V. Bulaičio nuotr.

STT patikrintų įmonių vadovus žada vertinti principingai

STT patikrintų įmonių vadovus žada vertinti principingai

Specialiųjų tyrimų tarnybai (STT) pateikus išvadas dėl trijose Savivaldybės įmonėse – UAB „Panevėžio gatvės“, AB „Panevėžio butų ūkis“, UAB „Panevėžio autobusų parkas“– nustatytų pažeidimų, meras Rytis Račkauskas susitiko su šių įmonių vadovais.

Susitikimuose taip pat dalyvavo Savivaldybės administracijos atstovai, Savivaldybės deleguoti įmonių valdybų nariai.

„Iš administracijos darbuotojų, Savivaldybės įstaigų ir įmonių reikalaujame skaidrumo. Niekada netoleravome jokių korupcijos apraiškų, todėl STT išvados buvo labai naudingos, nors kai kuriais atvejais šokiruojančios. Kitaip nei atsakomybės nebuvimo ir aplaidumo negaliu vertinti vadovo veiklos, kai nesilaikant įstatymų panaudota daugiau nei 129 tūkst. Eur. Dar įdomiau, kai toje pačioje įmonėje su viešaisiais pirkimais dirba žmogus, jau patekęs į STT akiratį ir teistas už piktnaudžiavimą tarnyba. Man tokios informacijos daugiau nei pakanka, kad pasitikėjimas įmonės vadovu būtų prarastas“, – sako meras R. Račkauskas, komentuodamas išvadas, susijusias su Panevėžio autobusų parko veikla.

Su UAB „Panevėžio gatvės“ direktoriumi Gintaru Petrausku atsisveikinta dar iki STT išvadų. Jis pareigų neteko, kai Savivaldybę pasiekė panevėžiečių užfiksuoti vaizdai, kaip kelininkai aplaidžiai tvarko miesto gatves. „Akivaizdu, kad sprendimas atsisveikinti su direktoriumi buvo teisingas. Po STT išvadų matome, kad įmonės problemos nesibaigia tik neatsakingu darbuotojų elgesiu“, – teigia meras.

Pažeidimų užfiksuota ir AB „Panevėžio butų ūkis“ veikloje, tačiau, specialistų teigimu, jie vertintini kaip smulkesni nei kitose dviejose įmonėse.

Susitikimų metu bendrovių valdybos įpareigotos įvertinti vadovų veiklą bei užtikrinti, kad STT nustatyti trūkumai būtų ištaisyti.

Komentarai

 • Kol kas nors pirštu nepabado, tol miesto valdžia betvarkės nemato,

 • Kai savivaldybės konkursuose yra begalės pažeidimų, korupcinės schemos tai nieks nieko nemato, o kitus už smulkmenas teisia. Kas kalba apie teisingumą tai labiausiai to paties jam ir trūksta.

  • Gal ir paciam merui reiktu isivertinti savo darba del nesugebejimo kontroliuoti pavaldzias istaigas

   • O nuo kada meras įmones kontroliuoja?

 • stt dirba savivaldybes darba-nustatineja trukumus.Savivalda turi savo kontrolierius,bet nedirba.STT-ne savivaldos skyrius.Gal jie turi rimtesniu darbu?!

  • o kaip tikrins savi savus – kažkaip nepatogu. Per tą nepatogu, per 1980 – 1998 m. laikotarpį, su Savivaldybės ponų žinia, buvo pavogta (užsiimta) apie 30 proc. kapaviečių, užlaidoti patvoriai, ne už dyką. Kas ir kada organizuos rimtą auditą, kas apklaus buvusius kapininkus? Kodėl buvo sudegintas Ramygalos gatvės kapinių archyvas?

 • Tai prarado pasitikejima ir paliko toliau dirbti Petukauska ? Nesupratom ?

  • Tai tikrai kad nesupratot

 • Petukauskas be pasitikėjimo o lieka dirbti? Mere ar tik ne viešųjų ryšių akcija ?

  • Atsakyti
  • O kur parašyta, kad lieka? aš matau atvirkščiai

 • Petukauskas kietas riešutėlis, kaip ir matuzas, sunku bus ji pašalinti

 • O kodėl nevertino meras principingai, kai „PUPA“ projektavimo konkursus laimėjo?

Rodyti visus komentarus (12)

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų