Policijos pareigūnus pasiuntė už grotų

Policijos pareigūnus pasiuntė už grotų

Išnagrinėjęs didelio atgarsio sulaukusią Šiaulių policijos pareigūnų baudžiamąją bylą, pirmadienį Panevėžio apygardos teismas paskelbė, kad keturiolika iš aštuoniolikos bylos kaltinamųjų pripažįsta kaltais dėl įvairių jiems inkriminuotų nusikalstamų veikų: nusikalstamo susivienijimo, piktnaudžiavimo, neteisėto disponavimo narkotinėmis medžiagomis, kyšininkavimo, vagystės, dokumentų klastojimo, pranešimo apie nebūtą nusikaltimą ir kt. nusikalstamų veikų.

Septyniems buvusiems policijos pareigūnams teismas skyrė laisvės atėmimo bausmes nuo 7-erių iki 16 metų. Penkis iš šių pareigūnų teismas pripažino veikus kaip nusikalstamo susivienijimo narius.

Dar trims buvusiems pareigūnams skirtos baudos nuo 5498,36 Eur iki 9415 Eur.

O dar keturis buvusius pareigūnus teismas išteisino, neįrodžius, kad jie dalyvavo padarant nusikalstamas veikas.

Ikiteisminio tyrimo metu nustatyta, kad policijos pareigūnai 2011 metais susibūrė į susivienijimą, veikusį iki 2013 metų vasaros. Pareigūnai kaltinami veikę kaip nusikalstamas susivienijimas – tai pirmas toks atvejis Lietuvos policijos istorijoje. Pareigūnai prieš teismą stojo kaltinami pagrobę ir pasisavinę svetimą turtą, piktnaudžiavę tarnybine padėtimi ir viršiję įgaliojimus, neteisėtai disponavę šaunamaisiais ginklais, šaudmenimis, turėdami tikslą platinti neteisėtai pasisavinę įvairius narkotinių medžiagų kiekius ir jais disponavę, suklastoję dokumentus, davę melagingus parodymus, melagingai pranešę apie nebūtą nusikaltimą ir suklastoję įrodymus asmens baudžiamajam persekiojimui pradėti. Per ikiteisminį tyrimą buvo nustatyta, kad policininkai, gerai išmanydami kriminalinės žvalgybos, ikiteisminio tyrimo taktiką ir metodus, piktnaudžiaudami tarnyba rinko informaciją, pasisavino neteisėtai laikomas akcizais apmokestinamas prekes – cigaretes, ir jas realizavo, reikalavo ir priėmė įvairaus dydžio kyšius už tai, kad teisės pažeidimai būtų nuslėpti.

Komentarai

  • blogai, labai blogai, kai pareigūnai virsta nusikaltėliais…

    • Atsakyti
  • Siaubas!

  • Tai vyko Skvernelio vadovavimo laikais. Vyksta ir dabar, nes Pernavas SKvernelio pusbrolis

Rodyti visus komentarus (3)

Jūsų komentaras

Sponsored Video

Daugiau leidinio naujienų