Prezidentas susitiks su „Basomis mamomis“, protestuojančiomis prieš galimybių pasą

Prezidentas susitiks su „Basomis mamomis“, protestuojančiomis prieš galimybių pasą

Antradienį prezidentas Gitanas Nausėda ketina susitikti su mamomis, anksčiau kelis kartus protestavusiomis prieš galimybių pasą vaikams nuo 12-os metų. Tai Eltai patvirtino prezidento patarėjas Ridas Jasulionis. Susitikimas turėtų įvykti prieš „Basų mamų“ akciją, kurios metu tėvai žada pasveikinti prezidento šeimą su artėjančiomis šventėmis.

„Sulaukėme skambučio iš Prezidentūros. Šiandien prieš pat mūsų planuotą akciją – 15.30 val. prezidentas susitinka su „Basų mamų“ atstovais. Pagaliau turėsime galimybę tiesiai šalies vadovui išsakyti savo argumentus ir nuogąstavimus dėl galimybių paso vaikams“, – savo feisbuko paskyroje rašė viena iš akcijos organizatorių Vitalija Jankauskaitė.

ELTA primena, kad pirmoji „Basų mamų“ protesto akcija įvyko dar lapkričio 15 d. Anot akcijos iniciatorių, galimybių pasas diskriminuoja dalį vaikų, gali sukelti psichologinių problemų ypač jautriai paauglių amžiaus grupei.
Laikydami vaikiškus žaislus ir balionus, simbolizuojančius vaikystę, protesto dalyviai kritikavo galimybių pasą ir ragino nedaryti, jų teigimu, eksperimentų su vaikais. Taip pat akcijos organizatoriai ragino prie Vyriausybės palikti, organizatorių teigimu, prarastos vaikystės simbolį – vaikišką žaisliuką. Basomis kojomis ant šalto grindinio stovėdami protesto dalyviai simbolizavo savo bejėgiškumą.

Gruodžio pradžioje prie protestuojančių basų mamų prisijungė basi tėčiai. Anot jų, mamos vis dar nesulaukia tinkamos Prezidentūros reakcijos, o vaikai ir toliau tampa politinių žaidimų įkaitais.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų