Renka lėšas karo pabėgėliams su augintiniais ir Ukrainoje likusiems gyvūnams

Renka lėšas karo pabėgėliams su augintiniais ir Ukrainoje likusiems gyvūnams

Rusijos pradėtas karas Ukrainoje negailestingas ne tik žmonėms, bet ir visai gyvajai gamtai, naminiams gyvūnams. Prieglaudos taip perpildytos, kad savanoriai rūpinasi gyvūnais tiesiog gatvėje, labai trūksta lėšų gyvūnų sterilizacijai ar kastracijai, maisto, vaistų.

Prie ukrainiečių pastangų pasirūpinti ir išsaugoti gyvūnus, aukodami lėšas organizacijai „Gyvūnų gerovės iniciatyvos“ (GGI) prisideda ir lietuviai.

Šiuo metu labiausiai reikalinga finansinė parama, kuri ir toliau bus skiriama prieglaudoms, įsikūrusioms Ukrainoje, savanoriams, prižiūrintiems benamius gyvūnus, sterilizacijų / kastracijų vykdymui bei humanitarinės pagalbos teikimui.

Iki šiol į Ukrainą išgabenta ir su turimų vietoje partnerių pagalba paskirstyta virš 160 tonų maisto gyvūnams, kurį GGI rinko arba gavo iš vietinių tiekėjų. Už žmonių paaukotus pinigus taip pat apmokėti maisto Ukrainos gyvūnams transportavimo kaštai.

65 450 eurų suma skirta 30 Ukrainos prieglaudų, kuriose laikoma virš 13 tūkst. gyvūnų, paremti.

Skelbiama, kad iki šiol lietuviai Ukrainos prieglaudoms ir vykdomoms programoms paaukojo 282 531,50 eurų (2023 m. sausio 31 d. duomenimis).

Taip pat buvo nupirkta ir į Ukrainą pristatyta 12 tūkst. vienetų vakcinų nuo pasiutligės, kurias išdalino GGI partneris USAVA (Ukrainos smulkiųjų gyvūnų veterinarų asociacija).

GGI finansavo sterilizaciją ir kastraciją beveik 2000 gyvūnų, esančių Charkive, Cherkasy, Kramatorske, Krivoj Roge, Kropyvnytske, Odesoje, Poltavoje, Mikolaive, Užhorode, Vilne, Zaporožėje ir mobilioje klinikoje Donecko srityje.
Organizacija taip pat prisidėjo prie 68 gyvūnų evakuacijos iš Ukrainos, jų karantinavimo, gydymo, globos, o vėliau ir ieškant jiems nuolatinių namų.

GGI taip pat pastoviai teikia informaciją ir pagalbą žmonėms į Lietuvą iš karo zonos atvykusiems su gyvūnais.

Pabėgėlių centrams teikiamas maistas, kuris yra išdalinamas su gyvūnais atvykusiems ukrainiečiams.

Anot GGI koordinatorės Linos Vaitekūnaitės, būtent gyvūnų sterilizacijos ar kastracijos programa siekiant sustabdyti benamių gyvūnų populiacijos plitimą šiuo metu yra itin reikalinga.

„Beglobių gyvūnų gatvėse daugėja dėl to, kad žūsta jų šeimininkai. Negana to, šie gyvūnai, jei yra nesterilizuoti, dauginasi. Taip benamių gyvūnų skaičius tampa nebekontroliuojamas. O su kiekviena nauja vada, didėja savanoriams krūvis juos išmaitinti“, – sako koordinatorė.

Vykdant gyvūnų Ukrainoje sterilizaciją ir kastraciją, yra padedama spręsti žmonių saugumo ir pasiutligės plitimo problemas. Badaujantys benamiai šunys Ukrainoje buriasi į grupes, puola kitus gyvūnus, žmones. Taip pat dar iki karo Ukrainoje buvo dideli gyvūnų, sergančių pasiutlige, skaičiai. Nekontroliuojant gyvūnų populiacijos karo metu, ši problema gali virsti tikra tragedija.

Svarbu tai, kad GGI ne tik skiria finansavimą gyvūnų sterilizacijai ar kastracijai vykdyti, bet ir patys, ieškodami vietinių koordinatorių, veterinarų, padeda organizuoti jų atlikimą.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų