G. Kartano nuotr.

Poliklinikos kovidą pamiršo, ligoninė – anaiptol

Poliklinikos kovidą pamiršo, ligoninė – anaiptol

Panevėžio miesto ir rajono poliklinikų vadovai teigia jau beveik pamiršę klastingąjį COVID-19 virusą. Bet ši liga apie save toliau primena Respublikinės Panevėžio ligoninės Infekcinių ligų skyriaus medikams.

Jame nuolat gydoma bent po dešimt sunkių kovido virusu užsikrėtusių ligonių. Statistikos departamento duomenimis, COVID-19 Panevėžio krašte kasdien pričiumpa po kelias dešimtis žmonių. Antradienį juo sirgo 37 panevėžiečiai ir 15-iolika rajono gyventojų.

Palengvėjo simptomai

Miesto poliklinikos Nemuno gatvėje direktoriaus Karolio Valantino teigimu, nuo pavasario pradėjus mažėti vadinamųjų „kovidinių“ ligonių, pastaruoju metu poliklinikoje jų apsilanko visai nedaug.

„Gerokai lengvesni tapo ir kovido simptomai, kurie reiškiasi gerklės skausmu, lengvu karščiavimu ir sloga. Tikėtina, kad pajutę šiuos požymius toli gražu ne visi ir kreipiasi į gydytojus“, – svarsto K. Valantinas.

Dabar ir COVID-19 testai daromi tik turintiesiems gydytojo siuntimą.

Vadinamieji PGR testai, kuriems mėginius paimdavo Ramygalos g. kapinių pašonėje stovinčiose palapinėse ir tirti siųsdavo į šalies laboratorijas, apskritai nebedaromi. Išardytos ir pačios palapinės – mobilieji tyrimų punktai.

„Dabar, gavus gydytojo siuntimą, kovido tyrimai, tiesa, paprastesni už vadinamuosius PGR‘us, atliekami pačioje poliklinikoje. Laukti atsakymo paprastai užtrunka iki 15-os minučių“, – teigė poliklinikos direktorius.

Visą straipsnį skaitykite birželio 22 dienos (trečiadienio) „Sekundės“ laikraštyje.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų