Prieš sveikatos reformą mojuoja peticijomis

Prieš sveikatos reformą mojuoja peticijomis

Panevėžio politikai vasaros pabaigoje spręs dėl naujo darinio – Sveikatos centro – steigimo. Tam Aukštaitijos sostinė tikisi sulaukti beveik 3 mln. eurų investicijų. Privačios šeimos klinikos tokią šalyje vykdomą pertvarką reikalauja ją stabdyti.

Panevėžio tarybai jau rugpjūtį bus teikiamas klausimas dėl naujo darinio – Sveikatos centro – steigimo.
Tačiau iki šios dienos nėra aišku, nei kaip naujasis centras dirbs, nei kaip vyks bendradarbiavimas tarp atskirų sveikatos priežiūros įstaigų, o privačios šeimos klinikos tokią šalyje vykdomą pertvarką vadina visišku nonsensu ir reikalauja ją stabdyti.
Diagnostikos ir gydymo įstaigų asociacija (DIGA), išklausiusi privačių šeimos klinikų nuogąstavimus dėl pernelyg didelės skubos šalyje vykdant sveikatos reformą, jau pateikė peticiją stabdyti ar kuriam laikui atidėti planuojamas pertvarkas.
Kaip teigė Smėlynės šeimos ambulatorijos direktorė, gydytoja Birutė Paškevičienė, rugpjūtį ir Panevėžio savivaldybės Taryboje bus svarstomas Sveikatos centro steigimo klausimas, ar apskritai tokio tokio darinio miestui reikia.
„Jau gavome Savivaldybės specialistės elektroninius laiškus, ar mes jungsimės prie naujai steigiamo centro, nors net nėra nuspręsta, ar toks centras apskritai bus. Tuo klausimu Tarybos posėdžio nebuvo, o mes jau turime apsispręsti. Nežinia, kokiomis sąlygomis bus galima jungtis. Tai nonsensas. Šį pirmadienį visų sveikatos įstaigų vadovus pakviečiau į diskusiją, bet Sveikatos skyriaus vedėjas Mindaugas Burba pareiškė negalintis jame dalyvauti ir susitikimą perkėlė kitam pirmadieniui“, – kalbėjo gydytoja.

Visą straipsnį skaitykite birželio 20 dienos (antradienio) „Sekundės“ laikraštyje.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų