I. Šimonytė. Mariaus Morkevičiaus (ELTA) nuotr.

Siūlo inicijuoti nepasitikėjimo procedūrą visai Vyriausybei

Siūlo inicijuoti nepasitikėjimo procedūrą visai Vyriausybei

Apie galimą interpeliaciją švietimo, mokslo ir sporto ministrei Jurgitai Šiugždinienei užsiminusiems opozicijos parlamentarams „valstiečių“ frakcijos Seime narys Giedrius Surplys siūlo inicijuoti nepasitikėjimo procedūrą visai Vyriausybei.

„Demokratų frakcijai vis traukiant iš kepurės vieną nesėkmingą interpeliaciją po kitos, siūlyčiau opozicijai interpeliaciją Vyriausybei in corpore, užuot eikvojus jėgas atskirų ministrų interpeliacijoms. Kodėl? Todėl, kad pagal Seimo statutą, dėl interpeliacijos Vyriausybei balsuojama slaptu balsavimu. Taigi – laužyti rankas valdančiojoje koalicijoje daug sunkiau“, – savo feisbuko paskyroje rašo G. Surplys.
Politikas akcentuoja, kad šiuo metu svarstoma apie galimas interpeliacijas švietimo, mokslo ir sporto, sveikatos apsaugos, energetikos, vidaus reikalų, susisiekimo, užsienio reikalų, žemės ūkio ir kitiems ministrams.
„Paskelbę interpeliaciją Vyriausybei dabar, prieš vasarą, kai politinis sezonas nurimsta, nesukeltume grėsmės valstybės stabilumui. Užtat sukurtume viltį, kad ši šlubuojanti Vyriausybė visgi atsinaujins“, – akcentavo jis.
Seimo sesijos metu ne mažesnė kaip 1/5 Seimo narių grupė gali pateikti motyvuoto nutarimo projektą, kuriame reiškiamas tiesioginis nepasitikėjimas Vyriausybe.
Nepasitikėjimo Vyriausybe klausimo nagrinėjimo Seimo posėdyje metu Seimo nariai gali paklausti visus ministrus, suteikiant galimybę ministrams atsakyti.
Nutarimas dėl tiesioginio nepasitikėjimo Vyriausybe gali būti priimtas slaptu balsavimu daugiau kaip pusės visų Seimo narių balsų dauguma.

Komentarai

  • glušelis vėl svirp bile ko

Rodyti visus komentarus (1)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų