Šiaurinė biblioteka – draugiškiausia

Šiaurinė biblioteka – draugiškiausia

Šiandien Rokiškio Juozo Keliuočio viešojoje bibliotekoje Savivaldybių viešųjų bibliotekų asociacija paskelbė 2019-ųjų viešųjų bibliotekų ir jų padalinių metų nominacijų laureatus. Iš konkurse dalyvavusių kelių dešimčių pretendentų buvo išrinktos ir paskelbtos 9 nominacijos.

Apdovanojimą gavo ir Panevėžio Elenos Mezginaitės viešosios bibliotekos Šiaurinė biblioteka (vedėja Lina Dubauskienė), pelniusi „Draugiškiausios bibliotekos“ nominaciją. Jai įteiktas specialus Savivaldybių viešųjų bibliotekų asociacijos prizas bei padėka už prasmingą veiklą, mažinančią socialinę atskirtį. „Specialiai nieko nedarėme, kad gautumėme šią nominaciją, bet darėme viską, kad kartą užsukę į mūsų biblioteką lankytojai sugrįžtų vėl ir vėl… , – teigė apdovanojimą atsiėmusi bibliotekos vedėja L. Dubauskienė.

Šiaurinė biblioteka eilę metų bendradarbiauja su miesto ikimokyklinio ir pagrindinio ugdymo įstaigomis, Socialinių paslaugų centru, Pušaloto gatvės bendruomene, Panevėžio krašto tautodailininkais ir kt. įstaigomis. Prieš keletą metų biblioteka užmezgė ryšius su Panevėžio pataisos namais. Bibliotekos darbuotojos nuteistosioms pristatė „Metų knygos rinkimuose“ dalyvaujančių knygų autorius ir aptarė jų knygas, surengė paskaitą apie biblioterapijos naudą, pakvietė į susitikimą su Vytautu V. Landsbergiu, vedė skaitmeninio raštingumo mokymus bei lavinamuosius kūrybinius užsiėmimus „Slieko Zigmučio pievelė“, skirtus mamoms su vaikais iki 3 metų amžiaus. Nuteistosios šioje bibliotekoje eksponavo savo darbų parodas. Artėjant kalėdiniam laikotarpiui mezgė kojines, pirštines, kurios buvo padovanotos Pušaloto gatvės bendruomenės vienišiems senyvo amžiaus žmonėms. Šie ir kiti nuveikti darbai padėjo bibliotekos kolektyvui antrą kartą pelnyti šį prasmingą veiklos įvertinimą.

Paraiškas konkursui teikė dar dvi bibliotekos, kurios pelnė Savivaldybių viešųjų bibliotekų asociacijos padėkas. Vaikų literatūros skyrius „Žalioji pelėda“ pretendavo į nominaciją „Biblioteka – vaikų ir jaunimo draugas“ , o Viešoji biblioteka dalyvavo metų prizo „Biblioteka – skaitmeninio raštingumo mokymų lyderė“ konkurse.

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų