Solidi sezono pradžia

Praėjusį savaitgalį Belgijoje tarptautinėse „Flanders Speedo Cup“ plaukimo varžybose panevėžiečiai ne tik iškovojo medalius, bet ir namo grįžo su asmeniniais rekordais bei kelialapiais į pasaulio pirmenybes.

Sekmadienį Belgijoje baigėsi tarptautinės „Flanders Speedo Cup“ plaukimo varžybos, kuriose Lietuvos plaukikai iškovojo 11 medalių. Tačiau įdomūs yra ne tik apdovanojimai, bet ir sportininkų tempas.

Ko gero, labiausiai nustebino ne panevėžiečio Dano Rapšio medaliai ar Rūtos Meilutytės pasirodymas, bet kito Panevėžio plaukiko Andriaus Šidlausko startai. Sekmadienį jis ne tik triumfavo plaukdamas 100 metrų krūtine: Lietuvos plaukikas distanciją įveikė per 1:00,34 min. ir pagerino savo asmeninį rekordą bei įvykdė pasaulio čempionato A normatyvą. Šeštadienį jis 50 metrų krūtine finale finišavo per 27,89 sek. ir iškovojo aukso medalį bei įvykdė pasaulio čempionato B klasės normatyvą. 200 metrų krūtine finale Andrius Šidlauskas distanciją įveikė per 2:14,57 min. ir iškovojo bronzos medalį. Lietuvos plaukikas taip pat įvykdė pasaulio čempionato B klasės normatyvą.

Solidžiai plaukė ir Danas Rapšys. Sekmadienį panevėžietis dalyvavo net trijuose finaluose. Rimtose ir atsakingose varžybose paprastai sportininkai susitelkia į savo pagrindinę rungtį. Čia Danas jėgų netaupė ir dalyvavo visuose finaluose iš eilės. Jis 200 metrų nugara finale užėmė antrąją vietą ir įvykdė pasaulio čempionato B klasės normatyvą – 1:58,39 min. 100 metrų laisvuoju stiliumi finale Lietuvos plaukikas liko trečias. Jis distanciją įveikė per 50,19 sek. ir įvykdė pasaulio čempionato B klasės normatyvą. 50 metrų laisvuoju stiliumi finale D. Rapšys užėmė antrąją vietą. Finišavo per 25,66 sek. ir įvykdė pasaulio čempionato B normatyvą.

Šeštadienį D. Rapšys iškovojo vieną aukso ir vieną sidabro medalius. 200 metrų laisvuoju stiliumi finale jis distanciją įveikė per 1:47,93 min ir užtikrintai tapo čempionu. Lietuvos plaukikas įvykdė pasaulio čempionato B klasės normatyvą. Antras liko belgas Luisas Kroenenas (1:49,77), trečias – ukrainietis Mykhailas Romančiukas (1:49,98). D. Rapšiui priklauso šios rungties Lietuvos rekordas – 1:47,39 min. D. Rapšys 100 metrų nugara finale distanciją įveikė per 55,10 sek. ir pelnė sidabro medalį. Šio rezultato užteko įvykdyti pasaulio čempionato B klasės normatyvui. Čempionu tapo rusas Jevgenijus Rylovas (53,93), bronza atiteko vengrui Adamui Telegdžiui (55,80).

A. Šidlauskas į Lietuvą grįžo ne tik su iškovotais dviem aukso ir bronzos medaliais, bet ir su nauju asmeniniu rekordu bei kelialapiu į pasaulio čempionatą Vengrijoje.

Po pertraukos – sugrįžimas

Po Rio de Žaneiro olimpinių žaidynių pirmąkart tarptautinėse varžybose dalyvavo ir Rūta Meilutytė. Ji po vasaros startų kurį laiką ilsėjosi, vėliau išsiskyrė jos ir ilgamečio trenerio Džono Rado keliai, o vienintelės varžybos, kuriose dalyvavo 19-metė sportininkė – Lietuvos plaukimo čempionatas Anykščiuose, kuriame plaukikė iškovojo tris aukso medalius.

Sekmadienį Belgijoje Rūta Meilutytė laimėjo du medalius – 50 metrų krūtine ir laisvuoju stiliumi rungtyse. 50 metrų krūtine finale Lietuvos plaukikė distanciją įveikė per 30,87 sek. ir jai atiteko aukso medalis. Agnė Šeleikaitė šiame finale liko septinta (32,86 sek.). Dar R. Meilutytė atrankoje įvykdė šios rungties pasaulio čempionato A normatyvą.

Ji plaukė ir kiek sau neįprastoje 50 metrų laisvuoju stiliumi rungtyje. Rūta finale finišavo per 25,80 sek. ir užėmė trečiąją vietą. R. Meilutytė taip pat įvykdė pasaulio čempionato B normatyvą.

Pirmąją varžybų dieną Londono olimpinė čempionė iškovojo pirmąją vietą savo mėgstamiausioje, 100 metrų krūtine rungtyje. Plaukikė finale pasiekė išties solidų rezultatą, nuotolį įveikė per 1:07,03 min. ir užtikrintai tapo varžybų čempione. Lietuvė be vargo įvykdė ir pasaulio čempionato A klasės normatyvą. Beje, R. Meilutytei priklauso šios rungties pasaulio rekordas – 1:04,35 min.

Svarbiausias Lietuvos plaukikų šių metų startas – pasaulio čempionatas Vengrijoje, kuris vyks liepos mėnesį. Jame vietą garantuoja planetos pirmenybių A lygio normatyvai. Tokį yra įvykdęs Andrius Šidlauskas (100 m krūtine) bei Rūta Meilutytė (50 m ir 100 m krūtine).

Belgijoje jėgas išbandė ir D. Rapšio sesuo Dominyka Rapšytė. Ji pateko į 100 metrų peteliške B finalą, nuotolį įveikė per 1:04,26 min. ir užėmė 13-ąją vietą. Šis rezultatas – jos asmeninis rekordas. Ji šeštadienį dalyvavo 50 m B finale. Čia užėmė ketvirtąją vietą (28,62 sek.), o bendroje rikiuotėje buvo 12-a.

Moterų 200 m plaukimo peteliške rungtyje Dominyka Rapšytė (2.25,11) užėmė 14-ąją vietą.

Dvi dienas trukusiame renginyje jėgas išbandė 10 Lietuvos plaukikų: be R. Meilutytės, D. Rapšio, A. Šidlausko ir D. Rapšytės, taip pat varžėsi Beatričė Kanapienytė, Tomas Sungaila, Deividas Margevičius, Darijus Astrauskas, Paulius Martinkėnas ir Agnė Šeleikaitė. Tai pirmosios šio sezono varžybos 50 metrų baseine.

Pernai „Flanders Speedo Cup“ varžėsi penki šalies sportininkai – Danas Rapšys, Andrius Šidlauskas, Deividas Margevičius, Darijus Astrauskas ir Povilas Strazdas. Jie parsivežė 4 aukso ir 2 sidabro medalius. Varžybos buvo itin sėkmingos Danui Rapšiui: jis ne tik pasiekė naują Lietuvos rekordą 200 m nugara rungtyje, bet ir įvykdė olimpinį A normatyvą.

Kitų lietuvių pasirodymai sekmadienio finaluose: 50 metrų peteliške – Deividas Margevičius (24,56 sek. 7 vieta), Darijus Astrauskas (B finalas 25,52 sek. – asmeninis rekordas, 15 vieta). 100 metrų peteliške – Beatričė Kanapienytė (B finalas 1:03,46 min. 9 vieta). 200 metrų nugara – Paulius Martinkėnas (B finalas 2:09,93 min., 8 vieta). 200 metrų krūtine – Agnė Šeleikaitė (B finalas 2:44,09 min. 11 vieta). 50 metrų nugara – Paulius Martinkėnas (B finalas 27,89 sek., 13 vieta). 50 metrų krūtine – Agnė Šeleikaitė (32,86 sek. 7 vieta).