, kuriame esantis mažasis, 12,5 metrų, baseinas virtęs griuvėsiais ir jau kelis dešimtmečius nenaudojamas. Nebeliks ir priestato su pagrindiniu rūmų pastatu jungiančios dalies.

Oro sąlygos lems, ar dar šiais metais galės būti liejami naujojo priestato pamatai.

Nors griaunama tik dalis rūmų, pasak T. Stanikūno, visas pastatas nebus tinkamas eksploatuoti – demontuojami dalis inžinerinių tinklų ir tiesiami nauji, o teritorija įgis statybvietės statusą.

Kol kas, anot jo, su rangovais tariamasi dėl rūmų stadiono.

„Pakentėjome lengvosios atletikos maniežo rekonstrukciją, ištversime ir sporto rūmų.“

S. Raziūnas

„Stadionas yra tame pačiame sklype ir traktuojamas taip pat kaip statybvietė, bet ieškoma būdų, kaip jį palikti sportininkams. Dar negalime atsakyti, ar bus leista juo naudotis. Jeigu taip, teks spręsti ir dėl stadionui funkcionuoti reikalingos infrastruktūros laikino įrengimo, nes pačiuose rūmuose sportininkai tikrai negalės net persirenginėti“, – komentavo T. Stanikūnas.

Grandiozinės permainos

Kol konkursą sporto komplekso rekonstrukcijai laimėjęs rangovas Panevėžio statybos trestas planuoja būsimus darbus, miesto sporto strategai ieško vietos iš rūmų priverstiems išsikraustyti sportininkams – krepšininkams, lengvaatlečiams ir sunkiaatlečiams, kovos menų atstovams, triatlonininkams, irkluotojams ir kt.

Savivaldybės Sporto skyriaus vedėjo Justino Jasiukaičio teigimu, planuojama jiems sudaryti galimybę treniruotis miesto švietimo įstaigų sporto salėse, užleisti šįmet uždarytos „Aušros“ progimnazijos patalpas. Vieninteliams ledo ritulininkams laikinai neliks vietos treniruotis Panevėžyje. Į statybvietės zoną patenkanti ledo arena irgi uždaroma.

Pasak J. Jasiukaičio, laikinus nepatogumus kompensuos po kelerių metų atsiversiančios galimybės sportuoti kur kas geresnėmis sąlygomis nei iki šiol.

„Tai bus pirmas toks grandiozinis rūmų remontas nuo jų pastatymo. Reikia džiaugtis, kad miestui pavyko pritraukti lėšų ir dabar yra galimybė sporto kompleksą atnaujinti“, – sako Sporto skyriaus vedėjas.

Jau po trijų savaičių sporto rūmai taps prieinami tik statybininkams. P. Židonio nuotr.

Išsibarstys po miestą

Rūmų iškraustymą organizuojančio Panevėžio sporto centro direktoriaus Sauliaus Raziūno teigimu, rekonstrukcijai uždaromame komplekse A. Jakšto gatvėje apsilankymų skaičius siekia 150 tūkst. per metus.

„Įprastas sportinio pasirengimo ritmas sutriks, bet visi gyvens viltimi grįžti į modernius rūmus“, – mano S. Raziūnas.

Anot jo, labiausiai patalpų trūksta krepšininkams. Jiems pažadėta suteikti sporto salę buvusioje „Aušros“ progimnazijoje bei kitose miesto mokyklose.

Į „Aušrą“ planuojama perkelti ir sunkiaatlečius. Lengvaatlečius numatyta įkurdinti rekonstruotame lengvosios atletikos manieže Liepų alėjoje.

Daugiausia rūpesčių, pasak Sporto centro vadovo, dėl triatlonininkų, kurių treniruotėms būtinas baseinas.

Miesto privatiems sveikatingumo klubams dėl išaugusių energijos išlaidų uždarius savo baseinus, Panevėžyje teliko du veikiantys – „Žemynos“ progimnazijoje ir sporto rūmuose. Prasidėjus pastarųjų rekonstrukcijai, visiems miesto plaukikams tektų spaustis mokykloje.

S. Raziūnas sutinka, kad į jį sutilpti ir sportininkams, ir plaukti besimokantiems moksleiviams būtų labai sudėtinga. Direktorius neatmeta, kad Panevėžiui veikiausiai teks derėtis su kaimyninėmis savivaldybėmis, kad šios į savo baseinus įsileistų Aukštaitijos sostinės plaukikus. S. Raziūnas kaip išeitį mato ir galimybę tartis su baseinus uždariusiais sveikatingumo klubais.

Galvą skauda dėl stadiono

Miesto sporto strategams didžiausias galvos skausmas – ką reikėtų daryti su futbolininkais, jei rangovas neleistų naudotis stadionu.

„Futbolininkams gali būti didelė netektis, nes pagrindinės miesto komandos treniruotės vyksta rūmų stadione. Jei nebus galima jame vykdyti užsiėmimų, bus problemų“, – pripažįsta S. Raziūnas.

Visgi direktorius guodžiasi, kad išeitis bus rasta, o keletą metų truksiantys nepatogumai yra niekis, palyginus su laukiamu rezultatu.

„Pakentėjome lengvosios atletikos maniežo rekonstrukciją, ištversime ir sporto rūmų. Tiek metų jie eksploatuojami be rimto remonto, smagu, kad bus atnaujintas kompleksas ir miestas turės pasaulinius standartus atitinkantį baseiną“, – sako S. Raziūnas.

Panevėžiečiams teks kuriam laikui padėti pačiūžas – į statybvietės teritoriją patenkanti ledo arena uždaroma. P. Židonio nuotr.

Pačiūžas teks pakabinti

Įvairių šakų sportininkams kraustantis iš A. Jakšto gatvės, vieninteliai ledo ritulininkai priversti daryti pauzę.

Progos išsitraukti pačiūžų neturės ir panevėžiečiai – sporto rūmų pašonėje esanti ledo arena uždaroma.

Jos administratorius Artūras Blažinskas viliasi, jog nors arena patenka į statybvietės teritoriją, pauzė nesitęs ilgiau nei metus.

„Šį sezoną teks praleisti, bet kitam bandysime įrengti įėjimą nuo Marijonų g. pusės. Vienos sienos segmentą išimam, perstatome rūbines ir arena gali toliau funkcionuoti“, – planuoja A. Blažinskas.

Anot jo, statant areną buvo numatyta, kad į ją būtų galima patekti iš dviejų pusių.

Administratorius skaičiuoja, kad per praėjusį sezoną, trukusį nuo spalio iki balandžio, ledo arena sulaukė maždaug 10 tūkst. laisvo čiuožimo lankytojų, keturis kartus per savaitę į ją rinkdavosi treniruotis ledo ritulininkai, vykdavo jų varžybos. Dabar sportininkams, pasak A. Blažinsko, teks važinėti raižyti ledo į kitus miestus.

Moderni sveikatingumo zona

Statybininkams užleidžiamų Panevėžio sporto rūmų rekonstrukcija turėtų trukti maždaug 35 mėnesius. Toks terminas numatytas sutartyje su Savivaldybės skelbtą konkursą laimėjusia bendrove Panevėžio statybos trestu. Pastato rekonstrukcijos techniniame projekte numatyta nugriauti šiaurinėje pusėje esantį priestatą ir tarp ledo arenos bei rūmų pastatyti naują. Jame bus įrengtas 50 m ilgio 10 takų baseinas su SPA zona, sporto salėmis, kineziterapijos kabinetais, kavine. Baseino zonoje planuojama įrengti 600–800 vietų žiūrovų tribūnas.

Atnaujinti planuojama ir dabartinį 25 m baseiną.

Sporto kompleksas bus rekonstruojamas iš esmės – keičiamas stogas, apšiltinamas fasadas, įrengiamas liftas, atnaujinama šildymo, elektros sistemos, vandentiekis, kanalizacija, įdiegiama apsaugos ir priešgaisrinė sistemos, plečiama automobilių stovėjimo aikštelė.

Toks kapitalinis pastato atnaujinimas kainuos 27,6 mln. eurų.

Rekonstruoti numatoma ir dabartinių sporto rūmų vidų. Panevėžio savivaldybė rengia dokumentus viešųjų pirkimų konkursui atnaujinti komplekso didžiajai salei ir jos prieigoms – persirengimo kambariams, dušams, tualetams, rūbinei, holui.

Šiuos darbus planuojama atlikti per metus. Salei ir kitoms patalpoms atnaujinti Panevėžys yra gavęs 450 tūkst. eurų valstybės paramą.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų