Šiandien – diena be automobilio

Šiandien – diena be automobilio

Į darbą automobiliu ar rinktis alternatyvų transportą? Diena be automobilio – pati geriausia proga persėsti į miesto autobusą ir dar sužinoti karščiausias miesto naujienas!

Šiandieną visus ryto keleivius, važiuojančius 4-ojo maršruto miesto autobusu, papuoštu „Sekundės“ ir „Panevėžio balso“ logotipu, sveikina laikraščio redakcija ir dovanoja po naują „Sekundės“ numerį. Laikraštį galima pasiimti iš laikiklio autobuso viduryje.

Judumo savaitės renginiai kasmet rugsėjo 16-22 d. vyksta daugelyje pasaulio šalių. Šiųmetės  savaitės tema „Judumas – be jokios taršos“ atspindi ambicingą tikslą, kad iki 2050 m. žemynas neišskirtų anglies dioksido. Šia tema taip pat siekiama pabrėžti neteršiančio transporto prieinamumą ir skatinti kurti visus įtraukiančią sistemą.

Dienos be automobilio akcija siekiama atkreipti gyventojų dėmesį į aplinkos taršos problematiką, sveikesnę gyvenseną, retesnį automobilių transporto naudojimą, o rugsėjo 22-ąją – išvis atsisakyti automobilio ir važiuoti dviračiu, paspirtuku, viešuoju transportu arba pasivaikščioti pėsčiomis.

„Įgyvendindami darnaus judumo planą skatiname ekologiškų transporto priemonių naudojimą. Ši diena – puiki proga pakeisti kasdienio judėjimo įpročius. Palaikau šią akciją ir manau, kad tai puiki proga bent kartą per metus atvykti į darbą ne automobiliu, o aplinką tausojančia transporto priemone, ar tiesiog pasivaikščioti. Panevėžys atsinaujina, gerėja infrastruktūra, tad tikiu, kad ateityje vis daugiau panevėžiečių į darbus vyks ekologiškai“, – sako Panevėžio miesto meras Rytis Račkauskas.

Baigiant Europos judriosios savaitės renginius rugsėjo 22 d. Kultūros ir poilsio parke 13 val. vyks dviračių trasų žemėlapio dalijimas; 14 val. – pėsčiųjų sveikatingumo trasos bei naujos programėlės #walk15 pristatymas, ėjimas pėsčiomis (apie 6 km), 15.30 val. – naujos orientavimosi trasos pristatymas, orientavimosi varžybos.

Komentarai

  • Vilniuje šiandien viešasis transportas nemokamas,Panevėžio ašarų pakalnėje nei to nesugebėjo

    • Emigruok i Vilniu, nusususi pele…

Rodyti visus komentarus (2)

Jūsų komentaras

Sponsored Video

Daugiau leidinio naujienų