SAVAITĖS KLAUSIMAS. Ko norėtumėte išmokti?

SAVAITĖS KLAUSIMAS. Ko norėtumėte išmokti?

Ne veltui sakoma, kad mokytis – niekada ne vėlu. Kaip ir svajoti. O sujungus svajones su mokslais, galima pasiekti fantastiškų dalykų. Šįkart panevėžiečių teiraujamės, ko jie norėtų išmokti, jei tam turėtų visas galimybes?

Rimantas BOBINAS

Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininkas

Svarstau, kad norėčiau išmokti pilotuoti lėktuvą. Esu ne tik teisininkas, pirminė mano specialybė – inžinierius mechanikas.

Tad pagalvojau, kad būtų įdomu ne tik valdyti tą techniką, kuri yra čia, žemėje, bet ir išmanyti apie lėktuvus, juos valdyti pakilus į padanges. Turbūt jausčiausi nugalintis stichijas.

Esu gyvenęs Kėdainiuose netoli sovietinio karinio aerodromo. Tad žvelgdavau į kylančius ar jau pakilusius lėktuvus ir galvodavau: kaip įdomu juos pilotuoti! Nemažai esu ir pats skraidęs lėktuvais. Ir būdamas keleiviu pagalvodavau, kad lakūnai, atrodytų, paprasti žmonės, o imasi atsakomybės už šimtus kitų.

Suvokiu, kad kiekvienas pakilimas, skrydis – rizika, kai nežinai, kas gali atsitikti. Koks profesionalas privalai būti, kad saugiai atskraidintum žmones, krovinius!

Noriu pabrėžti, kad norėčiau išmokti valdyti ne kokį nors mažiuką dviejų vietų lėktuvėlį, o būtent didelį lėktuvą.

Manau, kad žinių suteikęs mažo lėktuvo pilotas man patikėtų šturvalą, bet tai nebūtų mano svajonės išsipildymas. Ir norėčiau būti profesionaliu lakūnu, o ne šiaip skraidymo entuziastu.

Diana RUDOKIENĖ

Menininkė

Norėčiau išmokti daugiau kalbų, patobulinti anglų kalbos įgūdžius.

Mano anglų kalba, jeigu lyginčiau su savo kartos žmonėmis, yra gana gera, bet jeigu lyginčiau su jaunimu – labai vidutiniška. Taip pat gebu puikiai susikalbėti rusiškai, nors dabar mokėti šią kalbą jau yra tarsi ne prestižas. Bet džiaugiuosi, kad ją moku. Daugelyje valstybių dar galima susikalbėti rusiškai.

Gana dažnai važiuoju į įvairius meno simpoziumus, kur susirenka daugiatautė publika.

Prieš metus lankiausi Ispanijoje, čia buvo vos keli žmonės, kalbantys angliškai. Norėčiau mokėti daugiau kalbų, kad lengviau būtų bendrauti su kitais.

Man ne tik pačiai patinka kalbėti, bet ir labai svarbu suprasti kitus žmones. Kad ir kur nuvažiuočiau, stengiuosi išmokti bent kelis tos šalies kalbos žodžius. Bet tam, kad šios žinios neužsimirštų ir jas būtų galima tobulinti, reikia laiko.

Kalbų mokėjimas atveria daugiau kelių plačiąja prasme: daug lengviau keliauti, orientuotis aplinkoje. Kuo daugiau moki kalbų, tuo labiau pleti akiratį.

Buvau patekusi į situaciją, kai vienas rumunų menininkas kalbėjo tik rumuniškai, bet jis buvo toks charizmatiškas, kad net gestais galėjo susikalbėti.

Man patinka mokytis kalbų, bet norisi tai daryti lengvai, neaukojant šeimos laiko. Tad arba turi susiklostyti tam tikros aplinkybės, kad natūraliai patektum į kitą kalbinę aplinką, arba reikia labai didelio noro lankyti kalbų kursus.

Bet šiuo metu gyvenimo ritmas toks pašėlęs, kad paroje man neužtenka laiko.

Rita PEČIULIENĖ

Trečiojo amžiaus universiteto dėstytoja

Savanoriauju Trečiojo amžiaus universitete, mokau papuošalų bei dizaino grupėje.

Kažkada svajojau išmokti pasigaminti rankines. Prieš porą metų jau pristačiau jų parodą.

Dabar man labai norisi išmokti kurti „storas moteris“. Tai – lėlės, pagamintos iš putplasčio kamuolių. Iš tokių kuriame ir kalėdinius žaisliukus. Gamybos procesas nėra sudėtingas, tik ilgas. „Storai moteriai“ galima naudoti modeliną arba papjė mašė.

Dažoma, sukuriama tos damos nuotaika, stilius – viskas piešiama ant jos.

Kol kas Lietuvoje nėra, kas kurtų tokias damas ar bent tą mokėtų. Taigi, net nėra iš ko pasimokyti. Mano pamokos vyks internete. Atradau užsienyje moterį, kuri gamina tokias lėles, ir su ja susisiekiau. Žiūrėsiu, kas išeis, konsultuosiuosi. Labai noriu tokių sukurti ir pristatyti visuomenei savo parodą.

Pati esu ne iš liesųjų. Pas mus turbūt ta kultūra, kad visos norime būti liesos, visą laiką stengiamės lieknėti, bet galvoju, kad galima parodyti, jog tos „storos damos“ gražios, malonios savo išraiška, savo rūbais, savo privalumais. Toks mano meninis užmojis.

O dar norėčiau išmokti daugiau tolerancijos. Kažkaip esu nelabai tolerantiškas žmogus – kas nepatiko, viską rėžiu į akis, parodau, kad nepatiko. Noriu išmokti to neparodyti, kažkaip susitaikyti, nes juk visi esame skirtingi.

Savo paskaitą visada pradedu nuo psichologinio testo, kad mes visi skirtingi, bet galime kažko naujo išmokti. Pas mane ateina moterys, niekada gyvenime nieko nekūrusios – nei papuošalų, nei kokių dėžučių, nežino, kokie stiliai madingi. Manau, nauji įgūdžiai suteikia moterims žinojimą ir pasitikėjimą savimi. Eidamos gatve jos jau gali sakyti: aš žinau, kokiu stiliumi apsirengusi sutikta praeivė. Be to, kūrybinis procesas suteikia pasitenkinimą – ir aš kažką sukūriau!

Artūras BLAŽINSKAS

Panevėžio ledo arenos administratorius

Turiu labai didelę svajonę ir esu nusiteikęs ją įgyvendinti, tik dar nežinau, kada. Svajoju apsilankyti taške, kur Žemės sukimosi ašis kertasi su paviršiumi – piečiausiame Žemės taške Antarktidoje. Man ji be galo įdomi: vieta, nepriklausanti jokiai valstybei, ir, kas man svarbiausia, negali būti naudojama kariniams tikslams.

Šiaurės ašigalyje jau esu buvęs, dabar mano tikslas aplankyti, pamatyti Antarktidą.

Tokia pati didelė svajonė kažkada buvo Panevėžyje turėti ledo areną. Ji jau įgyvendinta. Dabar laukia Antarktida. Kad ir šitą svajonę įgyvendinčiau, turiu daug ko išmokti.

Tokiose vietose, kai lieki vienas su gamta, su stichija, be galo svarbus ne tik fizinis, bet ir dvasinis pasiruošimas, gebėjimas save kontroliuoti. Prieš tokią kelionę reikia išmokti, kaip elgtis tokioje akistatoje. Pažįstu žmonių, įkopusių į Everestą, jie pasakojo, jog akistatoje su stichija kyla noras pasiduoti, o to negali.

Galvoju, kad vis dėlto iki pensijos aplankysiu Antarktidą. Jei pensinį amžių dar padidins, teks kelionę atitolinti.
Pažadu grįžęs jums pirmiems paskambinti.

Komentarai

  • Aš Jums linkiu taip ,,pilotuoti “ savo pavaldinius , kad Jūsų valdomoje teritorijoje ,,nebeskraidytų “ kontrabandininkų fūros pilnos rūkalų .

Rodyti visus komentarus (1)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų